Operace dalekozrakosti ve dvaceti letech

Anonymní
19.12.19 21:42

Operace dalekozrakosti ve dvaceti letech

Ahoj, mám dotaz. Je tu někdo kdo měl dalekozrakost a podstoupil operací očí? Jde o to, že mi je 20 let a dnes mi na vyšetření řekli, že dioptrie se po laseové operaci vrátí ve většině případů. Ale v případě laseru. Nemá někdo jinou zkušenost? Že v mládí podstoupil operaci dalekozrakosti a dioptrie se mu nevrátily? Moc by mi to pomohlo.
Sním o tom už od dětství (brýle mám od pěti let) :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3287
19.12.19 21:50

Jaké mas dioptrie, Je tí hrozně individuální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.12.19 21:52

@Wendea71 jedno oko +5 a druhé 4,5

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
19.12.19 22:13

Manželovi řekli, že se uvádí vrácení dioptrií, ale jedná se o dioptrie opačné vady - s vyšším věkem skoro všichni vidí špatně nablízko, tomu se zabránit nedá, jinak, že je ta operace úspěšná. Ale praxi nevím, on nakonec nešel. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
19.12.19 22:15

Obvykle se čeká po dětech, že ten porod to nějak ještě horší (dioptrie, ne tu operaci) - ale to jsem jen slyšela od kamarádky, která o to stála, a právě kvůli tomu jí to úplně nedoporučili. Jinak ale počítej s tím, že ti operace „subjektivně“ zhorší vidění na blízko, protože krátkozrací vidí na blízko obecně líp než zdraví. Jednou jsem u soudu zažila, že nějaký kluk žaloval tu kliniku, že ho neupozornili na negativa (horší vidění na blízko, a na obrazovky obecně, bolest hlavy), ale neuspěl (podepsal informovaný souhlas). Takže rozhodně si všechno přečti. (Anonym kvůli práci)

• Nahlásit
  • Citovat
666
19.12.19 22:30

Byla jsem před 18 lety. Poslední dva roky pozoruju, že se mi prokazatelně zhoršilo vidění. A uvažuju, že za „pár“ let si dám opáčko. Na brýle to není, vidím, ale určitě už něco zpátky mám. A to jsem neměla pět jako uvádíš, ale asi tak polovinu. Takže za mě musím říct, že se to vrátí. A kohokoliv znám, tak ten řešil podobný problém. Jenom pak už odmítal operaci, šel do brýlí s ohledem na cenu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3287
20.12.19 02:46
@Anonymní píše:
@Wendea71 jedno oko +5 a druhé 4,5

Plusove dioptrie se opravdu mohou znova začít navysovat, třeba v cca 40-45letech je to způsobeno tzv. presbiopii neboli vetchozrakosti…zo čeká každého. Tak možná zvážit az budete právě starší výměnu celé čočky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
190
21.12.19 21:19

Já jsem byla na operaci před dvěma měsíci. Bylo mi řečeno, ze do pěti let se pul dioptrie objeví asi u čtyř procent případů. A bývá na operaci doživotní zaruka, takže v případě zhoršení zrak opět upraví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.12.19 22:44

Byla jsem na operaci laserem ve svých 28 letech, astigmatismus, cca stejné dioptr. jako ty. Užila jsem si nádherných 11 let bez brýlí, zustalo mi jen čtvrt dpt. Pak se to postupně začalo vracet, dva roky jsem s tím zapasila a nakonec došla pro brýle, 1,5 dpt. Během dalších 8 let jsem ještě 3× vyměnila brýle, teď mám zase skoro 4 dpt. Snad mezitím věda pokročila a úspěšnost je dnes lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama