Opakující se bolest hlavy v těhotenství - je to normální?

26
7.1.19 17:57

Opakující se bolest hlavy v těhotenství - je to normální?

Ahoj holky, momentálně jsem ve 14tt a cca týden a čtvrt mě skoro každý den chytne bolest hlavy hlavně na spáncích, je to taková bodavá bolest když skloním hlavu, neví někdo co by to mohlo být? Bolí mě tedy i dost za krkem, mohlo by to mít souvislost s páteří?Nebo klasicky je bolest hlavy v těhotenství normální? Hormony atd… Doteď jsem to přežila bez prášku, teď se to však už nedalo vydržet tak jsem si vzala paralen. Pitný režim dodržuji, snažím se hodně pít, ale hlava bolí stejně.. do toho i za krkem a ramena. Může to být od zad? Poradí mi někdo něco? Co by mi mohlo ulevit od bolesti? Už vážně nevím..

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

26
7.1.19 18:01

Ještě chci dodat že doma mám koňskou mast, kterou jsem si mazala krční páteř když mě to chytlo, ale nevím zda se v těhotenství může. Jsem už ve 2trim. tak bych třeba mohla?? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
270
7.1.19 18:04

Ahoj, bohužel v mým případě byla bolest u obou tehotenství, v prvním hlavně vždy den po dni, kdy jsem se přetáhla, šla pozdě spát nebo byla do pozdních hodin někde ve společnosti, v druhém mě bolela hlava 3-4 dny z týdne :roll: ne nějaká šílená migréna, ale rozhodně to byla bolest o které jsem věděla, snad to brzy přejde :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49548
7.1.19 18:19

Já tohle měla někdy začátkem druhýho trimestru, trvalo to asi 2-3 týdny a pak se to kupodivu už nevrátilo vůbec. Ale bolela mě hlava prakticky od probuzení někdy i pět dnů v kuse. Když jsem to rozehnala, vrátilo se to odpoledne a k večeru už zas mizérie, tak jsem zalehla, nevyspala se z toho, tudíž ráno nanovo. Zabíral mi Paralen s kofeinem (extra rapid?), kterej se dle příbaláku v těhotenství nesmí, ale vyšlo to nastejno jako zapít paralen kafem, což se může :) Jinak nefungovalo nic :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2394
7.1.19 18:53

@Biasiol ahoj, měla jsem to taky v druhem trimestru… a trvalo to zhruba dva měsíce, každý víkend. Měla jsem migrény, ze jsem nemohla vylézt ani z postele, nakonec jsem to řekla gyndari a predepsal mi nějaké kapky na bolest, které se můžou v druhem trimestru a byla to moje spása. Do te doby jsem myslela, ze pojdu. A jak rychle bolesti přišly, tak odešly a pak už mě zas hlava nebolela vůbec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10835
7.1.19 19:11

Jo v těhotenství jsem měla bolesti hlavy i migreny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
799
7.1.19 19:12

Trpěla jsem bolestmi hlavy od začátku až do šestého měsíce :( trosku mi pomohla navrátit pití kafe :) chtěla jsem v tehu přestat :) šle když jsem si dala jedno denně bylo mi lépe :) a když už to kort bolelo, lupla jsem dva paraleny a hadr na hlavu a ticho. Jinak po porodu už hlava nebolí vůbec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
8.1.19 13:52

Ahoj..
s bolestmi hlavy/migrénou se potýkám celý život. Ale od zhruba 13tt mě bolest hlavy sužovaly každý den, s větší či menší intenzitou. Když jsem si vzala paralen, tak buď nezabral vůbec nebo jen na hoďku/dvě, a pak to začalo znovu. Když to bylo nejhorší, vzala jsem si i 1 ibalgin (bylo mi řečeno, že dlouhodobá bolest je pro mimčo horší než jedna pilulka chemie - samozřejmě se ibalgin nesmí brát v posledním trimestru), ale úleva byla taky jen dočasná. I když velmi chtěná, protože jsem z té bolesti začala být hrozně vyčerpaná. Nakonec jsem s tím bolehlavem skončila u doktorky na neurologii a ta mi řekla, že samozřejmě v těhotenství je celé tělo vzhůru nohama a může to být způsobené tím. Nicméně mi zjistila taky zatuhlou krční páteř a napsala rehabilitace. Zjistila jsem, že pokud dám hlavu a krk do určité polohy, tak je bolest buď minimální nebo alespoň snesitelná. Takhle jsem s tím válčila něco přes dva měsíce. Hodně se mi ulevilo poté, co jsem odešla z práce, kde jsem hodiny seděla u počítače.
Teď jsem ve 26tt a hlava mě bolí tak jednou za týden a nijak extrémně.
Tak doufám, že to u Tebe bude trvat kratší dobu než 2 měsíce. Zkus hodně relaxovat, protahovat krční páteř a nekoukat moc do displejů. Někomu pomáhá teplá sprcha nebo masáž. Držím palce.
Ivča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama