Opaření - jak poznám jestli je to vážnější?

2437
13.8.08 13:59

Opaření - jak poznám jestli je to vážnější??

Moje malá /7 měsíců/ se před chvílí opařila čajem :? Nebyl naštěstí vařící, ale horký teda byl. Ležela na gauči a kopla do stolku, na kterém ten čaj stál hned vedle, vystříklo jí to na nožičku - na nárt. Hned jsem to chladila pod tekoucí vodou a chtěla letět někam k doktorce, ale teď najednou nevím…nožičku červenou nemá, jakmile jsem jí to zchladila přestala plakat. Teď se tady směje a vesele hlaholí a na té nožičce prostě není vůbec nic vidět. Mám s tím někam jet? Máte někdo zkušenost, může se ještě po nějaké době udělat puchýř nebo jak mám poznat jestli je to v pohodě? Jsem z toho úplně rozklepaná, nechápu jak jsem mohla být tak blbá a dát ten čaj tak blízko ke gauči. Přitom normálně si na všechny tyhle věci dávám sakra pozor :cry:
Teď jak na ní koukám jak je v pohodě a marně hledám na nožičce nějaké známky zčervenání nebo něčeho tak si říkám, že z pohotovosti mě asi vyhodí a naše pediatrička má dovolenou. Poraďte…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1493
13.8.08 14:11

Ahoj,
podle popisu to vypadá, že malá je v pohodě. Tak bych nikam nejezdila. Stejně by ti doporučili maximálně to něčím mazat (fenistilem apod.). Vážné to určitě není, protože tam nemá známku popálenin.

Z vlastní zkušenosti vím, že puchýř se může udělat i později (jednou jsem na sebe vylila hrnec vroucí vody - nešikovně jsem slívala brambory - ale stihla jsem uskočit a vylilo se mi trochu jen na nohu - na nárt). Puchýř se mi tam udělal až večer (nehoda se stala kolem oběda), ale nebylo to tak hrozné, ani moc to nebolelo, brzy se to zahojilo. Teď tam mám jizvu, ale není skoro vidět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15326
13.8.08 14:13

Já bych zůstala v klidu doma.
Puchyř by se jí udělal dodatečně až tehdy, když by měla místo červené.
Taky by myslím hodně plakala, protože opaření bolí jak čert, sama jsem si jednou zlila nohu horkým čajem, měla jsem to hodně červené a puchýře se udělaly až pak.
Když je v pohodě a na noze nic není, bude to dobrý.
Pa M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1762
13.8.08 14:14

Já si také myslím, že je to v pohodě. Když to nemá ani červené, tak to nic nebude. Důležité je to chlazení a to jsi udělala.
Halka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2437
13.8.08 14:16

Holky děkuju za reakce. Hned jsem trochu klidnější. Na té nožičce fakt není ani ťuk, červené to bylo jen než jsem jí to dala pod vodu. Snad to bude dobrý, ale jsem z toho pořádně vyklepaná, protože to je první úraz…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10731
13.8.08 14:28

Souhlas - u tebe to už zřejme není potřeba, ale byla jsem kdysi poučena, že popálenina, když je málo zchlazená se zhoršuje dál také proto, že horkost z ní prostupuje hlouběji a hlouběji a ničí další tkáň, takže pokud se vám někomu stane horšípopálenina, tak chladit i opakovaně, prostě dokud bude popálené místo po zchlazení znovu horké tak opakovatopakovatopakovat (jsem jak Lenin)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11369
25.7.13 22:48

Ahoj, malá nám dneska strčila ruku do horké polívky (ne úplně - já ji chutnala a muž si polil ruku taky a nic tam nemá). Dítě 22m bohužel má puchýř 2×1 cm, kolem červené fleky. Puchýř naskočil asi 10 min po úraze.
Má to přelepené tímto.
S pediatrou jsem telefonovala, už nebyla v ordinaci. Pořád si nejsem jistá, jak moc je to vážné a co s tím. Jestli nechat tu náplast nebo dát něco jiného. Jsou u popálenin II. B stupně taky puchýře? Večer jsem se na to dívala a přijde mi, že puchýř se sice trochu víc nalil, ale okolní kůže částečně vybledla. Má to na asi 1% těla na spodní straně předloktí.
Svých výčitek mám dost, hlídali jsme 2 a špatně se domluvili.
Děkuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
25.7.13 22:57

Ahoj, a odkud jste? Jestli jste z Prahy, zkuste zítra zajet na Vinohrady do nemocnice na popáleniny, oni už Vám řeknou, jak je to vážné. A ano, i u 2b jsou puchýře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
25.7.13 23:00

@Genovesa :
odkaz na stránky, ze kterých jsme čerpali my:

http://ppp.zshk.cz/…aleniny.aspx

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11369
25.7.13 23:00

@myskalucka Do Prahy to máme bohužel hodně daleko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
25.7.13 23:02

Pak jsou další popáleninová centra v Brně a Ostravě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11369
25.7.13 23:04

@myskalucka Asi zajdu k pediatře, i do Brna a Ostravy to máme víc jak hodinu cesty :nevim:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
dada1511
25.7.13 23:10

@Genovesa To se zahojí, nemáte panthenol v pěně???Něbo modrou indulonu? Kombinace panthenolu a indulony je až zázračná. A pořád mazat.

• Nahlásit
  • Citovat
11369
25.7.13 23:12

@dada1511 Mám indulonu a bepanthen, ale nedovedu si představit, že jí mažu ten puchýř. Ono ji to nezakryté dost bolí :nevim:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
dada1511
25.7.13 23:15

S tou náplastí zkušenost nemám. Osobně jsem na sebe vylila horkou vodu z těstovin :roll:,aby se neopařil mladej, bo jsem měla asi 2 vteřiny na rozhodování kam to vylít. Měla jsem puchýř na stehnu 15 krát 10 cm, a nejde nic poznat.To má maličké, ošetřovat a bude to dobré. Děti se líp hojí. A nic si nevyčítej :hug: ti co nejvíc halekají, že jim by se to stát nemohlo, nakonec taky bijou hlavu do zdi ;),akorát to nepřiznají.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama