Opatření - pouze dva lidé na veřejnosti (zdravotnictví)

26.3.20 13:00

Opatření - pouze dva lidé na veřejnosti (zdravotnictví)

Dobrý den,

Nevíte někdo, jak to funguje v čekárnách ve zdravotnických zařízeních???

Je to veřejný prostor? Myslím tím jen čekárny, nemyslím tím ordinace, tam to neplatí.

Máme zubní ordinace a u toho jednu čekárnu. Podle nového nařízení vyplývá, že bychom měli tedy čekárnu uzavřít a lidé budou čekat venku???
Je pravdou, že se denně vystřídá v celkem malé čekárně až 30 lidí.

Jak toto řeší v nemocnicích v čekárnách u jednotlivých ordinací? Nevíte???

Máte prosím někdo čerstvou (dnešní) zkušenost?

Nevíme jak se správně s tímto opatřením vypořádat… :nevim:

Děkuji předem za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10237
26.3.20 13:02

@NikolBrab Nekde jsem cetla prispevek, ze pacient je objednany na urceny cas, kdyz prijde zavola, ze uz je pred budovou a sestra ho pusti dal. Zrejme cekarnu zamykaji :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17683
26.3.20 13:06

@NikolBrab v nemocnicich bylo dost neakutnich vysetreni zruseno, ale byla jsem ted v poradne a zeny si sedaly tak ob tri zidle, aby byl zachovany rozestup ty cca 2m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3341
26.3.20 13:14
@NikolBrab píše:
Dobrý den,

Je to veřejný prostor? Myslím tím jen čekárny, nemyslím tím ordinace, tam to neplatí.

Máme zubní ordinace a u toho jednu čekárnu. Podle nového nařízení vyplývá, že bychom měli tedy čekárnu uzavřít a lidé budou čekat venku???

Co jsem zaznamenala, tak lékaři objednávají na konkrétní čas, čekárna je zavřená.

Alespoň naše dětská lékařka to takto má.

V nemocnici jsem si tento týden sedala ob židli, případně stála. Vedle sebe seděl jen pár, který přišel dohtomady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58896
26.3.20 13:14
@NikolBrab píše:
Dobrý den,

Ano, dodržujeme to. Zveme přesně na čas a tak, aby jsme to byli schopní stíhat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.3.20 13:17

Děkuji moc za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
668
26.3.20 13:39

No ja hlavne zazila, ze treba na pohotovost prisli s jednim pacientem dalsi dva lidi. Lekari meli dovoleno doprovod vyhodit. Chapu, ze jich treba prijede vic, ale muzou zustat venku a nelezt dovnitr, zvlast, kdyz ten pacient vypadal normalne chodici a myslici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26633
26.3.20 13:59

@NikolBrab Zvěte na čas, ne? Já se třeba u zubaře nepotkám s nikým u roky. :nevim: Přijdu na čas, pacoš přede mnou zrovna končí a v čekárně logicky nikdo není. A když dojde výjimečně k neplánovanému zdržení, pošlou sms nebo volají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.3.20 14:19

Jedna čekárna/recepce - čtyři ordinace

@Bábrdl
Pacient jedné ordinace přijde do čekárny/recepce, měří se mu teplota a vyplňuje některé potřebné dokumenty se sestrou na recepci. Toto nějakou dobu trvá. Je to čekárna společná pro čtyři zubní ordinace, takže už tam může být i jiný čekající pacient.
Mezitím může končit některý z pacientů a čeká na zaplacení.
Takže nám běžně čeká v čekárně několik pacientů. Navíc běžně děti chodí s rodiči.
Proto se ptám…

@Simmcaa
Doprovod chodí pouze s dětmi. To jsou členové jedné rodiny. Vše ostatní eliminujeme.

Potřebovala bych vědět, jak si to vysvětlují soukromá zdravotnická zařízení. Podle toho, jak to vidím, tak některé neomezují čekárnu pouze platí ty 2metry.
Zajímalo by mě jak tohle řeší v nemocnicích. Tam je to podle mě nemožné takto omezit i v případě, že omezili zbytnou péči.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26633
26.3.20 14:21
@NikolBrab píše:
@Bábrdl
Pacient jedné ordinace přijde do čekárny/recepce, měří se mu teplota a vyplňuje některé potřebné dokumenty se sestrou na recepci. Toto nějakou dobu trvá. Je to čekárna společná pro čtyři zubní ordinace, takže už tam může být i jiný čekající pacient.
Mezitím může končit některý z pacientů a čeká na zaplacení.
Takže nám běžně čeká v čekárně několik pacientů. Navíc běžně děti chodí s rodiči.
Proto se ptám…

Nojo, jestli je společná pro víc zubařů, tak to fakt je krapet problém… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.3.20 12:02

Zdravím,

Nemáte někdo třeba zkušenost z dneška???

Zavírají opravdu všichni čekárny???
Moc děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.3.20 17:32

Tak ja jsem byla ve čtvrtek na gynekologii, objednána, a v čekárně nás bylo cca 12 lidi, poseděla jsem si tam další dvě hodiny :woozy_face:

• Nahlásit
  • Citovat
29.3.20 13:20

Děkuji moc za info.
My nakonec v čekárně raději omezujeme na jednoho člověka.
Nedá se nic dělat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama