Opar na puse v těhotenství

10.1.20 08:26

Opar na puse v těhotenství

Ahojky, mám na Vás prosbu..
Už podruhé se mi včera udělal opar na rtu v těhotenství (bolestivý). Nikdy jsem na opary netrpěla, a teď ho má již podruhé za 3 týdny.
Jsem teď 10tt a četla jsem že je to nebezpečné v prvním trimestru mít opar, prý by infekce mohla ohrozit vývoj miminka.
Chtěla jsem se Vás zeptat zda s tím máte někdo zkušenosti? Případně co by na to mohlo zabrat? Děkuji :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

2824
10.1.20 08:31

Ohledně toho jak je to nebezpečně to netuším. Ale poradím krém. Dcera trpí na opary, ted to je lepší tedy. Ale mívala i dvakrát měsíčně. Zkoušíme bactoral probiotika, zatím tukám pomáha. Ale když už byl opar, tak jsme mazali tímto: https://www.drmax.cz/…epar-t-40-ml?… a opravdu už za dva dny byl stroupek a bylo zahojeno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
420
10.1.20 08:32

@verunka1234567 kamarádka měla opary u obou těhotenství a chlapečci jsou naprosto v pořádku :palec: neboj se, víš kolik je těhotných s oparem. Já myslím, že komplikace u oparu jsou velmi vzácné. Nenervuj se a spíš posil imunitu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.1.20 08:45

Měla jsem opary u všech třech dětí, u prvního dokonce pásový opar, všechny jsou v pořádku :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
266
10.1.20 09:07

@verunka1234567 taky jsem na začátku těhu měla. Já ale ještě kojím starší, takže mi v lékárně nemohli nic dát. Dělala jsem si odvar ze šalvěje a prikladala na to. Do druhého dne se krásně vysusil

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1388
10.1.20 09:08

Opar by mohl být v těhotenství nebezpečný, pokud bys ho měla poprvé v životě. Jinak já si na opar dávám Tea tree olej. Já ho moc nemivam, ale zrovna v těhotenství a šestinedělí jsem ho měla u obou dětí :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1149
10.1.20 09:21

@verunka1234567 Kadým začátkem těhotenství jsem opar měla, možná z hormonálního důvodu. Nebóóój

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11782
10.1.20 09:23

@verunka1234567 taky jsem na začátku těhu měla oooobrovský opar, prvně v životě, dítě má přes 3 roky a je zdravé

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
865
10.1.20 10:55

V prvním trimestru jsem měla koutek a pak 4 opary během asi měsíce. Nechápala jsem.. Mazala jsem mastičkou, která je na něj určena. Teď v druhém trimestru mám zatím klid. O nebezpečí miminka mi nikdo nic neřekl, snad to bude v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25
10.1.20 11:27

Opar jsem mela v prvnim trimestru… Nejlepsi lek na opar je tento olejicek za me :palec: trpela sem na opary pak vyzkousela todle a nemuzu si stezovat nekolikrat denne si ho promazavej on ti i trosku otupi bolestivost oparu a zacne se ti zatahovat a mizet ja mela vzdy 3 den uz jen strup… A musim zatukat ze od te doby mam klid :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.1.20 14:43

Jak tu někdo radí tea tree oil, tak ten se myslím v těhotenství nesmí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama