Reklama

Operace žlučníku a hojení jizvy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

crazymisha
Zasloužilá kecalka 700 příspěvků 20.12.16 08:56
Operace žlučníku a hojení jizvy

Ahoj, před 8 dny jsem byla na laparoskopické operaci žlučníku, kdy mi ho vyndali. Můj dotaz se týká spíše těch jizev. Ještě mám stehy, vyndaji mi je ve čtvrtek. A ta jizva nahoře uprostřed pod hrudní kosti je nahoře červená a mírně vystouplá. Trochu svědí a mám to pod ní a v okolí cca 1cm ztvrdlé, jakoby bouli. Je to normální?

Reklama

Reakce:

bberanka
Generální žvanilka 24839 příspěvků 20.12.16 09:40

@crazymisha to se zahoji. Az se vytahne steh, tak trochu povoli. Mne zahnisala jizva pod pupikem a pomohla Betadine mast. Ta mezi prsama boli obcas doted(2roky) treba od podprsenky nebo tak.

rozmaryna1234
Zasloužilá kecalka 606 příspěvků 20.12.16 09:53

Neboj pár dní a bude to v pohodě, já jizvy hodně mazala sádlem.

kazda.m 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.16 09:59

JJ uz jsem po laparo snad 8 let ale i doted mi tako jizva obcas vystoupne a zcervena a svedi, asi pri zmene pocasi nebo nevim proc :D :D Takze ted je to urcite jen tim ze je to cerstve. Take jsem mazala sadlem a masirovala.

crazymisha
Zasloužilá kecalka 700 příspěvků 21.12.16 12:52

A druhý problém je ten, že pořád cítím na místě žaludku jako kdybych tam měla kámen, nebo aspoň pocit nafoukleho žaludku. Při chůzi ten „kámen“ cítím nejvíc, musím jít pomalu. A pak to cítím když si lehnu na jakýkoli bok.. :nevim:

Pifinka
Kecalka 467 příspěvků 21.12.16 13:01

Ahoj, s jizvou neporadím, spíš bych se ráda zeptala proč ti ho brali? Já mám dlouhodobě potíže, několik záchvatů, ale na rentgenu není na žlučníku nic vidět, tak to prý na operaci není :(

crazymisha
Zasloužilá kecalka 700 příspěvků 21.12.16 13:02

@Pifinka měla jsem hrozně bolesti, tak mě do nemocnice dovezla sanita, udělali mi sono a tam byly vidět kameny ve žlučníku, tak mi ho rovnou vyndali :nevim:

Ornwen
Závislačka 4227 příspěvků 1 inzerát 21.12.16 13:12

@crazymisha ono asi záleží, na jakém místě ta jizva je. Já mám teda z jiné operace, ale jizvu od spoda přes pupík až taky skoro k hrudní kosti. Už to jsou dva roky, starala jsem se o ni stejně na všech místech a přesto vrchní část je výrazně horší, než ta spodní. (taková „napuchlá“, keloidní se tomu říká a svědí-ale to je taky tím místem, teď tam mívám lem těhotenských kalhot a tak.) Ztvrdlá je taky, prý když se to od začátku masíruje, tak se to rozmasíruje :nevim: jak říkám, starala jsem se o celou délku jizvy stejně a je každý kus jiný. (a na tenhle žlučník taky budu muset, tak potěš :? )

Pifinka
Kecalka 467 příspěvků 21.12.16 13:18

@crazymisha Tak to ti až skoro závidím :) Já byla v noci na pohotovosti s těmi bolestmi několikrát a vím co sis zažila, pro mě to bylo snad horší než porod, ale prostě kameny vidět nemám, tak prd :) Tak přeji ať se ti to pěkně hojí.

crazymisha
Zasloužilá kecalka 700 příspěvků 21.12.16 14:56

No zítra mi mají vyndat stehy, tak uvidime a začnu masírovat. Spíš mě teď zaráží ta rádoby bolest žaludku, jak jsem psala výše..

bberanka
Generální žvanilka 24839 příspěvků 21.12.16 15:43
@crazymisha píše:
No zítra mi mají vyndat stehy, tak uvidime a začnu masírovat. Spíš mě teď zaráží ta rádoby bolest žaludku, jak jsem psala výše..

Ja tu bolest zaludku mela jeste nekolik tydnu. Napsali mi Helicid. Chteli ne poslat na gastro ale to jsem se bala. Casem se tosrovnalo, ale obcas mam i ted pocit tezkeho zaludku a o stolici a problemy kolem ani nemluvim :oops:
Meka jsem skoro 60 pidi kaminku velikosti seschle cocky :poblion:

kazda.m 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.16 18:19
@Pifinka píše:
@crazymisha Tak to ti až skoro závidím :) Já byla v noci na pohotovosti s těmi bolestmi několikrát a vím co sis zažila, pro mě to bylo snad horší než porod, ale prostě kameny vidět nemám, tak prd :) Tak přeji ať se ti to pěkně hojí.

Já měla kámen jeden, hraniční velikost že také nejdřív nechtěli operovat a nabídli mi že to rozeženou nějakýma práškama. Ale že tam mám prý i „písek“. Tak jsme se dohodli na operaci…Bolest byla fakt hrozná a to jsem ty záchvaty trpěla cca rok než jsem to někomu řekla - mámě - ta je po laparo taky takže mě hned řekla že to je jistě ono a u dr se to již jen potvrdilo

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Reklama