Opalovací krém a akné

30.5.17 09:28

Opalovací krém a akné

Ahoj maminky, můžete mi prosím poradit nějaký opalovací krém na pleť, která je sušší a zároveň má silnou tendenci k tvorbě akné? Především těch podkožních boláků a slitých ložisek. Zkoušela jsem už Biodermu, Eucerin, LaRoche, všechny mi akné výrazně zhoršily už po prvním použití. Naposled jsem v zoufalství na sebe napatlala drogérkový Garnier a 2 dny to vypadalo celkem ok (jen takové ty malé žluté pupínky), ale teď opět šílený výsev boláků, úplně mě bolí obličej. Je fakt, že mi akné zhoršují i klas. krémy na aknózní pleť, jediné co funguje, je levandulový pleťový olej. Špatnou pleť mám z hormonů a zatím je to neřešitelné. Vůbec nevím, jak to přes léto řešit? Dnes si nedává nic, ale dlouhodobě toto nejde :-( Neznáte třeba nějaký opalovací olejíček, který by moc neucpával póry? Pleťové oleje snáším většinou líp než krémy. Děkuju?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

250
30.5.17 09:33

Můžeš zkusit nějaký minerální..
https://pripravky-na-opalovani.heureka.cz/…-plus-50-ml/

Příspěvek upraven 30.05.17 v 10:07

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.5.17 09:36

@NoFear Děkuju, ale právě tento od Avene jsem už měla vloni a taky mi akné zhoršil (měla jsem ho jen asi 2×, půjčený od známé) :-( Jinak nemám naštěstí kůži nějak moc citlivou, opaluju se docela dobře, ale přece jen nějaký OF by to v létě chtělo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9125
30.5.17 09:49

A nestačilo by si zakrýt obličej? Třeba kloboukem? Nebo normální krém, který používáš, většinou taky má nějaký OF. Anebo nějaké oleje mají vyšší OF, tuším z mrkvových nebo malinových jader?
Jinak já si obličej normálně opalovacím krémem vůbec nemažu, jen u moře nebo když jdeme na nějaký celodenní výlet a hodně paří slunce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.5.17 10:02

@AnastazieB souhlas mám to stejně.-) jinak mě jediný, který vyhovoval byl piz buin na obličej, nemastný fluid. Mám taky suchou plet, ale nějak to nevadilo..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4359
30.5.17 10:15

Taky bych volila s minerálním filtrem, já mám výbornou zkušenost s Laverou. Po ostatních se mi taky dělávalo akné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.5.17 10:27

Opalovací krémy na obličej mi taky nedělají dobře, mám ale super zkušenost s BB krémy, které mají nějaký SPF.
Vichy normaderm (přímo na pleť s akné), SPF 16 nebo ještě lepší Estee Lauder daywear SPF 35.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16391
30.5.17 10:27

Co zkusit opalovak od Clinique?
http://www.clinique.cz/…n-Protection

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
448
30.5.17 10:43

Určitě nedávat krém, ale fluid

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.5.17 12:18

Díky všem za příspěvky, normaderm mám v šuplíku a použila jsem ho párkrát, způsoboval mi akné. clinique jsem zatím neměla, fluid jsem ani netušila co je :oops: Normálně právě nepoužívám žádný denní krém, protože se mi ze všeho dělá to akné. Jen dám trošku toho olejíčku, jinak nic. Klobouk nebo kšiltovku nosím pořád, ale přece jen mám už dost vrásek na svůj věk a nepotřebuju si vyrábět další ;) Na sluníčku bývám dost. 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.5.17 12:47

Ještě mám jeden takový zajímavý poznatek za těch mnoho let - jakákoliv řada „na mastnou pleť“ nebo „na aknózní pleť“ mi vždycky kůži hrozně vysušila, takže v první fázi přišlo olupování a v druhé pak podkožní boláky. Jako by ta kůže měla tendenci kompenzovat to vysušení tím, že se jakoby zevnitř mastí (vně je suchá, šupinatá, zarudlá) :-/ Takový můj kolotoč, který jsem částečně vyřešila používáním těch olejů místo krémů, ale v létě nevím, co dělat, poněvadž ty oleje nemají žádný OF, naopak někdy zvyšují fotosensibilitu. O tom mrkvovém nebo malinovém nic nevím, zkusím zapátrat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.5.17 12:59

Na podkozni bolaky je potreba antibiotika-moje zkusenost, jinak nezabralo nic. Predepisuje to kozni a je to bud krem nebo vodicka a mazou se jen lokalne ta postizena mista. Jinak ja na oblicej pouzivam pres leto od Isis pharma Uveblock spf 50, je to i jemne tonovaci…ale to chce vyzkouset, mne davaji na koznim prave i vzorky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
250
30.5.17 13:22

Ještě si můžeš vyrobit vlastní bio opalovací olej.. sice bude mít nižší ochranu, ale lepší než nic… a aspoň si tam třeba přimícháš něco protizánětlivého…

https://magazin.biooo.cz/…o-kosmetiky/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.5.17 13:22

@Bondgirl007 Já vím, antibiotika mám každou chvíli, naposled v únoru. Chodím i na laser, ale pomůže to vždycky na pár týdnů. Mám asi problém v hormonech, což ale bohužel nelze v brzké budoucnosti řešit. Na kožním jsem pořád, už jsem i vystřídala víc kožařů.
Další věc je, že po těch atb vodičkách, mastičkách a gelech mám pleť příšerně suchou a vrásčitou a přitom na ni nemůžu dát žádný krém, jen ten olejíček. Ještě se poptám na ten Uveblock. Od kožařky jsem měla právě normaderm a ještě nějaký Eucerin (vzorky) a bylo to příšerné :-( Isis pharma neznám, poptám se. Díky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.5.17 13:27

@NoFear Tak to je něco pro mě, takové míchání :) Jdu shánět ingredience. Sice faktor 8 není nic moc, ale já se většinou nespálím ani bez opalováku, navíc se cíleně negriluju, jen jsem prostě hodně venku 8)
Dík

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama