Opar na začátku těhotenství

Anonymní
16.3.17 15:45

Opar na začátku těhotenství

Ahoj holky,

odmalička jsem v životě neměla opar. Teď mi ale jeden vykoukl a docela nabírá na velikosti :roll: Máte s tím některá na začátku těhotenství zkušenost?
Díky ;)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

56
16.3.17 15:58

Ahoj, ja je mela na začátku obou těhotenství a nic to neznamenalo, mam dve zdrave deti ☺
Akorát jsem nepoužívala zadne mastičky na opary a hned od zacatku jsem to mazala tea tree olejem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.3.17 16:02

@7654 Děkuju za odpověď :mavam: spíš jsem do teď ani nevěděla, co to opar je, tak mě to trošku vystrašilo. Někde jsem ale četla, že je to i jeden ne asi úplně z příznaků, ale spíš náznaků těhotenství. Tak to asi budu mít se vším všudy! :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
2509
16.3.17 16:09

Problém by to mohl být v případě, že jsi ho nikdy neměla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.3.17 16:13

@Nowuka2 tak to jsi mě docela vystrašila. Určitě se spojím s DR. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
21092
16.3.17 16:30

Opar v těhotenství může ale nemusí znamenat jisté riziko. Je to virové onemocnění a viry mohou způsobovat různé věci, to by sis jistě dokázala vyhledat sama. Lékaři to určitě řekni, ale ty se s tím nestresuj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.3.17 16:39

@hanka.br. Že se opar přenáší a je tedy vir, to vím. A vyhledat bych si to jistě dovedla…ptám se tady pouze na zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
21092
16.3.17 16:42
@Anonymní píše:
@hanka.br. Že se opar přenáší a je tedy vir, to vím. A vyhledat bych si to jistě dovedla…ptám se tady pouze na zkušenosti.

Mám dítě s VVV. Opar na začátku těhotenství mohl být ale nemusel jeho příčinou. Tohle je moje zkušenost. To jsi chtěla slyšet? Pomůže ti to?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21473
16.3.17 16:43

A neštovice jsi jako malá měla? To je totiž stejný původce. Pokud ano, bud v klidu, tvoje tělo virus zná a rozpozná, byt máš opar na rtu poprvé. Já tedy na opary trpím od dětství, neminuly mě v žádném těhotenství, jednou dokonce přes celý ret 8o. Děti máme zdravé…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28852
16.3.17 16:44

Taky jsem měla na začátku těhotenství opar, který normálně nemívám..A když jsem byla na začátku těhotenství, dcera prodělala herpetickou virozu, těžká forma, opary na rtu, v puse, v krku, krvácelo to. Děti se narodily vždy zdravé.

Nestresuj se tím, na začátku těhotenství je imunita snížená, až do nějakého 16. týdne, kdy se začíná fungovat placenta a s ní i vlastní imunita plodu. Proto spoustu žen má v těhotenství poprvé problémy a nemoci, které normálně nemívá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.3.17 16:50

@hanka.br. Ne, tohle mi nepomůže. Ale je to tvá zkušenost, byť ošklivá a mě to mrzí, ale na to jsem se ptala. Takže děkuju za odpověď ;)
@pe-terka @Jana206 a vám holky taky děkuji :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
28852
16.3.17 16:53

Anonymní, zase to tak nehroť, kdyby se mělo něco stát z každého viru, který na Tebe kdo prskne, lidstvo by dávno vymřelo.
Problém bych viděla třeba neštovice nebo pásový opar, nebo genitální opar, ale ne obyčejný vřídek na rtu.Ty první zmiňované ale už nechytneš jen tak, že. Neštovice většina lidí prodělá v dětství a ty druhé jen náchylní jedinci a přímým kontaktem.

Já jsem brala v těhotenství ATB, i v prvním trimestru, děti jsou zdravé. Bacil, který by v těle dlouhou dobu byl nezaléčený, považuji za nebezpečnější..Pokud to budeš brát tak, budeš se stresovat celé těhotenství :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2509
16.3.17 17:06
@pe-terka píše:
A neštovice jsi jako malá měla? To je totiž stejný původce. Pokud ano, bud v klidu, tvoje tělo virus zná a rozpozná, byt máš opar na rtu poprvé. Já tedy na opary trpím od dětství, neminuly mě v žádném těhotenství, jednou dokonce přes celý ret 8o. Děti máme zdravé…

To není úplně pravda, neštovice mají stejného původce s pásovým oparem - varicella zoste, keři na rtech je to herpes simplex.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21473
16.3.17 22:34
@Nowuka2 píše:
To není úplně pravda, neštovice mají stejného původce s pásovým oparem - varicella zoste, keři na rtech je to herpes simplex.

jj, máš pravdu. Ale patří do stejní skupiny. Nejsem si tedy jistá, jak moc to pobere imunitní systém, když jeden typ viru zná a druhý příbuzný nikoli :nevim:. Ale psychika dělá divy, navíc to by se těhule musely zbláznit, kdyby se děsily každé infekce, co prolétne kolem. Já dělala kdysi na pracovišti plném infekcí, v krku jsem taky měla pěknou ZOO (kupodivu „jen“ jako bacilonosič, bez příznaků) a do toho jsem otěhotněla. Doktoři šíleli, já věřila - a samozřejmě jsem změnila pracoviště. Dcera je zdravá :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
KHr
568
17.3.17 07:41

Ahoj, taky mi okamžitě vyrazil opar jakmile jsem zjistila, ze jsem tehotna :D…na opary trpim, ale ted jsem ho uz dlouho nemela, tak jsem se radovala…muze to byt i psychikou? Zvysene nervy a tak? Nebo je to opravdu spojene s hormonalnimi zmenami?
Jsem v 5tt, takze uplne na zacatku :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama