Opakující se gynekologické záněty

1
8.6.17 11:31

Opakující se gynekologické záněty

Dobrý den dámy,

založila jsem si tuto stránku pro to, abych se s vámi mohla podělit se svými problémy, které možná řešíte také. Sama mám vždycky velkou radost, když najdu dlouhý článek, který někdo napsal a přesně vypovídá a mé zdravotní situaci, proto jsem se rozhodla tentokrát napsat svůj příběh já a tiše doufám, že si zde společně předáme rady a postupy léčení atp.

Je mi čerstvě 19 let a od svých 16 let se potýkám s nepříjemnými gynekologickými záněty. Začalo to v 16 letech nevinným zánětem močového měchýře, který jsem poprvé měla v Turecku ( možná to bylo tím, že jsem si na sobě nechávala mokré plavky uschnout, čímž jsem si to přivodila, nicméně tak jsem to dělala celý život a jindy jsem problémy neměla). Od té doby se to se mnou táhne. Následovala zhruba o půl roku později mykóza, na kterou mi můj gynekolog předepsal krém Dafnegin a tablety Mycomax (3 tablety/24 hod). Mykóza se mi během 4 let, co trpím těmito problémy opakovala nesčetněkrát, takže krom nálezu Candida albicans se vy výtěrech objevuje téměř pokaždé E.Coli, Enterococcus faecalis, Klebsiela pneumoniae, Streptocococus agalactiae či Proteus mirabillis. Samozřejmě pokaždé v jiné kombinaci, ale E.coli je tam téměř pořád.
Vystudovala jsem zdravotnickou školu a o oblast gynekologie se díky svým problémům velmi zajímám, a každý den pročítám možná i právě vaše příspěvky, protože když neumí pomoci doktoři, člověk si snaží poradit sám. Ráda bych trochu uvedla, o jaké bakterie se jedná.
E.coli je z morfologického hlediska tyčinka, která se vyskytuje ve spodní části trávícího traktu, kde je běžnou střevní mikroflorou, ale jakmile opustí tento „domov“, může způsobovat nepříjemné gynekologické záněty, doprovázené výtokem, svěděním a při přemnožení dokonce zarudnutím pochvy.
Klebsiella pneumonie by v gynekologických cestách neměla opravdu co dělat, způsobuje mimo jiné i onemocnění plic, proto je dobré zamyslet se i nad tím, jestli jsme neprodělali nějaký zánět plic, či jiné respirační onemocnění. Tato bakterie je velmi známá tím, že se může dostat i do močových cest kde ztropí paseku, ale nebývá tak častá (přes to, že já jí schytala už nesčetněkrát).
Streptococus agalactiae v malém množství může být pokládán za běžnou floru, ale i on nám může vyvolat problémy a sledujeme jej zejména u těhotných žen, aby nedošlo k nákaze dítěte u porodu ( mohla by pro plod způsobit sepsi či vyvolat meningitidu)
Proteus mirabilis se vyznačuje zapáchajícím výtokem, doprovázený se svěděním vaginy či otokem, pálením při močení.
Kvasinky - zástupce Candida albicans asi dost důvěrně známe my všechny ženy, co jsme kvasinky měly a proto asi nemá cenu psát příznaky a z čeho se tvoří atak.

Teď jsme se tu seznámili téměř se všemi bakteriemi, které jsou nejběžnější a se kterými bojujeme.
Jak probíhala a stále probíhá má léčba?

Ráda bych vám tu zmínila léky, které mi doktoři předepisovali a stále už před 3 roky předepisují (doufám, že se v některých najdete):
- Macmiror vaginální globule (brala jsem je třeba už tak 25× během 4 let)
-Entizol ( ano, to je ten prášek co se vevnitř téměř nerozpouští)
-Borax (želatinové globule)
-laktobacily lokální i perorální (Fermalac)

co se týče polykacích léků :

• Clacid (zhruba 6× během 4 let)
  • Ofloxin
  • Nitrofurantoin (chemoterapeutikum, které je specializované přímo na tyto konkrétní problémy, tzv. dezinfikuje moč a během léčby opravdu zabral, ale jakmile jsem lék dobrala, týden na to se mé problémy přes to opakovali)
  • Isoprinosid ( lék, který mi napsali na imonologii)
  • Wobenzym (hodně se doporučuje a asi každému pomáhá individuálně něco jiného - mně pomohl na angíny, ale gynekologické problémy nevyřešil)
  • samozřejmě brusinky v tabletách, česnek v tabletách, Urinal-acut
  • kapky lichořeřišnice ( vyčetla jsem právě na jednou z webů, že velmi pomáhají na gynekologické záněty - dává se kolem 10 kapek do sklenice s vodou a byly takové ženy, co si to nemohly vynachválit, ale mně neomohly)

Možná kdybych si vzpomněla, vyplodím toho ještě víc? Je tu někdo z vás, kdo jste se setkal s některými z těchto léků a pomohli vám? Já už zkoušela snad všechno. Mimo jiné jsem vystřídala 3 urology, 2 gynekology, byla u 3 imunologů ( a všude jsem měla dobrou imunitu, není to vtipné?)
Doktoři si se mnou nevědí rady. Až teprve mou novou uroložku napadlo udělat celkové testy tzv.na vše, a vyloučit tak možný zdroj infekce v těle (což je velmi důležité - někde může být nějaká cysta, či špatný srůst, kde se to hromadí). Určitě doporučuji navrhnout lékaři, pokud ho to nenapadne samotného, jestli by vám neudělal širokospektrý krevní test ( např. na chlamydie, veškeré pohlavní nemoci, protilátky proti viru herpes symplex, atp) Bohužel (nebo bohudík) všechny výsledky dopadly dobře a tímpádem se příčina mých problémů neobjasnila. Kdyby se bývalo někde něco našlo, nejlepší věc by byla infuze v kapačkách, která by to zaručeně v těle pozabíjela, ale bohužel to vám v česku nikdo neudělá, pokud nejste VIP pacient nebo nemáte prostě pádnej důvod. A pokud žádný zdroj v těle není, na kapačky vás nikdo nepošle (přes to, že v americe se to dělá, i o této možnosti jsem dlouho mluvila se svým doktorem.) Čeká mě ještě cystoskopie, která ale nejspíš bude v pořádku.

Co se tedy vydedukovalo? Po takovém množství antibiotik, které vám vymlátí i to zdravé z těla se podlé mé uroložky není čemu divit. Řekla mi, že mohu mít velmi citlivou sliznici a také že mám „vymlácenou mikrofloru“, která se velmi těžko zpět navozuje. Doporučila mi užívat probiotika, a mazat se tam na noc bílým jogurtem Holandia, který je podstivý a obsahuje velké množství živých kultur. Vyloučit Laktacidy a podobné sprchové gely na intimní hygienu, přestože na příbalových letácích píší, že to snižuje riziko vaginálních zánětů, není to pravda a obecně to nepřehánět s hygienou extrémně, prostě přirozeně - jedna sprcha za den a žádné vysedávání ve vaně. Tento Režim se snažím dodržovat. Mám stálého partnera, nikdy jsem nijak nestřídala, pohlavní styk vždy s ochranou, prostě vše nastudované přesně tak, jak se to dělat má. Jsem zoufalá, už nevím co s tím. Když mi vlastně vyhlášená lékařka řekla, ať netlačím na pilu a ať si počkám, a léčím to přírodně, protože rvát do sebe tolik antibiotik nemá cenu. Jenže když si přečtete článek o tom, že když se to včas nezaléčí, nemůžete mít například děti, což takový život si ani neumím představit a - a to nehledě na to, že to velmi narušuje můj sexuální život.

Doufám, že to nezní, jako že si vylévám srdíčko, jen jsem si představila sebe, jak hledám na to téma nějaké kvalitní příspěvky s pořádným vysvětlením a popisem co a jak, tak doufám, že jsem trochu nečím přispěla a byla bych moc ráda, kdyby se sem třeba ozval někdo, kdo prožívá podobnou situaci, a jak se léčí, nebo někdo, komu fakt něco pomohlo.

Děkuju a snad jsem neunudila svým příspěvkem. Budu moc vděčná z vaše reakce a děkuji, jestli jste to dočetli až sem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
8.6.17 11:40

Moc tě chápu, taky se s tímhle potýkám, moc mi pomohl styk s kondomem, po velké používat ubrousky pro děti a pak se jít ještě hned osprchovat, abych zamezila přístupu střevních bakterií. Doktor mi říkal, že e coli je často bezpříznaková a že když nesvědí, at to neřeším. Jakmile mám zánět močáku vždy si vyžádám i tobolky do pochvy, protože e coli jak je v moči, tak i v pochvě. Já jsem taky pozitivní na streptokoka a e coli. Ale nic jiného, upozoruji, že moje hygiena je perfektní. Anální styk neprovozuji a stejně potvory se mi furt vrací. Ale na partnera to prý přenosné není a žádné pálení nemám, tak už jsem to hodila za hlavu. V těhotenství to prý taky není nebezpečný. A na kvasinky jsem přestala trpět díky tomu, že jsem vysadila antikoncepci, sex s kondomem a hlavně nejíst sladký. Ted nevím, co to jsou kvasinky. Jen ta e coli mrcha, jo ale jakmile vlezu do bazénu, tak si odnesu zánět.

• Nahlásit
  • Citovat
568
8.6.17 11:42

Nech si odebrat testy na chlamydie a ureoplazmta, to mi dělali když jsem trpěla na záněty opakující se, nicméně na to jsem byla negativní, takže hold špatná imunita

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2059
8.6.17 11:47

@Katrd Je to hodně dlouhé, nedočetla jsem. Takže jen pár rad - někdo na tohle opravdu hodně trpí a ty budeš asi ten případ. Myslím si, že to hlavní je dodržovat hygienu. Tedy ideálně používat po každém použití toalety bidet.

Dále mě napadá vliv psychiky. Málokdo si uvědomuje, jak moc je to propojené s psychikou a že je moc užitečné vyhledat psychologa.

Ty probiotika, co bereš, jsou fajn. Já bych se vůbec zaměřila na stravu. Jak moc piješ (přidat?), co jíš. Někdy pomáhá vyloučit rizikové potraviny - lepek, laktóza, cukr, maso. Vydržet ty tři měsíce, pak se to ukáže. Postupně zkusit, jestli to něco z tohohle nezhoršuje.

A pak mě napadá oblečení. Někdo zjistí, že mu nakonec kalhoty vůbec nevyhovují a spodní prádlo jen z kvalitní bavlny. A hrozně důležité je neprochladnout, zejména dolní záda, podbřišek.

Taky nevím, zda používáš spíš vložky nebo tampóny a jaké. Držím palce :kytka: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.6.17 12:56

Ahoj já od své první mykozy v 15 trpěla opakovaně na záněty cca jednou za 4 měsíce (v průměru). Poslední zánět jsem měla na začátku těhotenství. Nyní jsem v 9. měsíci a po celou dobu mám klid. Myslím, že je to tím, že jsem doma a „větrám spodek“- nepařím se v džínách atp., spím nahá a hlavně si myslím, že je to tím, že nepoužívám tampony (před těhotenstvím jsem použivala jedině tampony). Takže jako jeden z možných spouštěčů u mě mohli být ty tampony. Jinak si to vysvětlit neumím.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.6.17 13:40

Ahoj, taky se hlásím do klubu :-), zkoušela jsem už leccos, občas je období klidu, ale netrvá to bohužel dlouho. Ještě ti napíšu, co mám vyzkoušeno já, co celkem pomáhá a co jsi nezmiňovala - FemiVaxinum Neo - je to volně prodejné v lékárně, a jedná se vlastně o takovou jakože vakcínu, byla jsem po tom 3 měsíce bez problémů, což už je u mě co říct. Gel na intimní hygienu Saforelle - jako jediný z mnoha mi přijde, že pomáhá, nebo aspoň neublíží. Nepoužívat tampony, já třeba musím nosit intimku, tak jedině typ bez folie, co dýchá, mají v DMku. nenosit těsné oblečení a třeba moje problémy zhoršovalo i sezení v práci u PC, teď moc nesedím a je to lepší nebo aspoň nosit sukni a případně samodržky. Po stolici se osprchovat a použít mýdlo Saforelle. Před sexem a po sexu dojít na malou a občas si dávám pak i na noc tabletku s laktobacily. Lichořeřišnici taky znám, používala jsem při problémech s močákem, ale nakonec mi udělali kultivaci z moči, našli se u mě dvě bakterie, každá citlivá na něco jiného, ale obě na augmentin a to mi pak pomohlo. Potom testy na chlamydie a ureaplazmata - ale ne z krve, ale přímo stěr z čípku, bohužel jsem měla oboje, od chlamýdií už mám asi 10 let pokoj a ureaplazmata se mi čas od času vrací, i když styk mám jen s manželem a to s kondomem :nevim:. Taky už jsem se naučila problém ignorovat, teď už musím mít opravdu velký výtok, nebo svědění v kombinaci s pálením, abych šla k doktorovi, dřív jsem tam běhala pořád. někdy to trvá dva dny a přejde to samo. Po druhém porodu, když jsem měla neustále problémy se zapáchajícím výtokem, tak mi dr. napsal tři balení entizolu a vždy po ms jsem si měla vzít teď nevím kolik tablet, dvě nebo tři, vždy jednu na noc, i když jsem byla bez příznaků a to mi na čas hodně pomohlo. Chápu, že to je otravné a má to vliv na sex. život, manžel to naštěstí beru už s humorem a večer se mě vždycky ptá - tak co, svědí tě dneska? :lol: Tak hodně síly do boje :mavam: Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
3.9.17 09:47

Ahojky. Naprosto chápu jak se cítíš. Člověk si už pak připadá jako hypochondr, který si něco vymýšlí…Nebo aspoň v mém případě jsem se tak po 9 zánětech močáku v jednom roce a neustálém zánětu spodku cítila. A nejlepší věta doktorky „Co zase?“
Díky bohu jsem již 2 roky čistá co se močáku týče a kupodivu i spodek se mi zlepšil. (Hned to musím odklepat.) :D
Všechny jsme nejšpíše vyzkoušeli stejné léky, prošla jsem si 90% léků, které jsi uvedla. 3× jsem byla ve špitálě se zánětem ledvin a když to začalo ovlivňovat i moji práci, byla jsem na zhroucení. Totálně psychicky vyšťavená.
Kdo mi pomohl? Moje obvoďačka! Z pročtení výše uvedených příspěvků jsem si všimla, že snad jen jedna zmínila to, co jsem udělala já. Ano, je to v dietě.

