Opakující se gynekologické záněty a otěhotnění

443
28.1.16 16:54

Opakující se gynekologické záněty a otěhotnění

Ahoj dámy, ráda bych se s vámi trošku podělila o problém, který mě trápí. Je mi 20 let a s přítelem bychom se chtěli začít snažit o miminko. Bohužel již od mala jsem trpěla na různé záněty, ale to byly spíše mykózy či kvasinky, které se mi x let opakovaly prakticky každý měsíc. Bohužel v květnu 2015 se mi objevil akutní zánět dělohy, obou vejcovodů a vaječníků a do toho močového měchýře. Brala jsem v té době asi troje nebo čtvery antibiotika a ležela měsíc jen v posteli. :nevim: Od té doby jsem měla ještě párkrát zánět močového měchýře opět s antibiotiky a teď na začátku ledna se mi opět vrátil zánět dělohy a pravého vaječníku. Moje doktorka mě už vystrašila tím, že mé záněty už přešly do chronického stavu, takže se vždy jen přeléčí a ne vyléčí. :( Chtěla bych se proto zeptat, jaká je pravděpodobnost, že bych mohla mít problém s otěhotněním, příp. potrat a jiné problémy a jaké jsou vaše či kamarádčiny zkušenosti? Děkuji za každou reakci, začínám mít opravdu strach. :think: :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
28.1.16 17:16

Jsem na tom velmi podobně jako ty, naštěstí co s přítelem spíme s kondomem, je vše bez problémů, ale měla jsem velké problémy. Asi takhle na rovinu, močové infekce a gynekologické záněty v těhu jsou problémy, samozřejmě je to třeba léčit antibiotiky, ty jsou zase v těhotenství také špatné, ale menší zlo je antibiotika brát. Hlavně buď psychicky v pohodě a uvidíš. Zkus se stravovat lépe a dodržovat dobrou hygienu. Ale někdy i tohle můžeš dodržovat a třeba bakterie e coli stejně přeleze kam nemá. Na tvým místě bych se teď do otěhotenní nepouštěla a spíše podporovala imunitu.

• Nahlásit
  • Citovat
3103
28.1.16 17:25

Slyšela jsem, že hodně mykoz způsobuje cukr prý pomáhá jist tak aby v tele nebyl cukr

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4328
28.1.16 17:29

Na těhotenství mas času dost, nejdriv se dej do pořádku, pak bys hodne litovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4920
28.1.16 17:33

Měla jsem to podobně, samé záněty, kvasinky, cysty, neustále opakující se záněty močového měchýře a otěhotnět se mi povedlo…něvěš hlavu, všechno jde :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
443
28.1.16 18:22

Díky za všechny příspěvky. :hug: Co se týče stravování, stravuji se celkem zdravě a beru i různé vitamíny, vč. kyseliny listové a také piju různé bylinné směsi. Vím, že dle věku mám asi ještě na otěhotnění „čas“, ale jde o mé rozhodnutí a já se na dítě cítím plně připravena, navíc mám přítele kterému je 32 let a jsme zasnoubení, takže věk bych tu neřešila. Sex jsme vždy provozovali s ochranou a záněty jsem měla také, takže si myslím že u mě to ochranou a přenosem bakterií nebude. Navíc už poprvé byl přítel pro jistotu přeléčen antibiotiky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58700
28.1.16 19:19

@Blackyyy dej se dokupy a pak se snaž. Já na toto strašně trpěla mezi 18 a 22 rokem, to bylo pořád něco.. a první dítko se povedlo po 7 m a v pohodě.. od porodu ani zánět, nic prostě a druhé dítě nešlo :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29
30.5.16 16:58

Opakované záněty dělohy, vejcovodů - šance na lázně?

Ahojte holky! Ráda bych slyšela Vaše názory ohledně mých problémů. Jsem 4 roky po operaci slepáku, poté následoval spontánní potrat a od té doby mám hrozně často záněty dělohy, teď už i vejcovodu, vždy mě přeléčí ATB a za chvíli je to zpátky, mezitím kvasinky a výtok. Beru občas i něco na posílení imunity, ale nemám pocit, že by to úplně pomohlo. Brzy se chceme snažit o malé, ale doktor mi naznačil, že to při těchto zánětech nemusí mít šťastný konec :-/ Kolegyně mi říkala, ať si zažádám o lázně, že na opakující se záněty by je bezdětným ženám měli dát. Co si myslíte? Má to vůbec cenu? Uvažuji, že bych si to i zaplatila, jestli to pomůže. Díky moc za Vaše názory.

Markéta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.5.16 17:28

Ahoj, jsem na tom úplně stejně. Mykozy, kombinované se zanety s moc. Cestami, zánět močovodu… Od května do prosince, 12 druhu atb, nemluvě kolik cipku, masti a jiných leku. Ruzne alergie na léky, zvraceni, nervy. Shodila jsem 15 kg… Rok se nam nedařilo otehotnet.. Až jsem šla s těmito zdravotnimi problémy na neschopenku, otehotnela jsem a nyní budu za dva měsíce a něco rodit svou vysnenou holčičku. Kvasinky a e coli mivam stále, i v těhotenství, zánět samotného mocaku jsem prodelala letos jednou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
321
30.5.16 21:06

Mozna to rovnou zavrhnes, ale zanety pry maji z velke casti puvod v jidle. Zkus si precist knihu,, jidlo na prvnim miste,, mozna by ti to mohlo pomoct. Za zkousku nic nedas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama