Opět příkrmy (pečivo, ovoce)

43
30.11.04 22:03

Opět příkrmy (pečivo, ovoce)

Ahoj maminky, teda papání je teď naší největší starostí i radostí. Chci se zeptat, jestli dáváte dětem pečivo (nebo třeba piškoty), případně od kdy a jaké. A taky jaké v současné době kupujete ovoce - my dáváme banán a jablíčka, ale ráda bych ještě něco přidala, jenže moc nevím, co by bylo dobré.
Děkujeme za rady.
Petra a Aninka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1460
1.12.04 10:47

Ahoj Cecilko!

Netuším, kolik je Tvému dítěti měsíců. Pokud má 6-7 měsíců pak jablíčko a banány stačí.

Lepek se doporučuje až po jednom roce, celá vajíčka rovněž, takže piškoty až kolem jednoho roku. Je to taková malá zrada na maminky, na některých stojí, že jsou od 4. nebo od 6.měsíce… Navíc se dřív dávali opravdu velice brzo. Pokud nechceš, aby dítě mělo nějakou reakci, je lepší na:,–(it piškoty až později. Jelikož obsahují více složek, nepoznala bys na co by třeba dítě mělo reakci. Také cukr je zbytečné dávat do jednoho roku (v piškotech je ho poměrně hodně), mnohé maminky sladí glukopurem do dvou let nebo i déle.

Vařený vaječný žloutek se dává kolem 7-8 měsíce do jídla (stačí půlka do jedné dávny) Bílek až po jednom roce.

Existuje i bezlepkové pečivo, ale může obsahovvat velký obsah soli nebo jiných nevhodných látek, je třeba podívat se na složení. Výborné jsou kukuřičné křupíky, dají se dá dítěti do ručičky. Také je jich víc druhů, některé jsou tvrdší a obsahují sůl, ale ve zdravé výživě se dají sehnat takové nadýchané bez soli.

Pokud máš zájem, pošlu Ti tabulku příkrmů, podle ní si můžeš udělat svůj plán, co cheš kdy dávat. Napiš si mailem.

Alice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
1.12.04 12:50

Ahoj,
pokud v rodine nemate alergie a pokud je miminko normalne zdrave, je doporuceny postup prikrmu takovyto:
od sesti mesicu - dusena zelenina, ovoce, syrova zelenina, ovoce, masicko, zloutek (vse dusene vzdy s trochou masla nebo oleje)
od sedmi mesicu kysane mlecne vyrobky, ale jen ty kvalitnejsi, nejlepe smetanove. Pozor termizovany tvaroh (lipanek, bobik, termix je vhodny az od roku)
od osmi mesicu - postupne zavadeni lepkove stravy, ale pomalinku, neni kam spechat. Nejlepsi je vzdy nahradit jedno kojeni (nebo mleko) prikrmem, takze devitimesicni mimco by melo mit tri prikrmy za den, zbytek by mel byt porad postaven na mlece. DAl uz zalezi na kazde mamince, plati, ze rocni dite by uz mohlo jist normalni stravu (tedy nekorenenou a moc nesolenou, ale pestrou, jsasne ze nedostane parky nebo segedin), nicmene mleko by melo byt stale jeste podstatnou soucasti jidelnicku.

U deti s alergickych rodin bych byla asi byla opatrnejsi a postupovala pomaleji.

Jinak vyborny je banan, jablko, mackana merunka, broskev, meloun, hroznove vino (nejprve loupane), granatove jablicko, hrusky, rajcatka, kousky kiwi, jahudky, maliny… No, proste co zrovna je. Ale vse davej napoprve opatrne, nektere ovoce nemusi miminku sednout a je lepe se ho pak vyvarovat. Nektere ovoce ti muze mala zpocatku odmitat, je dobre vytrvat a zkouset, treba sladke mandarinky se mala naucila jist az po nekolika mesicich zkouseni.
Pecivo, ja nedavala zadne s celymi seminky, bala jsem se vdechnuti, postupne jsem ale zavadela dalsi druhy a zatim nebyl s nicim zadny problem, piskoty davam, mala je miluje, obcas dostane i klasicke bebe susenky (takove ty albetrky) - tedy bez naplne a bez cokolady. Taky ma rada takove ty kukuricne chlebiky, nebo kukuricne tycinky, proste vsechno u ceho usoudim, ze to muze.
Doufam, ze jsem ti pomohla.
Jinak me hodne poradila Alice, jeji tabulka je fajn a i kdyz jsem se ji nedrzela nijak striktne, byla inspirujici. U nas v rodine nejsou alergie, tak jsem zavadela prikrmy klasicky, nic jsme nemuseli odkladat.
Ale nas maminky krmily lepkem uz v sestinedeli a stavicky zacaly davat ve ctvrt roce a taky tu jsme, tak bych se az tak prikrmu nebala.
Lesina + Adleta 14 mesicu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43
1.12.04 12:51

Jo, to jsem zapomněla napsat - naší Anince bude za týden 9 m.
Za tu tabulku bych byla moc ráda - nějaké další ovoce by myslím bylo prima. Můžeš mi kdyžtak napsat jaké ty lupínky. Apropos dostali jsme nějaké italské piškoty Psalmon nebo tak nejak. Sladké skoro nejsou a snad bezlepkové, jestli jsem to dobře přeložila - co myslíš? Ale asi to pokoušet nebudu.
Díky Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43
1.12.04 12:55

To je hlava - ještě jsem zapomněla ten mailík - ozvoj@yahoo.com
díky Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
1.12.04 13:00

PLasmonky jsou fajn, ale docela spini, takze je nedavej jist na bile sedacce :D Drzim palce s ovocem, pocitej, ze nova chut nemusi miminu sednout napoprve.
L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1132
1.12.04 13:41

Ahoj,

Plasmony - pokud vim - nejsou bezlepkove, ve slozeni je psenicna mouka. Ve zdrave vyzive se daji koupit bezlepkove piskoty, ale ty jsou pro zmenu s cukrem, tak si vyber :-).

Pavlina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama