Opakující se záněty středního ucha u dětí

24.11.15 15:50

opakující se záněty středního ucha u dětí

Holky, už jsem zoufalá. Za poslední rok dceři /4roky/ už asi 6× píchali uši kvůli opakujícím se zánětům středouší. Téměř pokaždé ATB, z čehož jsem samozřejmě nadšená nebyla, ale kvůli bakteríální infekci byla nutná. Začalo to vloni s nástupem do školky, jakákoli rýma ji sedne do uší. Vloni jsem to přičítala nástupu do školky a budování si imunity, ty její caste virozy, letos první dva měsíce školky v pohodě, ale teď v listopadu opět rýma a kašel a píchlé obě usi. Opět nasazeny atb. Jsem bezradná a neštťastná, protože lékaři vždy píchnou a dají atb a nechi ani domýšlet, co to udělá se sluchem dcerky do budoucna…Chci se zeptat, existuje nějaká prevence, jak zánětům středního ucha předcházet? Posilujeme imunitu homeopatiky, jí zdravě, otužuje se. Slyšela jsem, že to může být v některých případech způsobeno i refluxem, že ty žaludeční šťávy, kt. se tlačí nahoru, mohou způsobovat právě ty záněty. Máte někdo zkušenost? Já už zkusím cokoli…na imunologii jsme objednaní až za 3 měsíce, nosní madli má střední - ale doktorka říkala, že její velikost se může měnit. Holky, poraďte, co pomohlo vám? A neříkejte, že je to věkem :(. Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3235
24.11.15 15:56

Synovec to mel také. Ale byl mladší. Nakonec ho dostali do Motola - po vyšetření se zjistilo ze tu infekcí má v lebce - v tech kostech u uši. Takže musel na operaci kde mu to vyčistili. Od Te doby klid. Tak bych se zeptala na to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.11.15 15:57

Muj muz ma usi pichane kazde asi 20× a slysi, to jen na zacatek. Ma ockovani proti pneumokokum? Mne jako diteti pomahala homeopatika, pri prvnich obtizich par kulicek a bylo to dobte.

• Nahlásit
  • Citovat
60141
24.11.15 16:01

@Vilma1333 muze mit nejakou vrozenou anomalii a tim padem nachylnost k zanetum. Pri opakovanych zanetech, pozdeji chronickych, muze byt zanet i v te kosti, to je ale podle me extrem. Ockovani na pneumokoky mate?

Příspěvek upraven 24.11.15 v 16:06

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
24.11.15 16:02

Netresk stavu do ucha a lihovy tamponek nechat v uchu jste preventivne zkouseli?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12929
24.11.15 16:06

@Vilma1333 Mému synovi uši nikdy nepíchali, ale antibiotika měl několikrát. Nakonec mi nejvíc pomohl zubařka, která mi dala glycerol a hned na začátku rýmy proplachujem uši. Pokud to dojde nejdál a už si začne stěžovat, že ho bolí ucho máme kapičky v ledničce nakapem a vše je v pořádku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4132
24.11.15 16:10

Já se jen s dovolením vtirnu, taky mě zajímají rady. Dcera 16 mes. měla záněty zatím sice jen dva, první pichnuty, bez problémů zhojeny, ale druhy s hrozným průběhem, v podstatě se táhnul 6 týdnů, vždy po ATB zlepšení a do týdne byl kvuli pretrvavajici tekutine za bubinkem zpět. Nakonec jsme skončili v nemocnici, dostávala ATB žilne, dali ji ventilační trubičky. Podle prvních výsledků měla v uchu stafylokoka a pneumokoka. Zítra nás čeká kontrola. Přitom rýmu měla hezkou, žádné zelené huste, jen tekutejsi bílá. Oddávali jsme, střídali quixx. Bere imunoglukan. Už teď mám strach z další rýmy. Teď jsem četla letak na sprej physiomer, píšou, že by měl snižovat riziko vzniku zánětu středního ucha, tak by mě zajímalo, jestli je to jen reklamní tah, nebo je skutečně v něčem lepší, než jiné spreje s mořskou vodou. Máte někdo zkušenost? U prvních dvou děti toto vůbec neznám, třetí se s tím trápí už v takhle nízkém věku :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
445
24.11.15 16:27

Mame stejny problem s klukem 3 roky 9 mesici od zari co chodi do skolky 3 krat pichane ucho, dle rad doktorky postupuju tak ze pri ryme hned začnu kapat nasivin a věčinou mívá tu hustou žlutou nebo zelenou bakterialní tak to hned letim pro pamycon ten nam vždycky tuhle rymu vylečí a nevleze do uší a ještě zítra jdeme na kontrolu s mandlema jestli budou zvětšeny tak pujdou pryč to pry taky pomuže

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.15 16:29

U nás úplně stejná situace, taky dcera, 4 roky, za sezonu 2014/2015 celkem 6 zánětů středního ucha, skoro každá rýma šla do uší, o prázdninách jsem ji nechala vyšetřit na nosní mandli, měla ji dost zvětšenou, v září byla na odstranění a od té doby je zdravá, ťuk, ťuk. Takže za mě doporučuji nechat vyšetřit mandli a případně dát odstranit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6529
24.11.15 16:31

@Vilma1333 A je očkovaná a jakou vakcínou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2300
24.11.15 16:37

Ahoj ja mela v detstvo nespocet zanetu ted jsem jiz po jedne operaci, slysim velmi spatne-ale mohla za to spatna funkce eustachovy trubice a celkova anatomie je u me spatna. Dceru jsem dala ockovat proti pneumokokum a dikybohu zanet ani jeden-4 roky, misto toho ma neustale bronchititdy, zapal plic atd.. tak bych asi volila imun. vysetreni, my ted zaciname brat Bronchovakcin tak uvidime, taky jsem z tech nemoci uz zoufala, vyzkousely jsme ledacos a nic tak snad tohle pomuze

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.15 16:45

Očkování proti Pneumokokům nemá, sestřička u dokotrky mi říkala, že Pneumokoková vakcína ochrání právě proti jen určitým typům virů a jen ze 40%, prozatím nám vždy ze stěru vyšel Streptokok, a proti tomu vakcína nefunguje. Na nosní mandli se dívala týden po píchání a říkala, že není zvětšná, že je prý střední. Takže prozatím o vytržení neuvažuji. My zkoušeli už kde co, jsem i nakloněná alternativní cestě, takže netřesk, Audiron kapky. Zajímá mě, jaká homeopatika by mohla fungovat, nevíte? Používáme Silicea AKH jako prevenci proti chripkam, virozam a pri nachlazení Alium Cepa, ale co na uši, to netuším. Já jsem zvědavá, co ten imunolog, známé předepsal pro kluka Helicid a od té doby prý klid. Si furt říkám, že lepší než x-té antibiotika anebo apliace trubiček pod narkózou. Já už vyzkouším vše. A dneska k tomu ještě píchali ouško i té mladší, 2-leté…Se z toho asi nevyhrabeme… :cert: :cert: :cert: :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.15 16:48

@Vilma1333 a proč se tak bráníš odstranění nosní mandle? Dcerka ji taky měla jen tak středně zvětšenou, odstranění pomohlo výrazně. Pokud je mandle zvětšená, tak už neplní svoji funkci správně, a je to semeniště bacilů…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.15 16:51

Ale ona mandli zvětšenou nemá! Tím pádem zatím o jejím odstranění neuvažuji. Kdyby ji měla zvětšenou, tak o tom uvažuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
445
24.11.15 17:07

A co sterimar s mědí ten je pry taky dobry na ty bakterialní rymy co lezou do uší

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama