Opatrovník majetku dětí do jejich plnoletosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.06.19 23:29
Opatrovník majetku dětí do jejich plnoletosti

Ahojte, jsem svobodná a mám 2 děti, jedno s expartnerem a druhé se současným partnerem. Kdybych nedejbože umřela, kdo by se stal opatrovníkem majetku dětí po mně do jejich zletilosti, když by nebyla žádná závěť? Advokátní kancelář, stát, či otcové dětí? A jak by to bylo s bydlením? kdybych třeba měla kromě peněžitého majetku i dům na hypotéku, jak by to bylo z domem a s dalšíma věcma ze zákona? Dědici by byli děti, ale kdo by se o majetek staral do zletilosti?

Reakce:
Micaella22
Ukecaná baba ;) 1581 příspěvků 15.06.19 23:39

Myslim, ze jako prvni se socialka bude ptat otcu, blizke rodiny, kdo se deti ujme. Majetku nabydou v jejich 18 letech. Kdo to mezi tim bude,,vlastnit,, nebo se o to bude moct starat, tezko rict. Sla bych za notarem a tu dvojku za poradenstvi vyplazla. Pripadne sepsala zavet. Pro sychr

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 53730 příspěvků 16.06.19 00:01
@Micaella22 píše:
Myslim, ze jako prvni se socialka bude ptat otcu, blizke rodiny, kdo se deti ujme. Majetku nabydou v jejich 18 letech. Kdo to mezi tim bude,,vlastnit,, nebo se o to bude moct starat, tezko rict. Sla bych za notarem a tu dvojku za poradenstvi vyplazla. Pripadne sepsala zavet. Pro sychr

majetek samozřejmě nabydou ihned. Jejich zákonnými zástupci budou dále otcové, takže by se o majetek starali oni, některé transakce s ním by byly možné pouze se souhlasem soudu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.19 12:35

@Lama Lama A hypotéku by pak jako platili napůl?? 8o :?

Váš příspěvek
Reklama