Operace miminka po porodu

336
17.11.04 20:14

Operace miminka po porodu

Chtěla jsem vás poprosit o vaše zkušenosti s operací miminka bezprostředně po porodu.

Kamarádky setře zjistili, nejdříve špatné AFP, na plodové vodě řekli, že je vše v pořádku a že bude mít holčičku.
Bohužel asi 1,5 měsíce před porodem, zjistili, že miminko špatne roste a má jen 1500g. Musela čekat na další prohlídku po 14 dnech na které jí řekli, že už má sice 2200g , ale má nevyvynuté ledviny, zadeček a ucpaná střeva.
Nechali jí v nemocnici a tento týden jí vyvolají porod.
Malá bude muset okamžitě na operaci, protože v podstatě nemá čím vylučovat. Bez operace by přežila jen 3 hodiny.

Vím, je to hrůza, moc jsem to obrečela a ani jsem to nechtěla psát sem kam chodí převážně těhulky, ale chtěla bych vědět jestli se najde někdo kdo o podobném připadu ví a jak vše probíhá a jakou má šanci.

Děkuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

550
17.11.04 21:11

Ahoj Nikky,

uplne stejny pripad neznam, ale na nedonosencich s nama byla holcina, ktere se narodila holcicka driv a taky byla drobecek, ale zdalo se ze je vse v poradku. Po par dnech prestala kakat a uz presne nevim jakym vysetrenim, protoze na ultrazvuku se vse zdalo v poradku, ale zjistili, ze se ji zauzlovala streva nebo neco obtocila nebo tak nejak… Ihned ji operovali a holcicka to zvladla uplne v pohode. No presny prubeh nevim, ale domu sly cca po mesici a mimi jizvy na brisku male nic nebylo. Samozrejme, ze jeste parkrat musela prijit na kontrolu a tak, proste si ji hlidaj, ale myslim, ze dneska uz fakt ta medicina je na vysoke urovni a pokud tohle dokazou zjistit takhle brzy tak myslim, ze ma z poloviny vyhrano. A 2200 je krasna vaha. Nic moc neni ta ledvina :cry:
Jeste je zajimavy, ze ten drobecek se najednou rozhodl, ze chce ven, kdyby ji v brisku nejakym zpusobem udrzely, tak by to asi tak stastny konec nemelo. Takze je taky otazka jestli vzdycky zastavovat predcasny porod.

No myslim na Tebe i na Tvou kamaradku, aby to vsechno dobre zvladly a holcicka byla draveceka a bojovnik :wink:

Monca a moncicaci 5,5m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
17.11.04 21:24

ahoj.
i my jsme po porodu, který byl hodně předčasný 24tt absolvovaly operaci bříška.Najednou zjistili,že se Kačence vrací potrava zpátky a nemůže projít.
Operace byla naprosto nezbytná, jinak byla velká pravděpodobnost, že jí střívka prasknou.Díky lékařům se podařilo střívka přestřihnout a zpět sešít, takže jsme vše zvládli i bez umělého vývodu.
Samozřejmě to nebylo vůbec nic příjemného,ale malá je obrovská bojovnice a tak se mi teď cpe neustále a čímkoliv.Po operaci (vlastně několik měsíců) jsem zprvu držela diety já-do roku jsem držela mlíčko,a potom měla dietky i Kačenka.Ted už jen hlídám,aby opravdu každý den byl „oebek“ a případně po čočkové polívce dávám kapičky.
Určitě to bude dobrý, neboj.Hlavně strašně moc trpělivosti a sil..každý problém u miminka je těžký,ale ti drobečci moc dobře vědí, jak se musí snažit…
ahoj Míša+Kačenka

• Nahlásit
  • Citovat
3743
18.11.04 09:06

Ahoj,
v našem baráku se také předčasně narodil kluk /asi o dva měsíce/ s nevyvinutým konečníkem. Hned ho vrtulníkem přepravovali do jiné nemocnice na operaci. Asi po měsíci už byli doma. U tvojí kamarádky to, ale asi bude složitější :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1290
18.11.04 14:46

Ahoj Nikky,

před dvěma dny jsem byla v dětském koutku a náhodně jsem se tam dala do hovoru s paní, jejíž holčička dnes již 2,5 roku, měla něco podobného. Vůbec nemá 1 ledvinu a moč. měchýř, to již bohužel nelze spravit, malá bude chodit s plínkou asi do 10.let a pak jí udělají vývod, moč. měchýř totiž nelze transplantovat. Měla taky nevyvinutý konečník, operovali jí v Motole a operace proběhla v pořádku, říkala, že dcera má stolici normálně.
Bližší informace ohledně operace bohužel nevím, víc jsem se nechtěla vyptávat i tak to musí být bolestné o tom mluvit.
Moc na Tvou kamarádku myslím a přeji, mnoho sil!
Zuzka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama