Opět domácí porod - hlavně nebláznit

22.4.17 12:06

Opět domácí porod - hlavně nebláznit

Reaguji samozřejmě na nedávný případ úmrtí novorozence. Věc není stále uzavřená, ale podle sledu událostí jde velmi pravděpodobně o další domácí porod. Zda ano či ne nebudu rozebírat. Hovory dispečink nahrává, není tedy co řešit. Sympatizuji s rodiči, kteří chtějí pro dítě to nejlepší. PA v nemocnicích jsou také úžasné. Chci ale apelovat na alternativce, co hazardují podepisováním negativních reverzů a domácími porody. Na tato témata existuje mnoho odborných publikací (ODBORNÝCH!!!). Nebo pro vás můžu udělat přednášku. Ale opravdu neriskujte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5283
22.4.17 12:12

Díky za upozornění. Rodila jsem doma druhé dítě a třetí budu zas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70013
22.4.17 12:12

@Lucie Lexová O tomto porodu jsem četla jen jeden článek v novinách, nicméně tam bylo psáno o tom, že plánovala rodit v porodnici… a jelikož mám zkušenost se 2 velmi rychlými porody, tak bych si nedovolila šmahem tvrdit, že to musel být úmysl. Nebýt zcela náhodou zrovna v porodnici na plánovaném monitoru, tak se moje první dítě taky narodí doma, neb bych se jako prvorodička držela doporučeními, kdy jet do porodnice a to by bylo pozdě. U druhého jsem jela při prvním pocitu že se něco děje, o tom jak naše jízda odpovídala předpisům se nebudu vyjadřovat a i tak jsme dorazili necelých 20 minut před narozením dítka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26162
22.4.17 12:14
@Lucie Lexová píše:
Reaguji samozřejmě na nedávný případ úmrtí novorozence. Věc není stále uzavřená, ale podle sledu událostí jde velmi pravděpodobně o další domácí porod. Zda ano či ne nebudu rozebírat. Hovory dispečink nahrává, není tedy co řešit. Sympatizuji s rodiči, kteří chtějí pro dítě to nejlepší. PA v nemocnicích jsou také úžasné. Chci ale apelovat na alternativce, co hazardují podepisováním negativních reverzů a domácími porody. Na tato témata existuje mnoho odborných publikací (ODBORNÝCH!!!). Nebo pro vás můžu udělat přednášku. Ale opravdu neriskujte.

Proč si myslíte, že se nejednalo o překotný porod doma, ale o plánovaný domácí porod?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Poison Eve
22.4.17 12:14

Pouze spekuluješ, minimálně prozatím na to nelze nahlížet jinak, než na překotný porod.

• Nahlásit
  • Citovat
253
22.4.17 12:16

Je hrozné, že se to stává i v dnešní době. Každý ať si dělá co chce. Chápu, že někoho pobyt v porodnici stresuje atd. Ale kdybych rodila doma, jsem i s dítětem po smrti.. Takže za mě ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3546
22.4.17 12:18

Tak z dnešního článku jsou patrné náznaky, že situace byla opravdu podobná domácímu porodu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9543
22.4.17 12:19

Těch co neplánují domácí porod a mají PA na telefonu moc neznám..Jako druhorodička by trochu odhadnout situaci také mohla a min. na cestě by už byla. Že podepíše reverz při přenášení také není jen tak. Nicméně myslím, že rodina je „vytrestaná“ víc než dost jen oni vědí jak to bylo a pokud to bylo úmyslem zůstat doma, tak se s tím budou trápit do konce života..Chápu důvody proč se k tomu ženy uchylují, nechápu jednání, že k tomu někdo přistoupí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
226
22.4.17 12:21
@adra1 píše:
Je hrozné, že se to stává i v dnešní době. Každý ať si dělá co chce. Chápu, že někoho pobyt v porodnici stresuje atd. Ale kdybych rodila doma, jsem i s dítětem po smrti.. Takže za mě ne.

Já kdybych rodila doma, tak už jsem po smrti 2×. Takže za me také ne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5283
22.4.17 12:22

To je přece úplně jedno, jestli to byl plánovaný domácí porod nebo ne. Pořád je to stejná tragedie a jako taková se může stát kdekoliv. V nemocnicích ročně zemře při/po porodu 300-400 dětí, akorát se o tom takhle nepíše, že. Jasně, v nemocnici je víc možností, jak nastalé komplikace řešit, ale zase je tam mnohem větší pravděpodobnost, že k těm komplikacím vůbec dojde. Ať se každý rozhodne podle sebe, které riziko je pro něj přijatelnější. Černobílé není nic a život bez rizika neexistuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3546
22.4.17 12:24
@fenny píše:
To je přece úplně jedno, jestli to byl plánovaný domácí porod nebo ne.

Tak to bych teda nesouhlasila, že je to jedno. Protože by už pravděpodobně byla v porodnici, víš.
A tam by byla šance na okamžitou péči a pomoc o miminko od lékařského personálu. Ne od asistentky na telefonu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5283
22.4.17 12:26

@dedrichov Ale to přece vůbec neznamená, že by to nedopadlo stejně. V porodnicích se taky umírá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tefanek
22.4.17 12:26

Lucis Lexova a jeji dalsi diskuze ve snaze vyvolat konflikt. Chvilku byla pauza, tak se vytahne nove kontroverzni tema.

• Citovat
  • Upravit
Poison Eve
22.4.17 12:27
@Tefanek píše:
Lucis Lexova a jeji dalsi diskuze ve snaze vyvolat konflikt. Chvilku byla pauza, tak se vytahne nove kontroverzni tema.

Asi tak - Lexová a její témata :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
925
22.4.17 12:29

Koukám, že tu jsou podobný hyeny jako novináři, kteří o tom psali dříve než se ta matka vůbec dozvěděla, že její dítě zemřelo. Vy kdo to domarodičkám přejete, tak si naliskejte, protože jste zrůdy. Stejně tak s komentáři, že rodina je vytrestaná dost! Fakt žasnu! 8o :pocitac: Krom toho de všude uvádí, že to plánovaný porod nebyl. A že měla PA? No a… V zahraničí běžná praxe, která se dostává sem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama