Operace očí Lasik ustálení vidění

158
13.3.13 10:51

Operace očí Lasik ustálení vidění

Dobrý den, před 3 týdny jsem byla na Lasiku, první 2 týdny jsem viděla krásně, ale teď posledních pár dnů mám zhoršené vidění, to co jsem předtím krásně přečetla, mám teď rozmázlé. Docela mě to překvapilo, když jsem před tím viěla krásně… Máte někdo zkušenosti s hojením, za jak dlouho se vidění ustálí?? Děkuji moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3891
13.3.13 11:09

Ahoj, to je asi dost individuální, já měla ze začátku problém na blízko (jen pár dní) a pak ještě chvíli ze změnou zaostření - při rychlé změně dívání na něco do dálky a na blízko. Ale to se taky srovnalo do měsíce. Vadilo mi ostré slunce.
Doteď mám pocit horšího vidění když mám oči unavené, když jsem nevyspalá, ale to je asi normální.

Když je to 3 týdny, tak asi ještě kapeš zvlhčovací kapky… tak vydrž, stejně bys měla jít 4-5 týdnů po operaci na kontrolu, tak to tam proberete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1758
13.3.13 11:55

Ahoj ja zkusenost nemam ale ja bych tam zavolala a zeptala se primo u nich. Chtela bych taky podstoupit tuhle operaci a muzu se te zeptat jak si ji zvladla? mam trraochu strach jak zvladnu :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Michelle32
13.3.13 12:12

@Anyzek3 já na operaci nebyla, ale můj muž ano. Co vím, tak v těch letácích, co tam dostal bylo napsáno, že si to „sedá“ až rok. Každopádně určitě jsi objednaná na nějaké kontroly, takže tam ti to zkontrolují. Pokud se ti ale něco nezdá, radši bych tam zavolala a objednala se na kontrolu dřív.

Co se týče vidění, tak muž hned po operaci viděl líp, pak jak se to trochu zahojilo tak dokonale, ale že by to vidění nějak kolísalo nebo se horšilo, na to si nestěžoval. Každopádně tři měsíce po operaci mu naměřili čtvrt dioptrie, ale prý si to ještě sedá a může změnit, takže se čeká…

• Citovat
  • Nahlásit
158
13.3.13 12:39

Už jsem pí doktorce psala mejla. Na kontrolu jdu za týden. Byla jsem v OCP Oční centrum Praha, kupovala jsem si voucher na slevovým portálu ;o) Operace proběhla v pořádku, bylo nás tam asi 5 a šlo to jak na běžícím pásu. Strach jsem měla, ale když jsem viděla ty přede mnou, že to zvládli a ještě tam taky chodili lidi na kontrolu (co byli před týdnem na operaci), takže jsem viděla, že vidí ;o) a že to taky přežiju ;o) Nejhorší bylo nandání toho rozvěrače - pravé oko úplně v pohodě, ale s levým trošku zápasili, že ho mám menší, což je pravda ;o) Přístup doktorky i sestřiček velmi milý, nemůžu si na nic stěžovat. Možná to rozostření teď může být i rýmou co mám… Tak snad to brzy přejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1244
13.3.13 19:18

Ahoj, operaci jsem taky podstoupila a videni si sedalo cca 5 mesicu - presne jak pises, po 3 tydnech jsem zacala videt jakoby rozmazane a trvalo to tak dalsi 3 - 4 tydny, nez to zacalo byt konecne lepsi, realne a finalni zlepseni fakt bylo az tak za tech 5 mesicu. Volala jsem tehdy take na kliniku a tam mi rekli, ze je to na 99% ok, ale pro klid duse at prip. prijedu. Ja chvili dokonce videla dvojmo - neco i zdvojene a do toho zrcadlove obracene - no parada, vse je ale nyni ok - jsem po operaci rok a ctvrta parada :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
325
13.3.13 19:21

Klinika na laserovy operace oci na slevomatu? Ostatni maji cekani mesic az dva. Zrovna na operaci oci bych asi nesetrila :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
158
14.3.13 07:48

Včera navečer se mi vidění zlepšilo ;o) Tak snad už se to nebude hýbat.

Nebála jsem se, že je to přes slevomat. Jelikož už tam byla tato nabídka po několikáté a ohlasy byly vynikající a potom jsem se i sama přesvědčila na předoperačním vyšetření i při samotným zákroku. Mohu jen doporučit, za plnou cenu bych do toho asi nešla..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8937
14.3.13 08:45

Ja byla na operaci pred asi 6 roky. Co si pamatuju, tak 14 dni se mi zaostrovalo spatne na blizku a potom zase do dalky, ale myslim su, ze tak do 4-6 tydnu uz jsem byla uplne bez problemu. Do ted mam oci uplne v poradku, vidim jak ostriz. Pred porodem jsem byla na kontrole, zda mohu rodit prirozene a oci se pri tlaceni neposkodi, dr. mi rekl, ze to mam krasne zahojene a rohovka (snad to nepletu) je dost tlusta a prirozeny porod z hlediska oci neni problem a taky, ze nebyl.
Vsem, kdo o operaci uvazuji ji vrele doporucuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
325
14.3.13 09:31

@Anyzek3 me spis odradilo to kratky predzakrokovy vysetreni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
158
14.3.13 10:14

Podle mě nebylo krátký, byla jsem tam tak 3 h a dělali mi všechny možný testy. Byla jsem na něm asi 2 týdny před operací. Nic podle mě nezanedbali, a když se jim nezdál můj tlak v oku, tak mi ho i ještě přeměřovali. A ještě samozřejmě bylo i vyšetření přímo před tou operací.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
325
14.3.13 21:58

Zrovna tam, jak pises nedelaji vysetreni 3 hodiny. Byl tam svagr a kvuli spatnymu vysetreni mu neprisli na zanet. Ma dodnes komplikace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
158
15.3.13 07:19

Tak to mi je líto ;( Ke mě měli profeionální přístup. Nemohu si na nic stěžovat. Třeba se od té doby polepšili co byl švagr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
176
15.11.15 18:55

Zdravím pro operaci mužu doporučit kliniku Gemini, kromě toho že na stránkách mají vše srozumitelně vysvětleno, i přistup samotných sestřiček a doktoru byl perfektní. Pan doktor celou dobu řikal co a jak bude dělat a musim řict že jak jsem se bal tak mě dokazal naprosto uklidnit a opraci zdarně vykonal. Na moje brýle se už rok jen práši :))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat