Opakující se blokace dolní část beder

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
11
2.1.22 11:01

Opakující se blokace dolní část beder

Ráda bych se zeptala, zda někdo nemá podobný problém. Od mala mám skoliózu. Půl roku mě trápí bolesti bederní páteře. Po celé léto po prubuzení jsem nemohla chodit, hrozná bolest, po hodině jsem rozchodila a celkem dobrý. Proběhla návštěva lékaře, rehabilitace i jsem chodila na fyzioterapii. Trochu pomohlo. Nicméně v prosinci se vrátili nesnesitelné bolesti bederní páteře a k tomu se mi zhruba 3× do týdne bederní dolní část páteře úplně zablokuje, ochromí celou pánev a já se nemohu vůbec pohnout. Praktická lékařka naordinoval dyclofenac a dorsiflex a chodila jsem na injekce proti bolesti. Po týdnu jsem musela prášky vynechat, nedělali mi dobře. Přišlo další zablokování a návštěva pohotovosti neurologie. Doktor na pohotovosti mi na základě dřívějšího rtg a na lehátku vyšetření napsal, že se jedná o degenerativní změny páteře, že se nejedná o plotýnku a dal mydocalm na rozvolnění a prášky na bolest. Po čtyřech dnech mě začlo být po mydocalmu blbě, polykací problémy, tak jsem si ráno prášek nevzala a večer přišlo další zablokování. Momentálně přemýšlím, zda jet na pohotovost. Díky neustálé bolesti jsem hrozně vynervovaná a starat se ještě o děti je nad moje síly. Je mi 43let

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1738
2.1.22 11:15

Na rtg vyhrez plotenky neuvidi, vydupej si CT nebo magnet. rezonanci.
Mam to za sebou, zjisten vyhrez. Investovala jsem do soukromeho fyzioterapeuta, protoze ty na pojistovnu mi nepomahaly.. A vyplatilo se.
Je ale nutne pak pravidelne cvicit, udrzovat ty zada zpevnena..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
277
2.1.22 11:25

@zivanacka nevim odkud jsi, ale podivej se na „spiralni stabilizace“. Jako jedna z mala se muze cvicit i pri akutni bolesti. Maji centrum v praze a brne-tam mas jistotu, ze te to nauci spravne. Manzela takhle doktori lecili a rehabilitovali, az nemohl fungovat vubec. Az tady mu pomohli. A je to fakt jednoduche cviceni na 10 minut denne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.1.22 11:26
@Kacatko1986 píše:
Na rtg vyhrez plotenky neuvidi, vydupej si CT nebo magnet. rezonanci.
Mam to za sebou, zjisten vyhrez. Investovala jsem do soukromeho fyzioterapeuta, protoze ty na pojistovnu mi nepomahaly.. A vyplatilo se.
Je ale nutne pak pravidelne cvicit, udrzovat ty zada zpevnena..

Určitě fyzioterapeut a každodenní cvičení.
Taky se zamysli, jestli nemáš nějaké větší nervy. Hodně práce, potíže ve vztazích,… Částečně by to mohlo být i psychosomatické.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
2.1.22 11:58

@Kacatko1986
Snažila jsem se na pohotovosti zmínit magnetickou rezonanci. Doktor řekl, že není potřeba. Děkuji za reakci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3165
2.1.22 11:59

Nech se poslat na magnetickou rezonanci, aby se zjistilo, v čem je problém. Mám dlouhodobě podobné problémy, u mně to jsou degenerativní změny a atrofovaná ploténka. Mám zkušenost se všemi těmi Diclofenaky, Mydocalmem, Dorsiflexm, injekcemi na zablokování páteře, ale většinou to pomůže krátkodobě. Už mi navrhovali operaci, že by mi k sobě sešroubovali obratle a ty by netlačily na ploténku, ale zatím jsem to odmítla, po operaci to má svá omezení, není jasné, jestli bolesti přestanou a nechci být dlouhodobě nemocná, tak to zatím nechávám. Ale bohužel základ je pravidelně cvičit speciální cviky, které tě naučí na rehabilitaci, aby se ti zpevnil svalový korzet. Doplnit občasnými rehabilitacemi a masážemi zad. Může to být i nějaký psychosomatický problém, máš starosti, hodně práce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3165
2.1.22 12:00
@zivanacka píše:
@Kacatko1986
Snažila jsem se na pohotovosti zmínit magnetickou rezonanci. Doktor řekl, že není potřeba. Děkuji za reakci

Tam tě nepošle doktor z pohotovosti, ale neurolog nebo ortoped.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2744
2.1.22 12:13

Já na „bederku“ taky trpím, už několik let, je podobně jako tobě. Ale tedy ne až v takové míře. Mám hypermobilitu, takže „vyčvachtaný“ klouby, prostě si třeba sama umyju záda :lol:. A jak píše @Kacatko1986, musí se cvičit a posilovat ty zádové svaly. Já jsem na to lemra a cvičím až když je nouze, ale jinak taky občas sáhnu po Diclofenac. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
2.1.22 12:17

@kateka.1
Hledala jsem na netu a narazila právě na spirální stabilizaci. Mám tam být za týden. Jsem tam objednáná k lékaři a dvě hodiny rehabilitace. Jsem z Pardubic, stojí to dost peněz, ale člověk už neví co dál, tak to chci právě zkusit. Manžel si bere dovolenou, protože já bych to v Praze autem nezvládla. Hlavně se bojím, abych zrovna ten den neměla zablokováno.
Děkuji za radu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
2.1.22 12:23

@ZuzaM
Ortopedka mi řekla, ať jí tam s bolestí nejezdím a udělala jen rtg a konstatovala, že se nepovedl. Udělala obstřik a řekla, ať nejsem citlivka. Člověku je z takového jednání do breku.
Neurologa jsem hledala celý prosinec a nesehnala a to jsem volala i soukromému..Nikdo nepřijímal nebo si udělali volno a nikdo ani nezvedal telefon. Do nemocnice se mi nechtělo, abych tam nechytla covid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
277
2.1.22 13:44

Prahu neznam-manzel jezdi do Brna a nemuze si to vynachvalit. Ale asi to bude podobne.
Pokud to budes mit blokle, tak ti to manualne uvolni-chce to hlavne klid. Manzel obesel v okoli snad vsechny fyzioterapeuty a jejich metodama se spis vzdy zhorsil. A az tam mu pomohli.
Drahe to je jak…, ale kdyz je ti fakt blbe, tak zaplatis cokoliv :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8378
2.1.22 16:00

Hlky taky vam nekdy bolesti bederky jdou do podbrisku nebo boku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat