Reklama

Opar na rtu poprvé v těhotenstvi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

katkame
Povídálka 11 příspěvků 06.01.18 10:31
Opar na rtu poprvé v těhotenstvi

Ahoj holky,

udělal se mi v 10tt opar na rtu, jde o muj prvni opar. Všude čtu, že opar na rtu je v pořádku pokud nejde o prvni nakazu, to ale v mem případě neplatí :,(. Mate s tim některá zkušenosti?

diky!

Reklama

Reakce:

Envie 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.18 11:47

To bych resila s lekarem. Protoze opravdu opar je v poradku, pokud neni poprve. Jakmile je poprve, je to o pruser, zvlast v prvnim trimestru. Zavolej na pohotovost, co mas delat, zda ti doporuci nejake leky atd. Aby ses ho co nejdriv zbavila.

mag12
Kecalka 329 příspěvků 06.01.18 12:15

@Envie Pochybuji, ze ji na opar na rtu daji léky (antivirotika). Obecně mas pravdu, ze se za průšvih považuje primoinfekce herpetickymi viry v těhotenství, ale jak velky průšvih to bude nebo nebude ji nikdo neřekne. Měla jsem v 1. trimestru pasovy opar s těžkým pruběhem (nasazen Herpesin), takze podle teorie všechno spatne, dcera uz ma 5 let. Lékaři ti řeknou, ze se zvyšuje riziko poškození plodu o poměrně zanedbatelná procenta oproti riziku běžně se vyskytující v populaci. Pripadne budes jako ja více sledovaná (ultrazvuk), ale nikdo ti jistotu nedá, ale to ani při bezproblémovém průběhu těhotenství. Mne tehdy řekli, ze kdyby neco bylo v takto rane fázi spatne, příroda by to vyřešila sama. Přeji at to dopadne dobre i u zakladatelky a jeste me napadlo, mozna uz zakladatelka v sobě ten vir měla pred tehotenstvim, jen se aktivoval az ted, když je imunitní systém oslaben těhotenstvím :nevim:.

Envie 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.18 12:25

@mag12 bohuzel to tak nefunguje, ze se telo zbavi tehotenstvi samo. Ja musela na ukonceni v 5 mesici kuli veci, ktera byla spatne uz od zacatku. Nikdo to nerekne, ale problem to je. Bohuzel. A rozhodne bych ho resila s doktorem. Minimalne se zeptat co s tim. Protoze bych se bala ze tim ze to resit nebudu, se jeste rozleze a bude to horsi. Ja sama na opary trpim, dceru jsem rodila s plnou pusou oparu a tehda kdyz mi rikal lekar jake maji opary dopady, tak bych to nezanedbala. Ale kazdy jsme jiny a pristupujeme k nemocem a situacim jinak. Stat se muze kdykoliv cokoliv. To je jasny.

Envie 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.18 12:26

@mag12 s temi leky jsem to myslela tak, ze doporuci co si ma koupit, co se v tehotenstvi muze a nebo ji ti antivirotika primo daj. Myslim ze v prvnim trimestru kdy se vse vyviji by to bylo vhodny :(

mag12
Kecalka 329 příspěvků 06.01.18 12:29

@Envie to jsi me spatne pochopila, urcite k lékaři! Nebylo to myšleno jako zlehcovani stavu, spis povzbuzení, ze nemusí byt vse spatne.

Netopirek
Echt Kelišová 7743 příspěvků 06.01.18 12:32

Taky doporučuji lékaře co nejdřív.

Envie 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.18 12:33

@mag12 aha, ja chapala jakoze to nema resit. Promin :hug:

mag12
Kecalka 329 příspěvků 06.01.18 12:33
@Envie píše:
@mag12 s temi leky jsem to myslela tak, ze doporuci co si ma koupit, co se v tehotenstvi muze a nebo ji ti antivirotika primo daj. Myslim ze v prvnim trimestru kdy se vse vyviji by to bylo vhodny :(

No u me s podání vahali, ale rozlezlo se to, takze nic jiného nezbývalo. V lékárně mi lekarnice 3× zopakovala, ze se nesmí v těhotenství a v 1. trimestru uz vůbec, tak jsem ji porad opakovala, ze mi je předepsal lékař, me tam normálně rozbrecela :zed:.

mag12
Kecalka 329 příspěvků 06.01.18 12:38
@Envie píše:
@mag12 aha, ja chapala jakoze to nema resit. Promin :hug:

To je v poradku. Moc me mrzí, co te potkalo, přeju uz jen dobre :hug:

Envie 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.18 12:40

@mag12 dekuju. Jsi zlata :hug: ted jsem 11 tyden a mam silenou paniku z chripkove epidemie co u nas je. :,( snad se nam to vyhne. @katkame dej pak vedet, co ti rekli, jestli budes resit s dr. Drzim pesti :hug:

mag12
Kecalka 329 příspěvků 06.01.18 13:03
@Envie píše:
@mag12 dekuju. Jsi zlata :hug: ted jsem 11 tyden a mam silenou paniku z chripkove epidemie co u nas je. :,( snad se nam to vyhne. @katkame dej pak vedet, co ti rekli, jestli budes resit s dr. Drzim pesti :hug:

Jak ja te chapu… taky jsem po te prvni zkušenosti u druhého tehu plasila, jen někdo kychnul :roll:, byla jsem pro okolí za úzkostnou tehuli (a to se to me nedá vůbec s tebou srovnávat). Hodně sil a chřipka at se vam vyhne obloukem :mavam:.

katkame
Povídálka 11 příspěvků 11.01.18 15:43

Ahoj,

Nakonec to byl planý poplach, nešlo o opar ale o vyrážku způsobenou alergickou reakcí. Nicméně doktor mi řekl, že ikdybych měla opar poprvé v těhotenství, tak prý není čeho se bát, a že na něj můžu použít vše, co mi dají v lékárně (kde je upozorním na to, že jsem těhotná). Řekl mi, že se to prý řeší jen měsíc před porodem a to v případě genitálního oparu… Nějak se mi tomu moc nechce věřit vzhledem k tomu, co všude o prvnim oparu v těhotenství čtu… Každopádně jsem ráda, že je to nakonec v pořádku :)

mag12
Kecalka 329 příspěvků 11.01.18 21:24
@katkame píše:
Ahoj,Nakonec to byl planý poplach, nešlo o opar ale o vyrážku způsobenou alergickou reakcí. Nicméně doktor mi řekl, že ikdybych měla opar poprvé v těhotenství, tak prý není čeho se bát, a že na něj můžu použít vše, co mi dají v lékárně (kde je upozorním na to, že jsem těhotná). Řekl mi, že se to prý řeší jen měsíc před porodem a to v případě genitálního oparu… Nějak se mi tomu moc nechce věřit vzhledem k tomu, co všude o prvnim oparu v těhotenství čtu… Každopádně jsem ráda, že je to nakonec v pořádku :)

Dobrá zpráva, přeji už jen klidný průběh těhotenství :mavam:.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Věry Špinarové: Ta její socha je příšerná,jsem hrozně zklamaný!

Sto padesát dva centimetrů, tolik měřila Věra Špinarová (†65) a přesně tolik... číst dále >

Věra Špinarová bude mít svou sochu. Bohužel připomíná úplně někoho jiného

V Ostravě došlo k slavnostnímu odhalení bronzové sochy Věry Špinarové.... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Vzácná onemocnění, která mění lidi k nepoznání

Lékaři dnes znají celkem sedm tisíc vzácných onemocnění a asi 80 procent z... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >