Opalovací krém Sundance z DM

615
3.6.21 14:03

Opalovací krém Sundance z DM

Holky, co tento krém pro tříměsíční miminko? Špatný?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5
3.6.21 14:10

Ja mám za to, že do 6 měsíců věku by se vůbec SPF používat neměla, je třeba to miminko před sluníčkem schovávat úplně… Od 6m se smí mazat SPF, ale s minerální (tedy ne chemickým) filtrem a stejně by nemělo jít na přímé slunce. Malé je 5 m, takže já s mazáním ještě čekám, ale už mám nachystamýný krém 50+ od La Roche Possai vhodný právě pro děti od 6 měsíců. Drogérku bych asi na tak malý mimčo nebrala, ale zase asi lepši, než nic :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
615
3.6.21 14:14

Já právě slyšela to samé. Nemazat do 6mesicu. Jenže každéj mě tu straší, že jako i ve stínu v kočáru se mi může spálit. Přemýšlela jsem nad biodermou nebo nad weledou. Dnes jsem šla kolem DM, tak jsem vzala první co mě trklo, kdyby byla nouze. Zatím nrmazu. Nejsem blázen, abych lezla s tak malým miminkem na přímé slunce. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7147
3.6.21 14:22

@Drndadvě pokud už mazat tak jen s minerálním filtrem, má ho třeba krém od Alttitude. Ale když bude takhle malé miminko v kočárku ve stínu, tak se není potřeba mazat. Rozhodně se ve stínu nespali, ano nějaké UV záření na něj dopadne, ale neuškodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
3.6.21 14:26

Taky nad tím pořád přemýšlím… Zatím to ale beru tak, že mazat nemůžu, tak alespoň látka našeho kočárku má UV 50 plus se jí až úzkostlivě snažím stínit, aby to na ní vážně nesvítilo vůbec nikdy. Naštěstí já za pár týdnů už jí můžu začít mazat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7147
3.6.21 14:31

@Yxc28 prosimtě s tím stíněním to zas taky nepřeháněj. Dítě potřebuje taky nějaký sluneční svit, kvůli tvorbě vit. D. Na přímé slunce, v pravé poledne určitě nechoďte, ale když na miminko zasvítí trochu ranního nebo večerního sluníčka, tak se nic nestane. S tím mazáním taky opatrně. Ono přes kůži se do těla dostane dost látek z krému, proto ho fakt vybírej pečlivě. A ne jen podle značky. Ani Bioderma nezaručí, že je to čistě minerální filtr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17329
3.6.21 14:34

Takhle malé miminko jedině těmi minerálními filtry, já používala Daylong (mají přímo krém Baby). Ale jedině v případě, že jsem věděla, že budě někde víc vystaveno slunci třeba nahaté nožičky v korbičce na výletě (kdy nemůžeš kočár zakrýt, protože by se dítě uvařilo) nebo obličej v manduce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1878
3.6.21 16:02

Do roka jsem nemazala vůbec a děti nebyly na přímém slunci. Jinak tady je k tomu jedna diskuze: https://www.emimino.cz/…lete-397224/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat