Opakující se bakteriální vaginóza a otěhotnění

61
18.5.16 20:27

Opakující se bakteriální vaginóza a otěhotnění

Ahoj všichni na emiminu, jsem tu nová, i když emimino znám už dlouho, ale protože jsme se s přítelem rozhodli, že se budeme snažit o mimčo, bylo na čase se zaregistrovat. Chtěla bych Vám napsat o mém problému, třeba tu najdu někoho, kdo má stejnou/podobnou zkušenost a poradí mi, co s tím, protože já už si vážně nevím rady. Už asi půl roku mě trápí neustále se vracející bakteriální vaginóza, která se u mě projevuje pouze jednou věcí, a tím je nepříjemný silný zápach :oops: Nemám žádné jiné problémy, svědění, pálení, atd.,pouze ten zápach, který je způsoben tím, že nemám zdravé vag. prostředí, protože je tam moc/málo bakterií. V lékárně mi řekli, že to může být problém, pokud se snažíme o mimčo, že se v tom špatném prostředí nemusí vajíčko uchytit. Zápach vzniká většinou den po sexu, za což můžou i spermie, které mají jiné ph a proto mě to potom zlobí. Jenže co s tím, když chceme mimčo? Mám strach, že kvůli tomu budu mít problém otěhotnět. Jinak na podporu zdravého ph a pro prevenci užívám Idelyn, Lactofeel, Clotrimazol, dělávala jsem výplachy pochvy pomocí Rosalginu, což mi gyndař zamítl-vyplavují se tím i ty dobré bakterie, teď zavádím Gynocaps na týden a koupila jsem si v DM gel s kyselinou mléčnou. Spodní prádlo peru v ruce, vyměnila jsem tanga za bombarďáky, nenosím upnuté kalhoty, nechodím do bazénů, jím bílé jogurty, piju podmáslí atd.,atd. Už si vážně nevím rady, prosím, pokud s tímto má některá z Vás zkušenosti, poraďte, beru a vyzkouším vše!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
18.5.16 20:33

Spodní prádlo pereš v ruce? Per ho v pračce na 60 stupnů a přežehluj i kalhotky. Mně pomohlo třeba i měnit si ručník každý den. A samozřejmě styk s kondomem, pak už se u mě tato nemoc neopakovala.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
18.5.16 20:38

No, to jsme na tom stejně. Opravdu jsem zvědavá, jestli má někdo zkušenost. Tím nechráněným stykem se poševní prostředí pořád zhoršuje, ale bez spermatu není šance otěhotnění :zed: Začarovaný kruh :roll:
P.

• Nahlásit
  • Citovat
854
18.5.16 20:42

Nejíst antikoncepci- nejhorší věc na prostředí v pochvě. To vám ale žádný gynekolog nepřizná :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
541
18.5.16 20:43

A byl přeléčený i partner?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
210
18.5.16 20:53

Ahoj, mam s timto bohuzel velike zkusenosti. Lecim to bezuspesne jiz 4 roky… Vyzkousela jsem uz vse. Avsak s otehotnenim nebyl vubec problem a povedlo se hned na 1 pokus. Po otehotneni zazrakem muj problem na 3 mesice odeznel… Ale pred 2 mesicema to zaclo na novo. Uz jsem mela 3 baleni macmirroru, ale vubec to na me neucinkuje… Doktor to vic neresi, ze jine moznosti v tehotenstvi nejsou. Uz jsem v 8 mesici a docela se bojim aby to mimci nejak neuskodilo. Tak drzim palce at to dobre dopadne, moc dobre vim jak se citis. Kdyby neco tak se neboj zeptat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5186
18.5.16 20:56

Přeléčit sebe i partnera, následně jako prevenci omezit nadměrnou intimní hygienu (to je dost často příčina) a zkusit probiotické tampony.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
210
18.5.16 20:58

Partner se pri tomhle neleci ;) reklo mi to uz 5 gynekologu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.5.16 21:21

Ale léčí, partner se musí léčit také, jinak se z toho nedostane. Mně také gynekolog tvrdil, že u chlapa se to nemusí léčit a mně se to furt opakovalo, pak jsem změnila gynekologa a ten řekl, že vždy se musí léčit i chlap, napsal antibiotika i pro něj a světe div se, už nevím co to je bakteriální vaginoza. Trvej na antibiotikách i pro chlapa!

• Nahlásit
  • Citovat
61
18.5.16 21:30
@Anonymní píše:
Spodní prádlo pereš v ruce? Per ho v pračce na 60 stupnů a přežehluj i kalhotky. Mně pomohlo třeba i měnit si ručník každý den. A samozřejmě styk s kondomem, pak už se u mě tato nemoc neopakovala.

Děkuju, zkusím. Styk s kondomem po dobu léčby ok, ale pak, když chceme mimčo, je to nemožné :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61
18.5.16 21:30
@Anonymní píše:
No, to jsme na tom stejně. Opravdu jsem zvědavá, jestli má někdo zkušenost. Tím nechráněným stykem se poševní prostředí pořád zhoršuje, ale bez spermatu není šance otěhotnění :zed: Začarovaný kruh :roll:
P.

Přesně tak!!! Taky mi přijde, že je to začarovaný kruh :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61
18.5.16 21:31

@misa.859 HA nejím už asi tři roky, takže tím to nebude…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61
18.5.16 21:33

@Hrozina Partner zatím ne. Pro něj může napsat léky jedině gynekolog nebo jsou možné i nějaké dostupné léky bez předpisu? To asi ne že?! :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61
18.5.16 21:37

@sunny7 Ježiši to nemyslíš vážně!?!? 8o 4 roky? To je docela šílené!! :zed: Mně k tomu právě dr taky nic velice neřekl, jen to, že to může být zapříčiněno mnoha faktory, jinak velice nic, co dělat teda, když chceme mimčo a sperma mě tohle způsobuje :nevim: Opravdu to asi normální ani zdravé není, ale neřešit to, to přece nejde. Uvažovala jsem nad nějakou alternativní medicínou, ale nevím, jestli to nejsou vyhozené peníze a zda to vůbec zabere, ale za zkoušku nic nedám. A jaké máš problémy? Taky „jen“ ten zápach? :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5186
18.5.16 21:38

@Emkvetinka Na to jsou jedině antibiotika/chemoterapeutika, takže pouze na předpis i pro partnera.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama