Opětovná zkušební doba

2158
13.6.15 14:52

Opětovná zkušební doba

Mám dotaz.
Nyní jsem zaměstnána ve státní správě. Mám uzavřenou smlouvu na dobu určitou do konce 9/2015, kde byla klasická zkušební doba 3 měsíce. Již teď vím, že mi bude nabídnuta nová smlouva, která bude navazovat. Musím se zúčastnit nového výběrového řízení s tím, že od 10/2015 budu na smlouvu na dobu neurčitou. Problém je v tom, že mi chtějí zase znovu dát zkušební dobu na 3 měsíce. Jen jsem nikde moc nevyčetla, zda na to mají nárok, či ne, když budu u stejného zaměstnavatele na stejné pozici.

Nemáte prosím někdo zkušenost?

Děkuji za odpověď. :mavam:

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4975
13.6.15 15:35

Já teda nechápu, proč dělají to výběrko, když chtějí dát smlouvu Tobě. Taky pracuju ve státním sektoru a s ničím takovým jsem se nesetkala. Leda, že by chtěli do výběrka pozvat i další uchazeče, ale fakt nechápu proč.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13038
13.6.15 15:39

No pokud se znova hlasis do vyberoveho rizeni a bude uzavrena nova pracovni smlouva, tak logicky muze byt opet zkusebni doba. Ale zamestnavatel ti muze nabidnout jeji drivejsi ukonceni. Akorat nechapu to vyberove rizeni a proc ti rovnou stavajici smlouvu neprodlouzi na neurcito. Jo a jeste bacha na zakon o statni sluzbe. Tam je vse uplne jinak… Ale nastudovano to nemam.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4396
13.6.15 15:39

@Lexa88 já myslím, že pokud nedostaneš dodatek ke smlouvě, ale novou smlouvu, tak můžou. Ale vzhledem k tomu, že se musíš znova do výběrové řízení, tak to není pokračování smlouvy :nevim:
Ale je to pěkný hnus, že vyhlašují výběrové řízení, když je předem rozhodnuto, kdo vyhraje :cert:

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JLP
4648
13.6.15 15:42

@Lexa88 Státní správa od 10/2015? To znamená, že půjdeš pod služební zákon? Jestli jo, tak to je problém s radami - nikdo totiž pořádně neví, co a jak v praxi bude služební zákon znamenat… :think: Takže teoreticky ano, pokud se budeš přihlašovat do výběrového řízení, pak obecně je možné domluvit zkušební dobu :nevim: Ale pokud by si chtěl zaměstnavatel „ulehčit“, tak by ti mohl změnit dobu určitou na dobu neurčitou už teď - před 1.7.2015 a pak bys automaticky přešla pod služební zákon na dobu neurčitou a nemuselo by se vypisovat výběrové řízení… :think:

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4975
13.6.15 15:44

Já jsem to hledala, našla jsem toto: http://www.poradna-pracovni-pravo.cz/…bni-doba.php - nicméně samozřejmě se to mohlo změnit. Těch dotazů je tam víc a všude píšou, že opakovaná zkušební doba při prodloužení smlouvy není platná.

Je tam tato odpověď:
Dobrý den, zkušební doba je striktně vázána na vznik pracovního poměru. Pokud tedy Váš pracovní poměr navazoval, pak navzdory tomu, že jste obdržela novou smlouvu, jedná se o změnu stávajícího pracovního poměru a takto sjednaná zkušební doba je neplatná. (viz § 35, odst. 3 - 4 Zákoníku práce)

Je to teda z roku 2012.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JLP
4648
13.6.15 15:46

@Fazulina Ano, pokud by zakladatelka spadala pod zákoník práce, pak je to jasné, ale pokud její pracovní místo bude spadat pod zákon o státní službě, pak na to ještě výklady nejsou, takže si to každý správní úřad bude ještě dlouho dělat po svém…

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.6.15 16:20

To neni tak docela pravda. Doba neurcita by ji zustala jen v pripade, ze ma 4 roky ve statni sprave odpracovano. Jinak doba urcita a urednicka zkouska…

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JLP
4648
13.6.15 16:36

@slunickoo11 Ale nemusela by znovu na výběrko, pokud by úřednickou zkoušku složila… To je zase něco trochu jiného. Úřednickou zkoušku musí skládat každý, kdo za posledních 10 let nevykonával činnosti podle § 5 služebního zákona alespoň po dobu 4 let - bez ohledu na sjednanou délku trvání pracovního/služebního poměru (myšleno na dobru ne/určitou). Jinak se posuzuje nejen působení ve státní správě, ale i v soukromé, pokud ta činnost odpovídá právě činnosti v § 5 ;)

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2158
13.6.15 22:53

Proč se bude vypisovat výběrko? Protože jsem byla na tuto pozici přijmuta na základě projektu a ten projekt byl na 1 rok. Jelikož jsem se ale osvědčila, tak vedoucí spešl pro mė zařizuje nové prac. místo, ale ze zákona musí vypsat výběrové řízení, bez kterého mě prý nemůže přijmout :nevim:.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13038
14.6.15 08:31

@Lexa88 hele a tohle místo bude spadat pod státní službu a nebo pod zákoník práce? protože pokud pod státní službu, tak jako první musí nabídnout toto místo uchazečům evidovaným v evidenci ministerstva vnitra jako „volní“ a teprve potom se vyhlašuje interní výběrové řízení. fakt to není žádná sranda a naši personalisté říkají, že podle služebního zákona se budou výběrová řízení táhnout půl roku… a jinak u zákoníku práce si můžete sjednat, že zkušební doba nebude.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama