Opakující se streptokok

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
petruše2
Kecalka 393 příspěvků 23.09.13 14:59
Opakujici se streptokok

Ahojky nas 5 lety syn je ani ne mesic ve skolce a uz ma zase streptokoka :cert: Projevuje se to rymou a vlhkym kaslem. V loni byl asi 5× preleceny ATB, ale porad je na neho nachylny. Myslela jsem si, ze za ten lonsky rok si tim projde a ted bude pokoj, ale bohuzel to stale pokracuje. Hlavne do neho furt nechci cpat ATB. A tak se ptam je jina moznost jak se ho uz jednou provzdy zbavit? Jinak alergik neni a imunita je ok.

Reakce:
LadyRebeka
Extra třída :D 12739 příspěvků 23.09.13 15:04

@petruše2 mám problém jako syn, jen hodně horší tedy. Imunolog mi nasadil léky, které mi zvýšili obranu proti tomu streptokokovi. Bez atb se nám podařilo streptokoka vyhnat. ;) Pro mě je to kapka v oceánu, ale je pryč že jo :lol:

Halamka
Závislačka 4092 příspěvků 23.09.13 16:30

@petruše2
Dcera ho měla skoro neustále do 4 let / rok ve školce/, pak jsme se dostali na ORL s věčnou rýmou a kašlem, tam nasadili OSPEN KRK atb na přeléčení a od té doby ťuk ťuk ťuk nic-čisto.
Asi bych nenechávala psát ta širokospektrá atb /bo jak se to jmenuje/. to je podle mě na náhlé bakteriální infekce. Pokud to jen trochu jde, tak zjistit přesně o jakého koka jde a podat přesně mířené atb.

Doctus
Závislačka 4520 příspěvků 23.09.13 21:00

Bohužel nepíšete, o jakého streptokoka (či jinou bakterii) jde. Bylo by vhodné udělat mikrobiologické vyšetření pro průkaz infekčního agens spolu s antibiogramem. Pokud by se jednalo o akutní tonsilofaryngitidu (angínu), tak jedinou správnou volbou je penicilinové ATB, přičemž stačí klasický fenoxymethylpenicilin (penicilin V, penbene R, ospen R). V žádném případě pak peniciliny s ESBL či jiné (ale u zjištěné alergie je lékem první volby bakteriostatický makrolid). Pokud by se však jednalo o jiné agens (např. Steptococcus agalactiae), penicilin V by nemusel stačit. Nasadil by se např. aminopenicilin (např. ampicilin).

petruše2
Kecalka 393 příspěvků 23.09.13 21:02

@Doctus Streptokok pneumonie

Doctus
Závislačka 4520 příspěvků 23.09.13 21:11

@petruše2
Tak to je jiná káva. Streptococcus pneumoniae (starším názvem Diplococcus pneumoniae) by sice měl být citlivý na klasický penicilin, antibiogram by ukázal, zda v normálních dávkách dosáhneme uspokojivé MIC (minimální inhibiční koncentrace). Pokud by tomu tak nebylo, tak máme v záloze spoustu dalších ATB, a to jednak z beta-laktamové rodiny (aminopeniciliny, cefalosporiny III. generace), ale i z rodiny glykopeptidů (vankomycin).

petruše2
Kecalka 393 příspěvků 23.09.13 21:25

@Doctus p.doktorka nam dala zatim kapky Pamycon, ale ja vim na 100%,ze nam to nezabere, naopak. A nevite nahodou, co by mohl uzivat jako doplnek, aby nebyl porad tak nachylny? Dekuji

Doctus
Závislačka 4520 příspěvků 23.09.13 21:59

@petruše2
Tak pro posílení imunity nějaké multivitamínové záležitosti (záleží na tom, co by dítěti chutnalo, některé přípravky jsou chuťově nepříliš optimální), v rámci preventivních opatření snížit možný kontakt s patogenem na minimum. V natěsnaných kolektivech je riziko infece vysoké, co ovšem dělat, když to jinak nejde? Kapky to asi nespasí.

Váš příspěvek
Reklama