Opakující se zánět zvukovodu

3479
16.5.21 14:32

Opakující se zánět zvukovodu

Ahoj, kdo má prosím zkušenosti s neustále se opakující mi záněty zvukovodu. Syn má opakované záněty dost často i každý druhý měsíc lékař mu vždy ucho vypláchne vyčistí,
dá mu dovnitř mast a od druhého dne pak vždy kapeme kapky Maxitrol. Má to opravdu dlouhodobě a pořád se mu to vrací. Má to od školky ale teď už bude mít 14 let… je to nekonečné a vždy se mu to vrátí. Jednou jsme změnili ušního lékaře ale nová paní doktorka mu pouze ucho vyčistila ani nevypláchla a ani mu žádnou mast ani kapky nedala, takže jsme se vrátili ke svému původnímu lékaři. Můžete mi prosím napsat jak tento problém léčí vaši lékaři u vašich dětí? Ráda bych už delší dobu někam zašla ale vůbec nevím na koho se mám obrátit aby nám pomohl… děkuji všem za info.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5214
16.5.21 14:40

Ahoj, je to strašně obtěžující, holky měly problémy s ušima /záněty/ a vyoperováním nosní mandle jako předškolačkám SKONČILO navždy toto utrpení..
chce to pořádně vyšetřit odborníkem v dobrém špitále na ORL… prostě mu tam něco vadí a možná se trápíte úplně zbytečně…
(PS : a pokud jde o psychosomatiku - máte spolu komunikaci OK? )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3479
16.5.21 15:53

@Lucy75 Já myslím že jsme vpohodě…
Z 97% to má jen v pravém uchu,
v obouch minimálně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
147
16.5.21 16:42

V dětství jsem trpěla na záněty stř. ucha, každých 6 týdnů, no peklo. Pomohlo odstranění nosních mandlí, víckrát jsem zánět neměla. V dospělosti se mi začaly objevovat záněty zvukovodu, na ty pomohlo důsledně chránit uši před vodou, vůbec je nečistit (myšleno uchošťoury) a při prvním pocitu diskomfortu v uchu kápnout dvě tři kapky arganového nebo jiného podobného oleje. Zánět jsem neměla už pár let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3479
16.5.21 17:29

@Imi93 Ano,lékař říkal že se do ucha nesmí dostat voda, což se vždy nepodaří…
Jakmile ho ucho začne svědit, začínáme kapat předepsané kapky a mazat mastí…většinou se ale zánět stejně rozjede…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3150
16.5.21 20:38

Dělal lékař stěry, jestli v tom zvukovodu nemá nějaké „breberky“?
Ucho chránit před vodou a průvanem, ucho čistit jen ručníkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3479
16.5.21 21:03

@Murka Nikdy stěry nedělal…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3150
17.5.21 08:58

@Tools tak se s doktorem poraďte, možná by to stálo za to. Pokud by ve stěru něco vyšlo, tak zaléčit vhodnými antibiotiky a mohl by být klid. Ale nejsem doktor, mám to jen z vlastni zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
147
17.5.21 10:09
@Tools píše:
@Imi93 Ano,lékař říkal že se do ucha nesmí dostat voda, což se vždy nepodaří…
Jakmile ho ucho začne svědit, začínáme kapat předepsané kapky a mazat mastí…většinou se ale zánět stejně rozjede…

Zaměřujete se na situace, kdy se to nepodaří? Já se jeden čas musela i sprchovat se špunty do uší, tak jestli je problém třeba koupání, řešení to má a i když je to nepříjemné, za ušetřenou bolest to stojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3479
17.5.21 12:15

Tentokrát má v uchu plíseň. Pan doktor řekl, že když se zase dlouhodobě používají ty antibiotické kapky, takže se z toho pro změnu pak může vyskytnout v uchu plíseň. Tak máme kapky na plíseň, to jsme ještě za ty roky neměli.
Stěry tedy teď ne a asi dáme špunty do uší při každé sprše a koupání, uvidíme jestli to zabere..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat