Operace žlučníku a jak zmírnit bolesti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Viktorie2000
Nováček 2 příspěvky 11.02.19 17:19
Operace žlučníku a jak zmírnit bolesti?

Zdravím vás, je mi 18 let a doktoři mi zjistili, že mám ve žlučníku kameny. Bolest mě trápí od 3. trimestru, takže žádná sláva. Teď jsem měsíc po porodu a řeší se termín operace. Moje otázka teda zní. Jak operace probíhá? To mi vezmou celý žlučník? A jestli ano musim držet přísnou dietu? A co mě po operaci čeká? Bude mě ještě neco tak hrozně bolet? A moje druhá otázka zni.. Vždy při zachvat trval 1 hodinku ale dnes je to druhy den co mě to bolí ani kapacky včera v nemocnici nepomohli moc.. Jak mam bolest zmirni? Máte nejake typy? Předem děkuji moc všem. Jsem mlada, nezkušena a opravdu bezradná. :(

Reakce:
ka2ka
Extra třída :D 13729 příspěvků 11.02.19 17:22

já snesla jen suchý rohlíky a krupicovou kaši , nemastnou bez kakaa ale měla jsem zánět žlučníku a náběh na zánět slinivky tohle jsem jedla víc jak tři měsíce hrozný. žlučník ti vezmou celý bud laparoskopicky nebo klasicky to uvidí
no dieta to budeš muset zkoušet co ti sedne někomu hned všechno a někdo musí pomalu

svapi
Ukecaná baba ;) 1410 příspěvků 11.02.19 17:23

Ahoj, nemam přímou zkušenost, ale moje mamka byla na operaci minuly rok. Pustili ji hned druhý den domů, normálně fungovala, bolesti mela jen kdyz po operaci přišla k sobě, ale neco ji na to dali a pak uz nebylo potreba. Opravdu hladký prubeh. Rikala, ze ty zachvaty byly mnooohem horsi. Drzim ti pesti, aby to i u tebe proběhlo tak dobre :srdce:

PS: delali ji laparoskopii, zlucnik vzali celý a pak drzela nejakou dietu, postupne se vracela s potravinam, ktere nemohla:) myslím, ze do mesice jedla normalne..

Kelsey
Hvězda diskuse 45252 příspěvků 11.02.19 18:18

Ja jsem sla na akutni operaci. Kamen se ozval akutne a za tyden v pondeli jsem byla po operaci (loni v listopadu). Velmi se mi ulevilo. Dyl neslo cekat, ucpalo se to a chytala jsem infekci, pry jsem byla uplne zelena. Po operaci jsem tyden marodila a pak sla do prace, ze jsem se citila dobre. Pred operaci na den zabrala na pohotovosti injekce, chvilku kapky, ale vse kratkodoba zalezitost. Nekolik zachvatu behem par dni a posledni mi vyvolal banan a caj na veceri :zed:. Takze jsem musela znovu na pohotovost a uz jsem zustala do operace.
Tyden jsem drzela relativne dietni rezim a pak jsem zacala zkouset normalni jidla. Nejim mastne, ale jinak muzu vse.
Neboj se, ulevi se ti operaci. Kdybych nemela 4 mini jizvy, tak uz si nevzpomenu na zlucnik.
Nekdo funguje dlouho a nevadi mu kameny, ja o nich vubec nevedela. Dokud jsem nedostala prvni sileny zachvat. Takovou bolest jsem nezazila za tri porody dohromady, co zpusobil jeden sutr ve zlucniku. Ja mela jeden, podle zpravy 11 mm a co takovy hajzlik dokaze.

Kelsey
Hvězda diskuse 45252 příspěvků 11.02.19 18:26

A segry spokuzacka vydrzela tri mesice cekat na operaci. Ja po prvni navsteve pohotovosti odmitla zustat v nemocnici, ze tomu dame cas, dali mi tu inhekci, aby to zklidnili. A za den jsem se vratila a uz zustala a cekala pred operaci.
Chtela jsem vydrzet na operaci do jarnich praznin, ktere mame v unoru, abych nemusela marodit, ale brala dovolenou, ale to se nedalo. Ja bych tak dlouho nevydrzela, ze to bylo moc rozjete.

chs.jasmin
Echt Kelišová 8498 příspěvků 11.02.19 18:38

@Viktorie2000

Ahoj,

jsem také po operaci žlučníku a to v letě 2018 a začnu od začátku.

Já měla dva záchvaty trvající okolo 2-3hodin. Rozehnávala jsem to studenými zábaly (ručník v ledové vodě a obalit suchým ručníkem, zabalila jsem se do deky a většinou jsem u toho usnula). Třetí byl brutální 5 hodin, už jsem brečela bolestí, nakonec jsem si volala rychlou, dostala jsem léky od bolesti a dle následného UZ to bylo tím, že mi 2cm kamínek proletl žlučovody.

No a k operaci - den hladovka, pak operace. Trvá cca hodinu a máš na břiše 3 vpichy (u mě na dva stehy) + dren. Ten den máš pak hladovku, dva dny o sucharech a pak pomalu najíždíš na dietu. Dieta by měla pak trvat cca 1-3měsíce, dle rekonvalestcence. Já byla na operaci v červenci a v září jsem mela už najíždět na normální stravu. Jinak žlučník se bere vždy celý.

Mě se tedy jizvy nějak špatně hojí a mám je tedy hnusný, takový rudý, když je mi zima, tak fialový a naběhlý :roll: A pak už jsem záchvaty neměla - já je tedy měla vždy z nervů, protože jsme v červnu měli svatbu :lol: Ale mám kamarádku, která má záchvty pokaždé, když udělá dietní chybu a to žlučník nemá 10let. :nevim:

Ted se vyhni ovoci se semínky (bobule, rajčata, okurky apod.), celozrnné pečivo, těžké omáčky, tuku apod. Žlučníku pomáhá bílá mouka - rohlíky, suchary :palec:

chs.jasmin
Echt Kelišová 8498 příspěvků 11.02.19 18:39
@svapi píše:
Ahoj, nemam přímou zkušenost, ale moje mamka byla na operaci minuly rok. Pustili ji hned druhý den domů, normálně fungovala, bolesti mela jen kdyz po operaci přišla k sobě, ale neco ji na to dali a pak uz nebylo potreba. Opravdu hladký prubeh. Rikala, ze ty zachvaty byly mnooohem horsi. Drzim ti pesti, aby to i u tebe proběhlo tak dobre :srdce:PS: delali ji laparoskopii, zlucnik vzali celý a pak drzela nejakou dietu, postupne se vracela s potravinam, ktere nemohla:) myslím, ze do mesice jedla normalne..

Ahoj,

opravdu ji pouštěli druhý den po odstranení žlučníku? 8o Vždyt 3 dny je drén na odvod výpotků! 8o

Kelsey
Hvězda diskuse 45252 příspěvků 11.02.19 18:46
@chs.jasmin píše:
Ahoj,opravdu ji pouštěli druhý den po odstranení žlučníku? 8o Vždyt 3 dny je drén na odvod výpotků! 8o

V pondeli v poledne byla laparoskopka. Dren jsem mela do utery rano. Pak mi zkusili dat pozdejsi obed. Donesli mi ho na hezcim taliri, tak jsem asi snedla obed zamestnanci. Protoze jsem se furt ptala na jidlo, ze od patku jsem nic nejedla. Protoze jsem nezvracela po jidle, nebyly komplikace, tak ve stredu jsem sla domu. Sebou jsem si nesla ATB v prascich na tyden, v nemocnici jsem je mela celou dobu do zily.

chs.jasmin
Echt Kelišová 8498 příspěvků 11.02.19 18:49
@Kelsey píše:
V pondeli v poledne byla laparoskopka. Dren jsem mela do utery rano. Pak mi zkusili dat pozdejsi obed. Donesli mi ho na hezcim taliri, tak jsem asi snedla obed zamestnanci. Protoze jsem se furt ptala na jidlo, ze od patku jsem nic nejedla. Protoze jsem nezvracela po jidle, nebyly komplikace, tak ve stredu jsem sla domu. Sebou jsem si nesla ATB v prascich na tyden, v nemocnici jsem je mela celou dobu do zily.

Tak to je hodně divný přístup tedy, druhý den dostat jídlo a jít domů. Já tedy ATB neměla.

Kelsey
Hvězda diskuse 45252 příspěvků 11.02.19 18:54
@chs.jasmin píše:
Tak to je hodně divný přístup tedy, druhý den dostat jídlo a jít domů. Já tedy ATB neměla.

On mi to jiny dr. rikal v sobotu uz na prijmu na pohotovosti, ze o vikendu nikdo neoperuje, tak budu cekat na pondeli na ATB (rozjel se zanet, jak se kamen ucpal), kdyz bude vse probihat dobre, tak bych mohla ve stredu domu, ze jeden den je operace, druhy den me musi zatizit stravou, kdyz nebude komplikace (zvraceni, zavrate, krece), tak to pujde.
Mi bylo fajn. Co bylo pred byl masakr, po uz byla pohoda.

chs.jasmin
Echt Kelišová 8498 příspěvků 11.02.19 18:58
@Kelsey píše:
On mi to jiny dr. rikal v sobotu uz na prijmu na pohotovosti, ze o vikendu nikdo neoperuje, tak budu cekat na pondeli na ATB (rozjel se zanet, jak se kamen ucpal), kdyz bude vse probihat dobre, tak bych mohla ve stredu domu, ze jeden den je operace, druhy den me musi zatizit stravou, kdyz nebude komplikace (zvraceni, zavrate, krece), tak to pujde.
Mi bylo fajn. Co bylo pred byl masakr, po uz byla pohoda.

Já byla taky v pohodě, ten den večer jsem už zvládla dojít na WC a druhý den uplná pohoda. Ale dietu jsem dakt měla 3 dny. No zase jsem tam nechala 5kg :lol: což se v létě počítá :lol:

Petronka
Zasloužilá kecalka 544 příspěvků 11.02.19 19:01

Mě operovali žlučník v 34 letech, čekala jsem půl roku na operaci, doma 6 leté a 2 leté dítě, takže už i mladší zvládal schody a nemusela jsem ho nosit. Měsíc po operaci je důležité nic nezvedat, aby se neudělala kýla. Žlučník mě zlobil už řadu let, pořád jsem to odkládala (až nebudu kojit, pak bylo druhé dítě …) záchvaty jsem měla třeba 2 do týdne, pak 2 měsíce nic , několikrát jsem skončila těhotná na kapačkách.

Jinak k operaci, jeden den nástup, druhý den operace, třetí den vyndání drénu a čtvrtý den domů, doma jsem byla tedy 48 hod od operace - laparoskopicky. Za mě teda operace žlučníku bolí víc než porod, každý pohyb, hlavně vstávání, ostrá silná bolest, důležité je brzy vstát a chodit a chodit, aby i ten plyn od laparo šel z těla pryč. V nemocnici jsem dostávala injekční analgetika a doma byla na analgetikách ještě skoro týden, ale každý den je to o hodně lepší. Za týden vyndání stehů a měsíc přísná dieta, poté pomalu zkoušet. Od operace mám rok a nic mi nevadí, můžu všechno, jenom jsem díky tomu přibrala :D . Určitě jsem ráda, že je žlučník venku, je to velká úleva.

svapi
Ukecaná baba ;) 1410 příspěvků 11.02.19 19:31

@chs.jasmin ano, druhy den :) byla to jednodenni chirurgie v Plzni v Privamedu :)

Viktorie2000
Nováček 2 příspěvky 12.02.19 19:16

Děkuji všem, mám z toho nervy trochu :( hlavně kvůli tomu, že neuvidím celou dobu malýho :,( snad to uteče a budu mit už navždy pokoj od bolesti. :roll:

Monchichik
Kelišová 6464 příspěvků 12.02.19 19:19

@Viktorie2000 najdi si nemocnici, která se specializuje na jednodenní chirurgii, druhý den ráno půjdeš domů

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Atrej z Nekonečného příběhu po 35 letech: Všude tetování, ale pořád stejná tvář!

Fantasy film Nekonečný příběh svého času oslovil snad všechny generace: děti,... číst dále >

Zavřená komnata Jitky Zelenkové: Proč zůstala na „stará kolena“ úplně sama?

Láska k jednomu muži dostala zpěvačku Jitku Zelenkovou (68) až na samé dno.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >