Opětovné darování vajíček pro stejnou příjemkyni

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.18 12:19
Opětovné darování vajíček pro stejnou příjemkyni

Dobrý den a prosím o zachování anonymu nebo smazat, chodí sem známí a nemusí tohle vědět.
V roce 2015 jsem byla darovat vajíčka, včera mi volali z CAR, zda bych nemohla darovat znovu pro tu stejnou příjemkyni. Neměla jsem zrovna čas, tak jsem se nestačila zeptat o co jde a slíbila jsem, že jim v pondělí zavolám.
Stalo se to někomu taky, že daroval pro stejnou příjemkyni? Mě tohle vůbec nenapadlo, že je to možné. Samozřejmě nevím, kdo ta příjemkyně je, je to přísně anonymní a já se po tom ani nemám důvod pídit.
Nikde jsem se ani nedočetla, kolikrát za život je možné darovat, kamarádka třeba bylo po páté, což mi nepřijde O. K., ale ona to tedy snáší dost dobře.

Reakce:
Petruna21
Echt Kelišová 9865 příspěvků 10.02.18 12:21

Mám za to že můžeš darovat pouze 3× ale to si nejsem jistá :) a zda jde pro jednu a tu samou to též asi nikdo neví jelikož je to vždy v anonymitě ne? :think: Ale když ti volali tak to nejspíše jde :)

Božislava
Ukecaná baba ;) 1641 příspěvků 10.02.18 12:27
@Anonymní píše:
Dobrý den a prosím o zachování anonymu nebo smazat, chodí sem známí a nemusí tohle vědět.
V roce 2015 jsem byla darovat vajíčka, včera mi volali z CAR, zda bych nemohla darovat znovu pro tu stejnou příjemkyni. Neměla jsem zrovna čas, tak jsem se nestačila zeptat o co jde a slíbila jsem, že jim v pondělí zavolám.
Stalo se to někomu taky, že daroval pro stejnou příjemkyni? Mě tohle vůbec nenapadlo, že je to možné. Samozřejmě nevím, kdo ta příjemkyně je, je to přísně anonymní a já se po tom ani nemám důvod pídit.
Nikde jsem se ani nedočetla, kolikrát za život je možné darovat, kamarádka třeba bylo po páté, což mi nepřijde O. K., ale ona to tedy snáší dost dobře.

Tak holt ta Tvoje kamarádka je dobrá nosnice, no.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.18 13:03

Zažila jsem jen u dárce spermií…když jsme chtěli na třetí IVF, tak se nás ptali, jestli chceme stejného dárce jako u prvních dvou, že už dárce má splněný „limit“. Takže předpokládám, že to tam může být podobně. Zkouší stejného dárce do určitého počtu úspěšných pokusů (po porodu dítěte jsme jim tam vždy posílali nějaký papír).

Pety2
Ukecaná baba ;) 2494 příspěvků 10.02.18 13:10

Mě napadlo, že to minule vyšlo a chtějí, aby si sourozenci byli opravdu podobní…A navíc vlastně budou mít sourozenci oba rodiče stejné, což je pro ne, podle mě teda, docela výhoda…

ugluk
Hvězda diskuse 43596 příspěvků 10.02.18 13:22

Tak CAR to samozřejmě ví, kdo tvá vajíčka dostal a kdo z nich otěhotněl. Ten limit maximálního počtu darování je proto, aby kdyby se to náhodou zadařilo ze všech odběrů, aby nebylo příliš mnoho sourozenců (mezi různými rodiči). Ale ono se to stejně ze všech nezdaří, myslím, že je ta frekvence výrazně nižší než u nějakýho záletnýho tatínka. V případě darování pro tu samou příjemkyni bych řekla, že limity nebudou, koneckonců ona může mít dětí třeba deset, ale u nich se ví, že jsou to sourozenci, takže tam nehrozí nějaké náhodné setkání. A dává i smysl, pokud někdo jde do darovaných vajíček, že chce mít své děti jako vlastní sourozence. Jestli se pro ni rozhodneš to znovu podstoupit, je čistě jen na tobě, nutit tě k tomu nikdo nemůže, ale poprosit samozřejmě mohou.

Anais
Kelišová 5590 příspěvků 29 inzerátů 10.02.18 13:23
@Anonymní píše:
Nikde jsem se ani nedočetla, kolikrát za život je možné darovat, kamarádka třeba bylo po páté, což mi nepřijde O. K., ale ona to tedy snáší dost dobře.

My tohle měli ale u dárce spermií, zjišťovali, zda toho „se kterým“ máme první dítko, mají ještě v bance.
Pokud jsi zdravotně v pořádku, tak bych do toho šla. Rodiče budou rádi, že děti mají stejnou „mámu“ :hug:
díky vám všem, kteří nám umožňujete mít děti :potlesk:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Mámu mu vzal terorista: Syn Nadi Čižmár má problémy ve škole, pomáhá mu psycholog

Horší teroristický útok Německo nezažilo. Když radikální islamista Anis Amri... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >