Opar na rtu v těhotenství – co a jak

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.19 08:15
Opar na rtu v těhotenství co a jak

Ahoj holky jsem ve 12 týdnů 11+6 a chci se zeptat udělá jsem mi opar na rtů… Nic jsem si na to ještě nedala a chci se zeptát co bych mohla… A nějak nebezpečné četla jsem že v 1 trimestrů je to rizikové že může dojít k potratu :(
Tak chci radu

Reakce:
ProfZav
Ukecaná baba ;) 1863 příspěvků 02.02.19 08:19

To bude asi spíš pásový opar, ne, ten nebezpečný? Já bych to vysusovala lihem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.19 08:19

Potrat z oparu 8o No to snad ne :lol:

Saffiraa
Závislačka 3883 příspěvků 8 inzerátů 02.02.19 08:22

V klidu, namaž si to třeba Hemagelem, ten můžeš a mě na opary fungoval moc dobře. :mavam:

Aduš8
Závislačka 3448 příspěvků 02.02.19 08:30

Kup si Tee Tree olej a maž to tím, stojí v lékárně kolem stovky. Dá se použít úplně na vše. A ne, opar ti opravdu nezpůsobí potrat, většinou se v těhotenství objevuje tomu, kdo na ně trpí, kvůli snížené imunutě.

lusy.lus
Kecalka 319 příspěvků 02.02.19 08:37

Klid, mně se dělá v těhotenství i při kojení často kvůli snížené imunitě. Doporučuji olejíček cannadent. Zmizel mi asi za tři dny, takže pro mě zázračný přípravek.

jancabr
Kecalka 353 příspěvků 02.02.19 08:53

Doplnit vitamin B a zinek. V lékárně prodávají tablety herpenorm a případně si můžeš koupit i mastičku herpesin.
Opar na rtu je v klidu. Já měla v těhotenství genitální opar. To je horší.

zuzikka
Zasloužilá kecalka 937 příspěvků 12 inzerátů 02.02.19 09:31

Opar (jakýkoliv) je nebezpečný, pokud jsi ho dostala poprvé. Nemáš na něj utvořené protilátky. Pokud jsi ho mívala i před těhotenstvím tak je to ok a nemusíš se bát. Homeopatika Borax jsou na to prý dobré, ale nemám to vyzkoušené, já na to netrpím. Zřejmě jsem zdědila protilátky od mámy, která je má odjakživa.

hesnom
Kecalka 370 příspěvků 02.02.19 11:38

Já měla asi v 8. týdnu, v lékárně jsem si koupila vitamín B a dali mi nějakou mastičku. Pokud už jsi někdy opar měla, mělo by to být v pořádku. :-) jsem teď ve 26tt.

NataliSt
Stálice 62 příspěvků 3 inzeráty 02.02.19 13:30

Neboj, já jsem měla opary po celou dobu tehotenstvi a i při porodu obrovský pod nosem :lol: mě nejvic zabírá náplast Compleed.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 17310 příspěvků 02.02.19 13:39

pokud nemáš opar poprvé v životě, tak není důvod k panice. Máš dávno protilátky. Měla jsem opary na puse každé těhotenství a děti jsou všechny v pořádku :srdce:

cernycajscitronem
Stálice 56 příspěvků 02.02.19 14:37

Pokud máš opary normálně, tak to fakt nebezpečný není. To by bylo potratů… :lol:
Já jsem jen v prvním trimestru měla 3 opary a všechna vyšetření ok.
Ale nic bych na to nepatlala, já jsem dávala jen zubní pastu.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Koukalová myslí na návrat po vzoru Jágra. Nesaháš mu po kotníky, soptí fanoušci!

Do května se rozhodnu! To, o čem se už dlouho ve světě sportu mluví, se možná... číst dále >

„Jsi hnusná, jdi na plastiku,“ psali hejtři Šafářové v den jejích narozenin!

Vztah Tomáše Plekance a Lucie Šafářové musí být hodně pevný. Jinak si neumíme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >