Operace skákavého prstu - kdo prodělal?

Anonymní
27.5.16 08:57

Operace skákavého prstu - kdo prodělal? Prosím o radu.

Ahoj,

zdravotní témata zakládám raději anonymně, udělám to i zde, za což se předem omlouvám. :kytka:

Jde o to, že jsem měla diagnostikovaný tzv. skákavý prst - po 4 obstřicích, které zabraly jen částečně - přestalo to sice přeskakovat, ale nešel mi úplně narovnat a když jsem se prsty opřela třeba do houbičky, když jsem něco myla, tak to bolelo. Bylo mi doporučeno operační řešení. K tomu došlo v pondělí. Včera mi sundali obvazy a dali mi jen náplast. Potíž je, že je to horší, než bylo a já bych hrozně ráda četla, že si to ještě sedne.

Aktuálně prst nenatáhnu víc, než před tím (i když v pondělí, když jsem odcházela od doktora, tak mi to šlo!) a navíc ho nemůžu pořádně skrčit - nezatnu pěst, zasekne se tak ve 1/3 cesty do zatnutí, mohu mu přes křupnutí pomoct druhou rukou, ale ani tak pěst úplně nezavřu, dál to prostě nejde.

Podotýkám, že nemám pochybnosti, co se týče doktora, má reference jako jeden z nejlepších ortopedů, mám na něj i osobní reference, hned věděl, kam sáhnout, aby se „projevila závada“.

Ale… otok tam prý nemám, jsou to 4 dny a takhle teda moc věcí neudělám… Co bych chtěla: ideálně zkušenost někoho, kdo to měl stejně a dalo se mu to v rozumné době do pořádku, protože jsem z toho celkem rozladěná :?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

27.5.16 09:23

Já jsem na operaci byla dvakrát a vždy mi to pomohlo. Jako rehabilitaci mi radili, ať si za prst tahàm a vytahuju nahoru. Tak to zkuste takhle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8487
27.5.16 09:26

Já teda nevím, zda by ti dobrý dal na tento problém 4 obstřiky, nad tím se zamysli. Časté obstřiky totiž můžou uškodit.
Ale moje matka měla též tuto diagnózu a obstřiky jsou naprosto k ničemu. Vůbec nechápu, proč ti to vůbec nabízel.
navíc několik dní po operaci nesměla vůbec s tím prstem hnout, nechápu, že tě neupozornil. Pak teprve nastalo rozhýbávání. A rozhodně to hned po operaci nebylo co do hybnosti lepší, to se musí rozcvičit!
Jediné, co se zlepšilo byla bolest. Ale ne hned po operaci, to máš rozřezané, tak co čekáš?
Nehledě na to, že kdyby dělala manuálně, tak musí na nemocenskou, tak jak to myslíš, že nic neuděláš? To ani nemáš dělat.
A do pořádku se to dává několik týdnů, což je rozumná doba.
To ti doktor nevysvětlil, co bude?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.5.16 09:26
@Anonymní píše:
Ahoj,

zdravotní témata zakládám raději anonymně, udělám to i zde, za což se předem omlouvám. :kytka:

Jde o to, že jsem měla diagnostikovaný tzv. skákavý prst - po 4 obstřicích, které zabraly jen částečně - přestalo to sice přeskakovat, ale nešel mi úplně narovnat a když jsem se prsty opřela třeba do houbičky, když jsem něco myla, tak to bolelo. Bylo mi doporučeno operační řešení. K tomu došlo v pondělí. Včera mi sundali obvazy a dali mi jen náplast. Potíž je, že je to horší, než bylo a já bych hrozně ráda četla, že si to ještě sedne.

Aktuálně prst nenatáhnu víc, než před tím (i když v pondělí, když jsem odcházela od doktora, tak mi to šlo!) a navíc ho nemůžu pořádně skrčit - nezatnu pěst, zasekne se tak ve 1/3 cesty do zatnutí, mohu mu přes křupnutí pomoct druhou rukou, ale ani tak pěst úplně nezavřu, dál to prostě nejde.

Podotýkám, že nemám pochybnosti, co se týče doktora, má reference jako jeden z nejlepších ortopedů, mám na něj i osobní reference, hned věděl, kam sáhnout, aby se „projevila závada“.

Ale… otok tam prý nemám, jsou to 4 dny a takhle teda moc věcí neudělám… Co bych chtěla: ideálně zkušenost někoho, kdo to měl stejně a dalo se mu to v rozumné době do pořádku, protože jsem z toho celkem rozladěná :?

Moje mamka byla taky na operaci, co si pamatuju, byla s tím pak na neschopence docela dlouho, 4 dny, to je ještě nic…kolem oběda s ní budu mluvit, zeptam se a napisu sem :-) také anonym, kvůli zdravotním problémům mamky.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.5.16 09:57
@Sany80s píše:
Já teda nevím, zda by ti dobrý dal na tento problém 4 obstřiky, nad tím se zamysli. Časté obstřiky totiž můžou uškodit.
Ale moje matka měla též tuto diagnózu a obstřiky jsou naprosto k ničemu. Vůbec nechápu, proč ti to vůbec nabízel.
navíc několik dní po operaci nesměla vůbec s tím prstem hnout, nechápu, že tě neupozornil. Pak teprve nastalo rozhýbávání. A rozhodně to hned po operaci nebylo co do hybnosti lepší, to se musí rozcvičit!
Jediné, co se zlepšilo byla bolest. Ale ne hned po operaci, to máš rozřezané, tak co čekáš?
Nehledě na to, že kdyby dělala manuálně, tak musí na nemocenskou, tak jak to myslíš, že nic neuděláš? To ani nemáš dělat.
A do pořádku se to dává několik týdnů, což je rozumná doba.
To ti doktor nevysvětlil, co bude?

Ty obstřiky nebyly od něj. Stěhovali jsme se. Dal mi jeden, několik měsíců po posledním. Ten problém řeším rok a půl. Zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.5.16 10:04

Jinak nechodím do práce, jsem na RD s dcerou a mám ještě i starší dítě. Neudělám… no prostě běžné věci nic moc. Manžel pomáhá, má tento týden ošetřovačku, příští už to musím nějak zvládnout. Jako, ty obstřiky pomohly dost. Měla jsem problém se dvěma prsty a druhému stačila jedna injekce a už se to nevrátilo. Jen tenhle mám nějaký špatný.

Doktor mi hned po operaci řekl lehce s nimi pohybovat, aby to neotékalo a teď po těch 4 dnech už to mám procvičovat. Ale fakt jsem nečekala, že to tak nepůjde… Ve čtvrtek k jdu na další kontrolu a na stehy…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.5.16 10:07

Ještě doplnění, co jsem čekala? Čekala jsem, že mě bude bolet jizva, přeci jen je tam rána, ale naopak jsem čekala, že ten prst se bude normálně hýbat. Situace je opačná. O jizvě vůbec nevím, kdybych to nemusela mít zalepené, tak jako by nebyla, jen hybnost toho prstu mě trápí.

Každopádně děkuju za komentáře.

(10:04 je také můj)

Zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat
8487
27.5.16 10:23
@Anonymní píše:
Ještě doplnění, co jsem čekala? Čekala jsem, že mě bude bolet jizva, přeci jen je tam rána, ale naopak jsem čekala, že ten prst se bude normálně hýbat. Situace je opačná. O jizvě vůbec nevím, kdybych to nemusela mít zalepené, tak jako by nebyla, jen hybnost toho prstu mě trápí.

Každopádně děkuju za komentáře.

(10:04 je také můj)

Zakladatelka

Po každé operaci je obvykle hybnost ze začátku menší, než to rozcvičíš. Ta bolest by podle toho, co říkala máma, měla být jiná.
Jakmile začneš cvičit, tak by se to mělo zlepšovat, tak za týden opravdu hodně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
22.10.18 20:26

Operace lupaveho prstu

Po 3 týdnech po zákroku mám palec pořád ztuhly a bolestivý

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
23.10.18 08:25
@Dagi1969 píše:
Po 3 týdnech po zákroku mám palec pořád ztuhly a bolestivý

Prosím o radu jestli to je normální

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.3.19 00:51

@Dagi1969 můžu se zeptat,jak to máte dnes po 5 měsících. Jsem ted taky po zákroku,dnes na vyndání stehů a bohužel je to mnohokrát horší než to bylo. Mne to před operací dělalo jen v noci při probuzení nebo ráno. Ted mne prst bolí a při ohnutí prstu mi lupe v dlani těsně pod místem kde se řezalo. U mne je to druhý prst,tedy ukazovák. Neudržím hrníček a vůbec mi padají věci z ruky. Chirurg mi nabídl rehabilitace (DD proudy)Budu vděčna za každou reakci a vaše zkušenosti,myslí všech dikutujících co to tady čtou či přispívají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
30.3.19 03:00
@rybarka007 píše:
@Dagi1969 můžu se zeptat,jak to máte dnes po 5 měsících. Jsem ted taky po zákroku,dnes na vyndání stehů a bohužel je to mnohokrát horší než to bylo. Mne to před operací dělalo jen v noci při probuzení nebo ráno. Ted mne prst bolí a při ohnutí prstu mi lupe v dlani těsně pod místem kde se řezalo. U mne je to druhý prst,tedy ukazovák. Neudržím hrníček a vůbec mi padají věci z ruky. Chirurg mi nabídl rehabilitace (DD proudy)Budu vděčna za každou reakci a vaše zkušenosti,myslí všech dikutujících co to tady čtou či přispívají.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
30.3.19 03:04

Dobrý den já s tím měla taky problémy tak jsem zašla znova k ortopedce a ta mi napsala rehabilitaci - elektroléčbu asi 10× a pak mi problémy úplně vymizely. Tak to zkuste taky a uvidíte, přeji vám ať se vám to brzy uzdraví :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11366
30.3.19 07:54

Příspěvek již není aktuální.

Příspěvek upraven 09.09.19 v 21:33

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.3.19 23:31

Díky za rychlou a optimistickou odpověď. Budu se tím určitě řídit. Díky oběma uživatelkám Dagi1969 a Taciras

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama