Opět dotaz na nárok na mateřskou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.19 14:00
Opět dotaz na nárok na mateřskou

Zdravím, ví nekdo prosím, jestli je nárok na mateřskou, když jsem byla na rodičovské, potom na úřadu práce, nyní pracuji od září a pokud si odpracuji 260 dní a potom bych šla opět na úřad práce a pak teprve otěhotněla, budu mít nárok? Snad je to srozumitelné. Nejsem si jistá, zda mi v létě prodlouží smlouvu a plánuji miminko, ale ne hned, tak za těch půl roku a když teď budu ten rok pracovat, ráda bych tu mateřskou dostala. Anonym, nechci roztrubovat, že plánuji druhé dítě. Díky.

Přečtěte si článek: Peněžitá pomoc v mateřství 2019: Aktuální info

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1492 příspěvků 20.01.19 14:08

Ne.Musíte být v době odchodu na mateřskou v hlavním pracovním poměru.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.19 14:10

To je blbý, tolik let před tím mám opracováno a pak to člověku nedaj :-(

lachtanice86
Kelišová 7153 příspěvků 20.01.19 14:11

Tak za 1) musíš mít odpracovano 270dnu za dva roky zpětně ke dni nastupu na ppm. Za 2) na ppm je ještě podmínka a to nastupit na ní z pracovního poměru nebo v ochranné lhůtě která je tak dlouhá jako poslední zaměstnani maximálně však 180dnu.

lachtanice86
Kelišová 7153 příspěvků 20.01.19 14:11
@Anonymní píše:
To je blbý, tolik let před tím mám opracováno a pak to člověku nedaj :-(

Tak pracuj dál a budeš mít nárok

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.19 14:14

@lachtanice86 píšu tam, že si nejsem jistá zda mi prodlouží smlouvu. Jen zvažuji různé varianty, co mohou nastat.

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1492 příspěvků 20.01.19 14:22
@Anonymní píše:
To je blbý, tolik let před tím mám opracováno a pak to člověku nedaj :-(

Bohužel.Ale zase půl roku je dost dlouhá doba na nalezení zaměstnání na HPP.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.19 14:25

@Oplatečka samozřejmě jen jsem se zeptala na tuhle variantu.

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1492 příspěvků 20.01.19 14:38
@Anonymní píše:
@Oplatečka samozřejmě jen jsem se zeptala na tuhle variantu.

Bohužel je to ta nejnevýhodnější varianta..Mám to podobně.Chci dát výpověď a být přes prázdniny doma se synem.Během té doby se pokusit najít nové zaměstnání.Zároveň se snažíme o dítě.Pokud se podaří zrovna v té době tak mateřská nebude ačkoliv jsem v HPP teď deset let..Mě to ale nějak extra nevadí

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.19 14:43

@Oplatečka taky si říkám, že bych to měla asi přestat řešit. Buď mateřská bude nebo ne. Ale zas každá koruna dobrá a opravdu nejsem žádná nemakačenka. Vždy jsem pracovala, jen než malý nastoupil do školky, tak jsem byla na úřadu práce. Ty co nedělaj, mají nároky na různý peněžitý pomoci, tak mi to přijde nefér.

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1492 příspěvků 20.01.19 14:57
@Anonymní píše:
@Oplatečka taky si říkám, že bych to měla asi přestat řešit. Buď mateřská bude nebo ne. Ale zas každá koruna dobrá a opravdu nejsem žádná nemakačenka. Vždy jsem pracovala, jen než malý nastoupil do školky, tak jsem byla na úřadu práce. Ty co nedělaj, mají nároky na různý peněžitý pomoci, tak mi to přijde nefér.

Taky nejsem nemakačenka.V jedné firmě pracuji deset let když počítám rodičák 3roky.Ale v létě je v mé práci sezóna a tak jsem v loni malého jen rozvážela po babičkách, vůbec si ho neužila a oba nás to mrzelo, tak jsem se to rozhodla vyřešit takhle a využít léto k hledání nové práce..O druhé se snažíme už skoro dva roky takže nějakou mateřskou už fakt neřeším..

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1391 příspěvků 21.01.19 05:55
@Oplatečka píše:
Ne.Musíte být v době odchodu na mateřskou v hlavním pracovním poměru.

Spíš psychologická otázka: proč radíte blbě?

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1492 příspěvků 21.01.19 07:50
@Luboš P píše:
Spíš psychologická otázka: proč radíte blbě?

Dobře, takže když bude dejme tomu půl roku přihlášena na ÚP tak dostane PPM??

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1391 příspěvků 21.01.19 08:06
@Oplatečka píše:
Dobře, takže když bude dejme tomu půl roku přihlášena na ÚP tak dostane PPM??

Bude-li na ÚP před nástupem na PPM, tak nedostane (půlrok je více jak 180 dní). A můžete mi, prosím, odpovědět na moji otázku?

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1492 příspěvků 21.01.19 08:11
@Luboš P píše:
Bude-li na ÚP před nástupem na PPM, tak nedostane (půlrok je více jak 180 dní). A můžete mi, prosím, odpovědět na moji otázku?

Paní se ptala jestli dostane mateřskou když bude déle na ÚP.Na to jsem odpověděla.Neptala se jestli dostane mateřskou když půjde ze smlouvy na dobu určitou, z neschopenky nebo když bude pracovat na ŽL a jinak podnikat..

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Psychiatr Jan Cimický o Jiřím Pomejem: Bál se smrti, řešili jsme i Andreu!

Předtím než byl Jiří Pomeje hospitalizovaný s rakovinou kostí v Nemocnici Na... číst dále >

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >