opakující se "blbé" sny

1293
8.1.08 00:42

opakující se "blbé" sny

Ahoj,
tedy předně - upozorňuju, že za bdělého stavu nemám skoro žádnou fantazii (už od dětství, vymyslet sama nějakou hru nebo obrázek nebo nakreslit něco bez předlohy bylo skoro nemožný…)
tak si to vynahrazuju ve spánku.
A zdají se mi teda většinou blbiny.
Ovšem poslední dobou se mi pořád opakuje tak nepříjemnej sen, vždycky to začne ve sklepě nějakýho starýho neobydlenýho činžáku, v kterym mě někdo asi vězní (no zkrátka vždycky odtamtud lezu strašně tajně), a já potom potichu, často potmě, prolézám různými starými vybydlenými byty, samý prach, pavučiny, harampádí, prolézám nějakýma světlíkama, škvírama, půdníma dvířkama nevím čím ještě a je to teda mimořádně hnusné. A ještě třeba cestou narazím na okno, tak zajásám, ale pak si všimnu, že je zamřížované, případně pokračuje na nějaký balkón, který je taky zamřížovaný.
A hlavně musím lézt hrozně potichu. Už je to fakt na bednu. Dneska ráno už jsem se probudila úplně otrávená. Připadá mi že se mi to snad zdá celou noc (což je fyziologicky nemožný,ale zkrátka ten sen se zdá nekonečnej)
a nakonec teda vždycky vylezu, a jak vykouknu - slunce, zelená tráva /většinou jsem teda na hezkym sídlišti, pokud je to v možnostech vaší představivosti - hezké sídliště :lol: ) a vzduch!
a prostě se mi uleví a tím sen skončí.

Tak jako přemejšlím, že to je nějaký odraz něčeho,co si asi vnitřně potlačuju…
Asi bych se ráda odněkud dostala, ale přemýšlím teda odkud - že by třeba z práce??? Tam se mi docela teď líbí, ačkoli jsem uvažovala o změně…
V rodině po žádných změnách netoužím, jsem ráda za to co mám.
takže nevím.....
Ale už mě to fakt ubíjí. Doufam že dneska v noci tim barákem lézt nebudu, nebo si dám před spaním frťana!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9868
8.1.08 01:10

Hu, právě jsem dokoukala první sérii heroes - a ty s touhle diskusí :o

Co když to něco znamená? Nemáš zachránit svět?

Jdu se na to vyspat :)

L.

PS: A teď vážně - asi v sobě něco řešíš, něco, co si za bdělého stavu neuvědomuješ - zkus to nechat plynout, třeba se ti srovnají myšlenky nad něčím, co ti jen prostě nedochází… A klidně to může jen maličkost… Nic zá:,–(ního. Nechceš třeba jen něco změnit v bytě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1293
8.1.08 08:06

no kdybych třeba koukala na nějaký detektivky - pravidelně - tak bych řekla že to je z toho :lol: ale ne e.
Ono se to špatně popisuje, ale ten sen je fakt o dost hnusnější než všechny ostatní a eště k tomu se to opakuje, to je pak jak když celou noc koukáš na thriller :lol: a jako nemůžu pak říct, že bych byla ňáká extra vyspalá…

V bytě by mě napadlo - že bych leda douklidila konečně ty krabice ze stěhování :lol: ovšem to nevim jestli stačí na taková noční drááámata :lol:
(jinak kromě asi tří krabic, který tady leží, je byt novej a opravenej; zato v tý práci vládne docela pravěk - s většinou věcí :lol: organizačně i vybavením haha)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.1.08 08:20
Lesina píše:
Hu, právě jsem dokoukala první sérii heroes - a ty s touhle diskusí :o

Lesi, ty koukáš na Heroes? My se taky koukali na první sérii, ale mě se moc nelíbí, zato manža je z ní odvázaný. Tak nějak mi to připadá na jedno brdo s 4400. Kde mají taky všichni schopnosti a mají zachránit svět. Teď mají heroes dávat na primě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4039
8.1.08 08:36

pitrisku, tak nějak v obdobný podobě se mi zdá cosi v podstatě podobného, ale hodně intenzivně teď co jsem těhotná a hlavně za úplňku, to si můžu být jistá nočním dobrodružstvím.
Princip je podobný, kulisy se lehce mění. Jsem prostě vězeň, psychicky i fyzicky týraný kdekoliv jakkoliv, já utíkám, většinou samozřejmě marně, bráním se, a objevuje se tam osoba nějakého zachránce a v té osobě často podobou, ale tak nějak intuicí poznávám osobu své první lásky.
Už jsem myslela, že z toho cvoknu, ale asi na mě padá stále se blížící nutnost vyřešit vztah s matkou,která je a byla pro mě v dětství tím tyranem a možná se mi vrací ta první láska, protože s ním jsem si tenkrát připadala poprvé v životě milovaná a svobodná.
Takže se přikláním k tomu, že podvědomí se míní s něčím vyrovnat, na něco upozornit, ale poznat ten pravý smysl, to chce hodně zkoumání…
Přeju lepší sny!
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1293
8.1.08 08:46

No,
když se zamyslím, tak bych ještě vyštrachala něco v rodině- ne přímo v té mojí nejbližší (jako u nás doma), ale okolo.
Tam to občas skřípe a pořád se to přikrejvá nějakýma zástěrkama a dělá se jako by nic… tak možná tak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
90
8.1.08 10:02

Nazdárek, to znám, hlavně v těhotenství jsem prožívala to samé. Ovšem s tím, že mě honili psychopati, nebo pro změnu já honila je, protože ohrožovali někoho z mých blízkých. Dokonce se mi zdálo, že jsem přišla pozdě. Řeknu vám, hnus fialový. Teď už jsem zase ok, už dlouho, ťuk ťuk. Nicméně zpozorovala jsem, že stresem se to zhoršuje a čím více se tomu snažím čelit, tím je záruka na reprízu vyšší. Takže už to neřeším a na blbiny pro jistotu nekoukám Mimochodem před dvěma lety jsem na dvd viděla kruh a stačí mi dodneška. Jo a taky se mi občas zdají sny, že je v ulici povodeň, všude bažinná voda po pás a já se v ní topím a o tělo se mi otírají hnusné neidentifikovatelné předměty - odpadky, které v ní plavou. Ble

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
8.1.08 10:28

Měla jsem něco podobného při prvním těhu, taky jsem ve snu zdrhala na svobodu (za světlem, z pod vody na vzduch, ze stromu na zem…).
Kamarád psycholog řekl, že je to snová kompenzace pocitu odpovědnosti. Odpovědnosti za sebe, dítě, za rodinu, za celý svět, kterou jsem jako těhule poprvé pocítila, neb do té doby jsem si žila jen „na vlastní triko“. A měl pravdu.
Je to normální a přejde to.
Bára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22315
8.1.08 10:34

Pitrisku a nejsi tehotna?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
473
8.1.08 11:16

Mně se v pubertě zdálo, že jsme s celou rodinou v koncentráku. Asi tři noci posobě. A žádný dobrý konec to nemělo.Od té doby se zá:,–(ně nedívám na dokumenty z II. světové války a zá:,–(ně o tom nic nečtu. Stačilo mi, abych byla zapřísáhlý pacifista.

Máš alespon dobrý, že nakonec vylezeš. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
204
8.1.08 11:37

Ahoj, v době těhu se mi také opakoval jeden sen, uz jsem z toho byla spatna.. Jsou stranky , kde ti ho vylozi http://www.mujsen.cz/ Ja to také zkusila. Nevím zda ti to pomuze…misa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
374
8.1.08 12:08

sny

Tak to je moc zaímavé téma .Tyhle opakující sny mě vždycky taky děsí.
Já měla nedávno dost dlouho neustále se opakující sny ,že se dusím ,bylo to tak strašně intenzivní .Nemohla jsm se vůbec nadechnout ,trvalo to strašně dlouho ,mezi tím jsem se vždycky nadechla s ulevou že už je to pryč a ono se to opakovalo několikrát dokola .už se mi to zdálo tak asi 7× a jeden čas taky několikrát ,že se mi strašně svírá tělo a hrozně to bolelo ,tu bolest jsem ve snu cítila taky .A jednou s mi zdálo ,že mi manžel nerad přišlápl krk ,taky neskutečný ,nemohla jse dýchat a a ani křičet aby mě pustil …Když jsem koukala do snáře na netu co znamená dušení bylo tam jen uhranutí …takže vlastně nevim jak si to vyložit ???

pokud se někdo o sny zajímá bylo by fajn pokud by se mi pokusil odpovědět .

Díky Majdalenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4039
8.1.08 12:54

Majdalenko, nevím, třeba tu nějaká „snářka“ zabrousí a vysvětlí nám to. Já mám taky doma snář, zajímala jsem se o astrologii, karty, ale i sny. Ale co se snů týká, nevěřím na symboliku (snad jen "hov..= peníze, to je takový neškodný :lol: ) protože zdá se ti často o kočce, protože je miluješ, jenže jiný je nenávidí. Zbytečně by tě stresovalo, že sny o kočkách znamenají neštěstí…
Výklad snu je podle mě psychologický rozbor osobnosti, jde o to poznat tvé slabiny, tvoji minulost, pocity, plány do budoucna, aktuální problémy. Pak až lze vystopovat symboliku tvých snů, bude totiž jedinečná, jen tvoje osobní. To, že se dusíš může znamenat třeba to, že tě někdo v tvém okolí omezuje, třeba to nechceš vidět nebo nevidíš,ale tvé tělo se brání nebo cokoliv jiného.
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
493
8.1.08 13:06

Pitrisku, četla jsem knihu „dětství je drama“ od psychoanalytičky Alice Millerové a v ní se hodně řeší, že si celý život neseme zážitky z dětství, dokonce i ty na které si nepamatujeme :! Hodně se nám to odráží na snech.
Možná ses cítila jako dítě svázaná a neměla jsi možnost řešení, když teď jsi spokojená a neměla bys mít důvod odněkud utíkat.

Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1293
8.1.08 14:29

Ahoj,
jo jo, tuším, že si tím snem něco kompenzuju.
Možná i ten pocit odpovědnosti. Teď jsem totiž dostala i nové úkoly v práci, a odpovědnost je za to veliká…

Teda, když si to tak zpětně vybavuju - tak jo - začalo se mi to zdát asi od tý chvíle, kdy mi to sdělili, že to dostanu „na triko“ já…
To je zajímavý, to mě nenapadlo!

• já to totiž přijala jako výzvu, ale samozřejmě - člověk se vrací z mateřské, má toho i tak nad hlavu, a teď najednou mi byly přiděleny nečekané nové věci.
    Možná si navenek sama sebe přesvědčuju, že jsem hrozně ráda, že mi to dali, a že je to pro mě trochu pocta, ale vnitřně asi cítím, že to bude pro mě šílenej záhul (ale odmítnout se to nedá).
    Je pravda, že si ten záhul nechci připouštět, abych to prostě vydržela.
    A mozek si to třeba kompenzuje v noci.
    no třeba ještě budu za ten hnusný sen ráda… že si to jako „vybiju“ ve spánku, a ne za bdělého stavu.

Kacatko - ta kniha by mě docela zajímala… Člověk v tom určitě najde i jiné věci - mně se opakujou i jiné sny, ale ty nejsou tak stresující jako tenhle (a hlavně ne tak divný!) - ale docela bych si přečetla něco z té psychoanalýzy, jak píšeš - dík!
Mimochodem svoje sny si pamatuju už z mateřské školky.
Přesně si pamatuju jeden sen, kterej se mi zdál hodně často. Jak ležím v tmavé místnosti, a mluví jen rádio, a kolem lítaj světlušky - no byla jsem dítě…
jenom řikám že svoje sny dost citlivě vnímám,protože bývají dost živý.

kacatko tu knihu si určitě seženu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama