Operace nesestouplého varlátka + kýla

611
17.1.06 09:12

Operace nesestouplého varlátka + kýla

Ahojky, mám půlročního syna. Dosud mu nesestoupilo levé varle, má ho někde v tříslech. K tomu se objevila v šourku na pravé straně kýla. Byli jsme na chirurgii, když klučinovi byly 3 měsíce a prý máme jít teď znovu, že by varlátko slezlo nečekají, takže nás prý rovnou objednají na operaci. Jasně, že mám z operace obavy i když vím, že je to relativně lehký zákrok a hospitalizace krátká, když nejsou problémy. No ale stejně, znáte to. A tak se ptám, máte někdo podobnou operaci mimča za sebou? Zmizí kýla sama, nebo je lepší domluvit se na operování obojího najednou (kýla +varle)? Pořád přemýšlím, jestli je lepší jít teď, když je mimi ještě mimi, nebo to odložit na pozdější dobu. Každá varianta má své pro a proti a já se neumím rozhodnout. Navíc jsem zjistila, že co lékař, to názor a tak jsem ještě víc nerozhodná. Jsme z Prahy a zatím jsme byli v Motole, máte někdo zkušenosti s touto nemocnicí v případě operace mimina? Díky za odpovědi.
Míša

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

130
17.1.06 10:05

Ahoj Míšo,

my měli kýlu hned po narození ( a rovnou tu ve varlátku i pupeční - ta se udělala později) a obě se vstřebaly, takže to bylo v pohodě. Teď doktorka zjistila, že jedno varlátko máme trochu výš a pokud nesestoupí, tak nás ta operace čeká taky. S tím rozhodováním Ti nepomůžu, ale myslím, že čím menší miminko, tím rychleji se z toho oklepe a rychleji se vše zhojí, alespoň to je moje zkušenost. Navíc, maminku bude mít pořád u sebe a je malinký, tak se nemusí tolik zabavovat při pobytu v nemocnici. Jinak nejsem z Prahy, s nemocnicí neporadím. Ale určitě držím palce, aby všechno dopadlo dobře!!
Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
130
17.1.06 10:09

Koukám, že to není zas tak malé miminko, nekoukala jsem na přímečku :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
375
17.1.06 10:27

Ahoj.
já jsem ted byla na operaci s kýlou s dvouletym synem, na pokoji byla maminka s 3 měsíčním miminkem to to snášelo o 100%líp než náš matej. Hlavne tedy v tom, že nesměl jíst a pít, miminko mohla maminka nakojit a bylo v pohode, pořád spinkalo. Matej nese dobře všechno kolem dr, odběry krve apod. Po oeraci ani matěj ani to miminko nevypadali, že by je bolela jizva, břicho nebo cokoliv jinýho, prostě to snášeli bájo. Dr. nám říkal, že mají jine práh bolesti a kdybysme šli my, tak chodíme 2 dny v předklonu.

Já bych to po téhle zkušenosti neodkládala nebo počkala až mu bude víc jak 3, aby pochopil to s tim jídlem a pitím. To pro nás fakt bylo nejhorší. Po narkoze mu bylo asi trochu špatně, v noci zvracel, ale ten 3 měsíčí prcek nic. Akorát ho musela maminka uspat v sedačce, mohla kojit až 4 hodiny po operaci, 2 po mohla dát čaj (to my taky)

martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
551
17.1.06 10:34

Ahoj, my tenhle problém nemáme, ale mluvili o tom v televizi a pan doktor říkal, že by měly bát varlátka na svém místě do 1 roku, že už v téhle době se začínají měnit a je potřeba, aby na to měly správné podmínky. Takže čím dřív, tím líp.
Věrka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
17.1.06 11:05

Ahoj všem,

máme 7 měsíčního chlapečka a od narození má také tříselnou kýlu, která mu sestupuje do šourku. Za dva dny se jdeme ptát do nemocnice na termín operace, jsme z Brna, tak jdeme do dětské na Černopolní. To víte, mám veliký strach, nevím, co nás čeká. Nemůžete mi někdo říci, jak to všechno před operací a po ní probíhá? :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
611
18.1.06 10:09

Ahojky, díky za zkušenosti. Včera jsem to ještě znovu probírala doma s manžou a usnesli jsme se, že vyrazíme co nejdříve, přeci jen prcek zatím neleze a i když je to makačka vláčet těch jeho skoro 8kg živé váhy, tak pobyt v nemocnici bude určitě jednodušší, než kdyby už lezl. Ani nevím, jestli tam na dětském mají nějakou místnost jako hernu nebo tak něco, neumím si představit, že s malým budu celý den zavřená v pokoji, kde je jen postel. Leda by hodně spinkal, ale i tak. To je mimochodem věc, které se obávám. On je takové to zázračné miminko, co chce usínat v postýlce samo v místnosti a vzbudí ho kdeco. Doma spí dobře, ale jak jsme někde na cestách, tak si dáchne sotva 20 minut a to mu tedy nestačí. Takže mám pak mimi protivku. Předpokládám, že na pokoji nebudeme sami a že i režim vizit a kdejakého měření a odběrů nám nabourá naše zaběhlé hodiny na spaní a hraní atd.
Tak uvidíme, na kdy nás objednají, vyrazíme tam do konce měsíce.
Jen jsem teda zvědavá, jak to všechno zvládnu já, radši bych nechala řezat sebe, než to moje zlatíčko :( Víte někdo, jak to probíhá u podávání narkózy? Můžu být s ním? a když ho pak přivezou zpátky, pustí mě k němu hned?
Jo a ještě dotaz, kdo jste takhle pobyl v nemocnici, co za věc-věci jste nejvíc užili? Myslím jako třeba ohřívačku na mlíko, nějaký speciální kus oblečení, hračky … Něco, co by člověka ani nenapadlo.
Chjo, nejdradši bych tam nešla, ale zas přeci jen bych jednou chtěla být babičkou, takže ty kuličky potřebujeme upravit už jen pro to :)
M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
375
18.1.06 10:31

Já jsem byla s MAtějem v Krči, je tam herna, tak to bylo v pohode. Taky jsem si to nedovedla představit ale straaašne rychle nam to tam uteklo.

1. den po příjmu jsme mohli byt do 4 venku, ten další byla operace a to uteče nato tata. Půl hodiny před narkozou deti dostali takovej sirup, ůoblbovák", ke konci už matej jenom ležel, pak si pro něj přijeli, ale to už skoro nevnímal, slíbil mi že bude hodnej na doktory, dostal pusu a odvezli ho na sál. mohla jsem s ním jet dolu výtahem, ale radeji jsem nejela, neb bych brečela. I takhle to bylo takový dojemný :-(( Přiveli ho za 50 minut, byl chudák totálně mimo, ty děti potom vetšinu dne prospí.

JInak pokud kojíš, tak je to super, ale než dovolili kojit, mselo mimčo vypít aspon deci a půl čaje nebo vody. V den operace smel matej jen pít, další den tekutá strava - to co teče ze lžičky, ideál přesnídávky, jopgurt. Vem si sebou svůj, nám dali danone slazený aspatramem :-((

Měli jsme sebou knížky, jinak hračky se dali půjčit i na pokoj. Oblečení jsme meli pyžamko a triko a tepláky. Bylo tam straaašný horko.

m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
219
18.1.06 19:33

Kýla a varlatko

Ahoj Mishicka,

tak ja jsem byla s Filipkem na kyle , kdyz mel 3 mesice. Filda se narodil o 5 tydnu driv a nemel ani jedno varlatko sestouple. Jedno mu sestouplo asi ve 2 mesisich a to dalsi nic.
Jeden den hodne plakal a kdyz jsem ho koupala, tak mel sourek takove nabehly a tvrdy. Tak jsme hned jeli na pohotovost.
Tam nas hned poslali na detske oddeleni a zkouseli jestli mu ta triselna kyla pujde dat zpet. Nejdriv sla, ale pak zas vybehla a zacinala se uskrinovat a to znamena, ze se mu znepruchodni streva. Takze jsme hned na druhy den sli na operaci. nejdriv rikali rano, ze ho vezmou prvniho. Nesmela jsem od 3 hodin kojit. Pak rano prisli, ze pujde pozdeji. No neverila jsem vlastnim usim. Prej mam povolene 3 minuty!!!!!!!! ho nakojit. Kupodibu ani moc nerval hlady. No pak mu dali taky nejaky oblbovak a odvezli ho. Doprovazela jsem ho.
Jak ho privezli, tak uz se probouzel a neskutecne rval. Prso jsem mu dat nemohla a dudlik nechtel. No, ono po te narkoze mas strasne sucho v puse a ten dudlik mu nesel sat. Ani na neho neni moc zvykly. Neslo ho nijak utisit a tak jsem sla za sestrama, at mu daji neco na uklidneni. Mel v rucice jeste kanylu, takze ho nepichali znovu. Pak usnul a jak se za hodinku probudil, tak to bylo uplne vymenene miminko. Andilek. Pak jsem mu davala caj po lzickach a pak MM po lzickach. A pak uz jsem ho kojila normalne. Byli jsme tam 3 dny. V patek sel na operaci a v nedeli vecer nas pustili. No, to jsem si spis vyprosila na doktorce. Dali nam na pokoj jakehosi rocniho klucika s popalenou rukou, ale byl strasne zasopleny a tak jsem nechtela aby maly neco chytl. Z toho jsem mela velkou hruzu, aby nebyl jeste vic nemocny, nez kdyz jsme tam sli. Bylo to tam samy zapal plic a pod.
Jinak, muj nazor je ten, ze bys mela nechat at malemu tu operaci udelaji co nedriv. Ony ty miminka opravdu snaseji ty operace lip nez, kdyz jsou ty deti uz vetsi. Maly ma ted 6 mesicu a ta jizva uz ani nejde videt.
Jo, a pri te operaci mu zrovna stahli to varlatko, co jeste nebylo sestouple.
Takze i to spatne (kyla) bylo k necemu dobre.

Jasmine

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7708
18.1.06 20:00

Ahoj, malej byl na operaci s vodní kýlou když mu ještě nebyly dva roky.Někdy se to spraví samo,někdy ne.Mu během půl roku na jedné straně zmizela,na druhé do dalšího roku ne a tak nás poslali na operaci.nastoupili jsme v pondělí ráno,v noci už nesměl jíst ani pít (to bylo nejhorší z celýho pobytu)Ráno v úterý šel na sál a za půl hodinky to bylo hotovo.nebudu popisovat jak mi ho ylo líto,že mi i slzy tekly,ale to tam každé mámě.Hlavně že jsem tam mohla být celou dobu s ním.no a druhý en ráno.-ve středu nás propustili.Po probrání z narkózy byl malej za 2 hodinky v poho a pobíhal po pooji.Občas teda šíleně zakřičel-bolelo ho to asi při čurání,ale druhej den-už doma- pohodička,měl tam sice modřinku,ale krásně se to zahojilo.

tyhle operace tam jdou jak na běžícím pásu,dělali je i 6 týdennímu miminku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
18.1.06 21:11

AHojte holky, my mame stejny problem, synovi je 9,5 mesice a doktor nam rikal, ze mame pockat, jestli varlatko nesestoupi. V 1 roku nas chce poslat na ultrazvuk a pak ze se uvidi. tak nevim, co ted delat, kdyz jsem si precetla vase zkusenoti.
Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
278
19.1.06 10:09

nesestouplá varlátka

Nás taky čeká operace nesestouplého varlátka. v půl roce jsme byli na chirurgii, kde nám řekli, že se máme zastavit, až malému bude rok a potom nás objednají na operaci, pokud ssamo nesestoupí. Bylo nám řečeno, že je to z toho důvodu, že většinou, když dítko začne chodit, tak by mohlo varlátko začít sestupovat samo, proto prý čekají do roka a něco. Tak nevím evím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
219
19.1.06 10:29

Holky,

ja myslim, ze pokud mate jen nesetouple varlatko, tak se urcite vyplati pockat jestli nesetoupi samo. To byste taky mohli maleho poslat pod kudlu zbytecne. Ale pokud ma soucasne i kylu, tak bych to zbytecne neoddalovala. Ale stejne nejvic zavisi na doktorech, co reknou oni. My muzeme rict, ze bysme nejradsi na tu operaci hned a oni maji jiny nazor a asi i zkusenosti a pres to nejede vlak.
Kamaradka chtela, aby jejiho chlapecka vysetril neurolog, ze nejak spatne poklada rucicku pri lezeni a doktorka rekla, ze to nic neni nedala ji doporuceni k tomu neurologovi a ani kartu. Takze nikam ani jit nemohla bez karty.

Jasmine

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2028
23.9.16 13:17

Milé maminky, oživuji diskuzi. Nám dnes na kontrole bylo řečeno, že nejenom že se kyla nevstrebala, ale i že jedno varle odcestovalo buď do třísla nebo do břicha. Takže operace nás nemine. Na sono jdeme na začátku listopadu a do té doby si máme rozmyslet, kdy chceme jít pod kudlu. Synovi je 8 měsíců a doktor říkal, že by to do toho roka věku chtělo. Tzn 3 dny v nemocnici brrrr. Přemýšlím o jednodenní chirurgii. Řešil jste prosím někdo tento problém tímto způsobem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
654
23.9.16 14:19

Ahoj, nejsme uplne stejny pripad jako vy, ale u nas to je tak, ze maly byl operovany s uskrinutou kylou v cca 5 tydnech. Mel nesestouple varlatko, tak mu to udelali pri tom, je to pry stejna pristupova cesta. Byla jsem rada, ze to ma aspon vyresene. A ejhle, uz za tyden varoatko nikde- resp. kdesi v trisle. Meli jsme masirovat, ale nepomohlo. Dalsi kontrola v roce a budeme pry domlouvat termin operace :,(, asi uz se samo nevytahne. Ale co tak vim, ceka se do toho roku, kdy se to pry jeste muze samo spravit. Neni u vas duvod ta kyla, ze to chce stihnout do roka?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama