Operace naznačeného rozštěpu rtu - co mě čeká

Anonymní
17.2.16 20:50

operace naznaceneho rozstepu rtu - co mě čeká

Zdravím, prosim je tu nektera maminka, ktera si prošla se svým miminkem operaci rozstepu rtu? Jde mi o to, že plné kojím a nevím jak svoje miminko budu krmit po operaci, jak dlouho se bude jizva hojit a vůbec co mě čeká… omlouvám se za anonym, ale mám pro to své důvody, děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3141
17.2.16 20:55

Moje dcera se narodila s rozštěpem rtu, více případně do SZ

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
17.2.16 20:58
@Anonymní píše:
Zdravím, prosim je tu nektera maminka, ktera si prošla se svým miminkem operaci rozstepu rtu? Jde mi o to, že plné kojím a nevím jak svoje miminko budu krmit po operaci, jak dlouho se bude jizva hojit a vůbec co mě čeká… omlouvám se za anonym, ale mám pro to své důvody, děkuji

mela to maminka co se mnou byla v porodnici a musela pak prestat kojit a dat prcka na um ale vic neporadim hodne z toho byla spatna :?

• Citovat
  • Upravit
186
17.2.16 21:00

Mám známou která měla to samé…Bylo ji skoro ke 40,kdyz otehotnela…Rodila v Praze, hned po porodu vzali miminko na operaci a dnes je mu 7 a není to téměř vidět. Mlicko odstrikavala, ale jak mu ho dávali nevím. Možná sondou.To je taky běžná věc. Jinak držím palecky.To zvladnete. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.2.16 21:08

Děkuji malej má vlastně jen takovou čárku co m u vede od nosu ke rtu, kterej lehce táhne na tom miste nahoru. Ale aby to časem nebylo horší, jdeme na korekci. No vůbec se mi nechce přestat kojit. Malému jsou skoro 4 měsíce. To jsem zvědavá, je mi divne, že mi neřekl ze si mám vzít odsávačku.

• Nahlásit
  • Citovat
186
17.2.16 21:15

Tak uvidíte. Miminko známé mělo také jen takovou čárku, od nosanku ke rtu…To se divím, ze jste nešli dříve na operaci :nevim: No každopádně by měli doktoři vědět co dělají. :) Jo a třeba budete normálně kojit, ale můžete byl i připravena odsavat. Já bych si pro jistotu odsavacku vzala. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.2.16 21:21

@Katty1203 no když mě nikdo neřekl, že to je rozstep naznaceny, až na kontrole kyčlí doktor prohodil, vy máte rozstep? Já na něj zírala co to bláboli. Pediatr a i v porodnici tvrdili, že na něco v děloze tou pusinou naléhal a že se to srovná…

• Nahlásit
  • Citovat
826
17.2.16 21:23

No a tak je to venku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
564
17.2.16 21:31

Odsávejte, a malému to budete dávat stříkačkou nebo z láhve (jak vám v nemocnici poradí). Radím koupit elektrickou odsávačku Medela, s tou tvorbu mléka udržíte klidně i rok a až se malému pusinka zahojí, tak můžete zkusit zase kojení přímo z prsu. Držím palce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22329
17.2.16 22:12
@Anonymní píše:
@Katty1203 no když mě nikdo neřekl, že to je rozstep naznaceny, až na kontrole kyčlí doktor prohodil, vy máte rozstep? Já na něj zírala co to bláboli. Pediatr a i v porodnici tvrdili, že na něco v děloze tou pusinou naléhal a že se to srovná…

Ahoj - přijde mi skoro neuvěřitelné, že by někdo s minimálním zdravotnickým vzděláním (natož lékař) určili jako příčinu rozštěpu to, že dítě na něco v děloze naléhá. Rozštěp obličeje je vrozená vývojová vada, která vzniká na samém počátku těhotenství nespojením příslušných obličejových struktur, naznačený rozštěp nevyjímaje. I tam proběhlo spojení obličejových struktur nestandardním způsobem, ale je naprosto vyloučené, aby vznikl tím, že dítě na něco naléhá. Pokud budete operaci podstupovat v Praze a chtěla bys znát podrobné informace, kontakty a reference na lékaře, prosím, ozvi se klidně SZ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
772
15.1.18 19:40

@me2dova mohu se zeptat, jak dlouho jste nosili nostrilky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3141
12.3.18 17:50

@llenka-li
nevím jestli je ten dotaz ještě aktuální, ale asi 15 měsíců…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
772
19.3.18 23:59

@me2dova a nosanek má teď hezky? Nám ta jedna přepážka pořad padá, jsme teprve 2mesice po operaci, ale jak nedám půl dne nostrilky, tak se nosní dírka o dost zmenšuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22329
20.3.18 07:09
@llenka-li píše:
@me2dova a nosanek má teď hezky? Nám ta jedna přepážka pořad padá, jsme teprve 2mesice po operaci, ale jak nedám půl dne nostrilky, tak se nosní dírka o dost zmenšuje.

Nostrilky dávat musíš, pokud možno pořád ideálně do roka. Nosní přepážka se zpevní až v roce, do té doby bude padat bez opory.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3141
21.3.18 18:45

@llenka-li
Dceři už je 9 a nos vypadá moc hezky… tak vydržte, stojí to za to:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama