Operace slepého střeva (Apendectomie) - rekonvalescence

6
20.5.16 07:54

Operace slepého střeva (Apendectomie) rekonvalescence

Ahoj,
jsem ve 24. tt a měla jsem zánět apendixu. Dnes je to týden od operace. Pořád mi strašně tvrdne břicho a bolí. Od propuštění (4 dny) to zvládám naprosto bez léků a bolest, ovšem s maximální dávkou magnesia. Ráda bych se zeptala, jak je to s rekonvalescencí. Když odpočívám, tak mi břicho tvrdnout skoro přestane, ale zároveň bych se měla hýbat, ať se všechno vrátí do normálu co nejdřív. Stále chodím v předklonu, protože jinak mě táhnou stehy a co teprve, když se najím. Máte některá podobnou zkušenost za sebou, která byste mi pověděla, jak jste to zvládla a probrala to se mnou? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3410
20.5.16 09:28

@Lů by mohla poradit??? :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
703
20.5.16 12:41

Já byla na operaci v 18.tt -laparoskopicky, pak jsem dostala zánět moč. cest- ATB, takže 2t jen postel. Polehávání, pobolívání břicha, kondice úplně ko a jídlo žádná sláva. Hodně jsem odpočívala a postupně se to zlepšilo, břicho mi tvrdlo až někdy od 22.tt+-. Zjistili mi nízko placentu v 21.tt, takže zvedání těžkých věcí ani větší zátěž bych neměla, ale jak mi to dovolí tak něco dělám a i procházky co zvládám. Jsem 31.tt, placenta stále nízko a tvrdnutí břicha se zhoršuje, magnezko navýšeno a stejně moc nezabírá. No uvidíme…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
30.5.16 20:16

Tak mě 4 hodiny po napsání tohoto příspěvku odvezla rychlá. Ze zatím neznámého důvodu se mi v břiše objevil zánětlivý infiltrát (prý nejspíš špatně utažený steh na střevě), ten podráždil dělohu a spustil mi porod. Takže 6 dní mi kapala infůze Gynipralu na zastavení kontrakcí, pak 2 dny Tractocile taky na snížení dráždivosti dělohy a do toho 10 dní ATB. Dneska mě pustili konečně domů. Teda povím vám, žádný med…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
703
31.5.16 20:27

Jé, tak to je pech :( No hlavně že to nakonec dobře dopadlo!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama