Opakující se endometriozni cysty

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MadammeLu
Stálice 79 příspěvků 03.06.19 08:09
Opakující se endometriozni cysty

Zdravim,

Mám diagnostikovanou endometriozu. Uz po 3 se mi objevila cysta ma vajecniku. V prosinci jsem byla na operaci jedne z nich - na levem vajecniku, kde mi odstranili i mensi cast vajecniku spolecne s cystou. Ted se mi na tom samem miste objevila znovu.
Bolesti teda nehorazne, pod kudlu prozatim nepujdu.
Mate s tim nejaka zkusenosti?

Přečtěte si článek: Jak probíhá léčba endometriózy?

Reakce:
malá_holka
Extra třída :D 12548 příspěvků 03.06.19 08:40
@MadammeLu píše:
Zdravim,Mám diagnostikovanou endometriozu. Uz po 3 se mi objevila cysta ma vajecniku. V prosinci jsem byla na operaci jedne z nich - na levem vajecniku, kde mi odstranili i mensi cast vajecniku spolecne s cystou. Ted se mi na tom samem miste objevila znovu.
Bolesti teda nehorazne, pod kudlu prozatim nepujdu.
Mate s tim nejaka zkusenosti?

Jà, 2016 laparo, 5cm cysta na levým vaječníku, a i na pobřišnici. vzali mi taky kousek vaječníku, cysta se začla dělat znovu, pže nebyli schopni odstranit všechna ložiška. Přes rok beru antiko aby se postup zmírnil. Ale kudla mě časem stejně nemine :roll: Můj mudr. mě chci poslat k Apolináři. Pry jsou tam nejlepší. :nevim: A chce ať pak beru prašky na přerusení menses, s tím nesouhlasím. Buhví co by mi to udělalo s psychikou. :poblion:

Evva21
Zasloužilá kecalka 801 příspěvků 03.06.19 08:59

@MadammeLu ja byla dvakrát na laparo s endo cystou. Poprve v 2012 to mi byla zjištěna i endometrioza, po laparo jsem brala třičtvrtě roku visanne. Další laparo s endo cystou 2015, ještě než jsem šla na operaci, brala jsem antikoncepci, ale cysta se jen o 2 cm zmenšila. Poté jsem brala zase visanne asi pul roku. Naštěstí jsem v 2018 otehotnela, jsem 4 mesice po porodu, tak uvidime jak to bude dal…

MadammeLu
Stálice 79 příspěvků 03.06.19 09:35

@malá_holka my se prave snazime o otehotneni, takze antiko urcite nechci a tim padem ani nkc na preruseni menses…a tu druhou co se tam udelala znovu ti tam nechali?

MadammeLu
Stálice 79 příspěvků 03.06.19 09:37

@Evva21 tak to gratuluju, taky se snazime.
Visanne sem brala taky vzdy po tech operacich asi 3 mesice..ale vzhledem k tomu, ze se snazime, tak zadne prasky na zastaveni menses ted nechci, tak uvidim co mi ve stredu rekne doktor

malá_holka
Extra třída :D 12548 příspěvků 03.06.19 09:54
@MadammeLu píše:
@malá_holka my se prave snazime o otehotneni, takze antiko urcite nechci a tim padem ani nkc na preruseni menses…a tu druhou co se tam udelala znovu ti tam nechali?

jj zatím ji tam mám a jen chodím co 3 měsíce na kontrolu a na krev.

lachtanice86
Echt Kelišová 8133 příspěvků 03.06.19 10:32

Já mám za sebou už 5 operací kvůli endo. Poslední v 8/17 ( velká cysta cca 10cm, endo všude v dutině břišní, vejcovody, vaječníky)… Pak vissane na půl roku, doktor říkal že potom nám dá jen 3mesice na normální otehotneni, jinak bych musela zase pod kudlu. Zadarilo se a v 11/2018 se nam narodila dcera. Teď už zase ha. Další operace chci až co nejdyl, jo a držím endo dietu.

MadammeLu
Stálice 79 příspěvků 03.06.19 11:23

@malá_holka ale tak to te nijak neboli nic ne..me to prave tlaci jak prase…jak velkou ji mas?

MadammeLu
Stálice 79 příspěvků 03.06.19 11:24

@lachtanice86 tak to moc gratuluji. Jakou dietu?

malá_holka
Extra třída :D 12548 příspěvků 03.06.19 11:31
@MadammeLu píše:
@malá_holka ale tak to te nijak neboli nic ne..me to prave tlaci jak prase…jak velkou ji mas?

občas bolí a jakoby táhne, necelý 4cm :roll: někdy je na ultrazvuku menší, jindy větši. při menses mě tam píchá

lachtanice86
Echt Kelišová 8133 příspěvků 03.06.19 11:33

@MadammeLu bez lepku a cukrů, nevím ale jak moc to funguje. Možná jen můj dobrý pocit.

MadammeLu
Stálice 79 příspěvků 03.06.19 11:35

@malá_holka :roll: no me to same, mam 4×3 a podle me ty nehorazne bolesti vcera byli diky ovulaci ( nevim jestli byla, ale jsem v pulce cyklu) poboliva me ten bok no i zada… jis nejake bylinky?

malá_holka
Extra třída :D 12548 příspěvků 03.06.19 12:07
@MadammeLu píše:
@malá_holka :roll: no me to same, mam 4×3 a podle me ty nehorazne bolesti vcera byli diky ovulaci ( nevim jestli byla, ale jsem v pulce cyklu) poboliva me ten bok no i zada… jis nejake bylinky?

nene nejím nic. nejsem si jistá jestli na tohle můžou pomoct bylinky hele :nevim: je to jak léčit nador alternativně :nevim:

Váš příspěvek
Reklama