Když jsem naposled přišla za mnou obvoďačkou, totálně naštvaná, ubrečená, s dalším močákem a nehorázně silným zánětem spodku, pamatuju že jsem na ni křičela, že jsou totálně neschopní, pokud po tolika letech sezení na zadku ve škole nejsou schopni pomoci člověku, který za nimi jde s tak primitivním problémem jako gynda zánět a posaný močák. Proboha není to rakovina, ale blbé záněty!
Ano, uvědomuji si, jak sprostá jsem byla, ale každá, která jste někdy byla v této zoufalé situaci si dokážete představit, jak jsem se asi v té chvíli cítila, když jsem zas viděla ten deb
lní proužek papíru na kontrolu moči (KTERÝ SEM SAMOZŘEJMĚ MĚLA DOMA!!!) takže sem dopředu věděla že tam asi něco logicky je! Pracuji na úřadě, takže sedím v pondělky a středy 12 hodin a to prostě s těmito problémy není možné. Po 5 minutách křiku, ať jdou oni za mě pracovat a sedět a lítat 50× za úřeďák na wc, jsem si sedla a pustila se do hysterického breku :D Teď salutuji doktorce, že to zvládla, jak to zvládla. Byla jsem opravdu na zhroucení - toto byl 7 močák v průběhu 7 měsíců a zánět spodku byl v té době v kuse… Řekla mi, jestli sem si užila dost s lékama a jestli jsem si užila být pokusným králíkem mého gynďáka a urologa (podotýkám že můj urolog je republiková špička, který jezdí na konference a přednášet do Ameriky - a jak užitčný mi byl, hm?!), tak se konečně pustíme do „pravé léčby“.
Moje obvoďačka se věnuje homeopatii a akupunktuře, je hodně přes přírodní léčení, to jen pro zmínění. První co mi zakázala byl cukr. Ale naprosto žádný cukr. Tzn. vynechat v čaji, kávě (kterou mám také zakázanou jelikož dráždí močové cesty a ledviny, stejně jako alkohol - ANO! Pití Pilsneru je hovadina!!!), naprosto žádné pochutiny (oplatky, zákusky), med, agave (všechna přírodní sladidla - je to taky sladké), koláče, buchty, prostě vyhýbat se mu, jako byste měli silnou alergii. Lepek a laktóza jsou hovadiny. Ty nemusíte vyloučit vůbec. Moje doktorka jim říká „mýtoviny“ jsou to prostě mýty, stejně jako to, že na močák a ledviny pomáhá Pilsner. Jsem celiak a lakto intolerantní a dívejte se na mé problémy :D:D
Takže holky je to v tom cukru. Vynechala jsem ho totálně, měla jsem napsaný pitný režim, který nikdy nesměl klesnout pod 2 litry ČISTÉ vody + dva hrnky zeleného čaje (náhrada za kávu, navíc zelený čaj obsahuje více kofeinu než kafe a bez jeho dráždivých složek), také piji meltu, která je bez kofeinu ale má trochu kávovou chuť. Doktorka říkala, že voda je důležitá na pročistění organismu, ale musí to být bez přerušení pravidělně každý den. Pravidělně kapky lichořeřišnice od Topvet (ráno/večer 30 kapek) - do té doby nezabíraly vůbec žádné tyto doplňky, byla jsem skeptická…Biopron Lactobacily každý den (jelikož jsem z antibiotik v průběhu 7 let neměla absolutně žádnou dobrou mikroflóru) a Vápník, hořčík zinek od Walmarku, která má důležité minerály a vitamíny pro „vzpamatování“ těla.
Samozřejmě než jsem odešla dala mi poslední antibiotika na zánět ptž ten byl bezdebat silný a dostala jsem poslední tablety na gyndě. Toto jsem dobrala a samozřejmě u při braní jsem najela na to co obvoďačka nařídila. Jakmile jsem cítila trochu pálení (upřímně už jen si nebyla jistá jestli tam opravdu bylo, nebo jsem to měla jen v hlavě), měla jsem si udělat vodu se sodou (necelá pulka lžičky do 250ml vody), která neutralizuje šptné prostědí v močáku ve kterém se tvoří bakterie a pak v tom dni pít vodu s citronem, který také pomáhá na odkyselení.
Takže ve zkratkce, bez cukru, pitný režim,, walmark, lactobacily, lichořeřišnice, citron s vodou (který piji do této doby každé ráno nalačno - s teplou vodou je to to nejlepší „projímadlo“ na světě" :D, a vodu se sodou pouze při pocitu že se něco děje.
Holky držím vám moc palečky. Je to běh na dlouhou trať. Sama jsem si užila skoro 10 nehorázného trápení, ale chce to pevné nervy (které jsem kolikrát neměla) a víru, že to opravdu jde.
Uvědomuji si, že ne každému toto pomůže, každá jsme jiná, ale ten kdo už je opravdu zoufalý zkusí všechno. Můj „cukrový absťák“ trval 2 měsíce, teď jak vidím sladké je mi špatně…vůbec na něj nemám chuť a to jsem byla „cukroholik“ :D Sem tam si něco málo dopřeji, ale to proto, že už u toho jsem opravdu venku…Spodek se sem tam objeví, ale to už beru za normální jednou za pár měsíců je pořád lepší než permamentně v kuse..To vždycky zase vynechám cukr, nasadím lackobac. vnitřně i zevně a nějaký ten krém hned při prvním příznaku a jsem ok. Budou to tři roky v dubnu a při každém „výročí“ oslavuji :D Kdo by zdraví neoslavi, že? :D
Holky přeji všechno zdraví, snad si u toho mého románu někdo něco vezme :D
Pa Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.9.17 09:55

PS: Jít na záchod po každém sexu, používat mokré splachovací ubrousky po velké, používat jen balvněné spodní prádlo a co nejvíce spodek „větrat“ jelikož ty mršky umírají na vzduchu, je snad jasné… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama