Operace uzliny štítné žlázy - rady, typy, zkušenosti

31.1.20 19:27

Operace uzliny štítné žlázy - rady, typy, zkušenosti

Dobrý den,

čeká mě operace uzliny štítné žlázy. Údajně mi vyoperuji celý lalok (asi polovinu štítné žlázy). Operace má probíhat ve fakultní nemocnici v Ostravě. Bojím se tam ale jít, protože jednu známou tam operovali s přišla o hlas. Taky ta představa, že by mě operovali teprve studenti, kteří se zaučují, mi připadá strašná. Jela bych kdekoliv v republice, třeba i do Prahy, kde je ta péče opravdu kvalitní. Budu ráda za jakékoliv doporučení a zkušenosti.

Za případné odpovědi Vám velice děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18556
31.1.20 19:35

Studenti neoperuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.1.20 19:39

Tak to se mi ulevilo. Každopádně tam jedna známá přišla o hlas a bojím se nechat operovat zrovna tam. Tak pokud bude mít někdo nějaký dobrý typ, budu ráda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18582
31.1.20 19:42
@PaniRebelka píše:
Tak to se mi ulevilo. Každopádně tam jedna známá přišla o hlas a bojím se nechat operovat zrovna tam. Tak pokud bude mít někdo nějaký dobrý typ, budu ráda

to že přišla o hlas v Ostravě neznamená že nepřijdeš o hlas kdekoliv jinde, je to jedna z komplikací operace

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
31.1.20 19:45

S operaci stitne zlazy ve fakultni nemocnici v Ostrave mam aktualni zkusenost. Ne osobni, ale mamku od manzela tam operovali minuly tyden. Odstraneni cele stitne zlazy. Operoval ji Mudr. Formánek. Je uplne bez nasledku, jizva se ji hezky hoji. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17809
31.1.20 19:52

@PaniRebelka to, ze muzes prijit o hlas, je jedna z moznych komplikaci operace. Papir k tomu budes podepisovat vsude. Studenti mediciny neoperuji, kdyztak si do papiru napis nebo zaskrtni, ze mediky nechces, upozorni na to v nemocnici

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.1.20 19:56

@LindaPraha
Otázka je, jestli to budou brát v úvahu, když budu v narkóze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.1.20 19:57

@-GoldFish-

Díky za typ, pokud se tam ocitnul, budu se prát po něm :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18556
31.1.20 22:00
@PaniRebelka píše:
@LindaPraha
Otázka je, jestli to budou brát v úvahu, když budu v narkóze.

Jestli si myslis, ze tvoje znama prisla o hlas, protoze ji operoval student, tak jsi hodne naivni. To se ti muze stat i u profesora, proste to tak je, neni to uplne jednoducha operace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.2.20 11:25

Jak píšou nade mnou - je to komplikace operace, se kterou se musí počítat. Každá operace má svá rizika, navíc se nejedná o úplně snadný zákrok. Pokud operují jen jeden lalok, je menší pravděpodobnost, že poškodí oba nervy. Ale ani zkušený operatér není nikdy 100% záruka. Studenti opravdu neoperují.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama