Opilé matky,sociálka a alkoholtestr?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.06.19 10:48
Opilé matky,sociálka a alkoholtestr?

Dobrý den maminky, mám dotaz, nevím zda už byl zde položen ale…
Mám bývalou kolegyni, se kterou jsem ještě nedavno byla v kontaktu, jenže jsem zjistila (že tak jako dřív) hodně pije a to myslim že i tvrdý alkohol. Poslední týdny se to dost stupnovalo a stále mluvila o tom jak se s přítelem roschází a zase davá dohromady. Mají pětimesíční hočičku a moje otazka zní: kdyby došlo na rozchod a soudní spory, kdy přijde sociálka a bude řešit vývoj a zázemí dítěte, matka bude pít ale třeba to na ní nebude znát, dává i sociální pracovník a zda má právo nařídit matce zkoušku dechu na alkohol? Kolikrát když mi volala tak malá dost plakala a já už to pak nevydržela a seřvala ji a ukončila s ní jakýkoli kontakt, ale stále myslim na tu malou a je mi jí moc líto. Já se nechci do ničeho pouštět, ale zajimá mě, zda někdo ví, jak tohle funguje a nebo má zkušenost. Díky

Reakce:
Ravedd
Kecalka 186 příspěvků 13.06.19 10:53

Zkušenost nemám ale myslím si že pokud její partner ví jak pije a záleží mu na dítěti mohl by dítě chtít do péče a pak by teda asi dal podnět na socialku že ona pije. Určitě by jí víc hlídali ale jak to měření alkoholu to netuším :nevim: v okolí jsem se s takovým případem nesetkala

Bábrdl
Generální žvanilka 23882 příspěvků 13.06.19 10:53
@Anonymní píše:
Dobrý den maminky, mám dotaz, nevím zda už byl zde položen ale…
Mám bývalou kolegyni, se kterou jsem ještě nedavno byla v kontaktu, jenže jsem zjistila (že tak jako dřív) hodně pije a to myslim že i tvrdý alkohol. Poslední týdny se to dost stupnovalo a stále mluvila o tom jak se s přítelem roschází a zase davá dohromady. Mají pětimesíční hočičku a moje otazka zní: kdyby došlo na rozchod a soudní spory, kdy přijde sociálka a bude řešit vývoj a zázemí dítěte, matka bude pít ale třeba to na ní nebude znát, dává i sociální pracovník a zda má právo nařídit matce zkoušku dechu na alkohol? Kolikrát když mi volala tak malá dost plakala a já už to pak nevydržela a seřvala ji a ukončila s ní jakýkoli kontakt, ale stále myslim na tu malou a je mi jí moc líto. Já se nechci do ničeho pouštět, ale zajimá mě, zda někdo ví, jak tohle funguje a nebo má zkušenost. Díky

Ne, sociálka nedává nikomu dýchnout. Pokud mají pocit, že je dítě v akutním ohrožení (přijdou na kontrolu a domnívají se, že je matka opilá), volají policejní hlídku a ta dává dýchnout.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66562 příspěvků 13.06.19 10:55

A proc by ji mela davat dychnout, pokud na ni nebude nic videt? A ne, nema pravo jen tak nekomu davat dychat.

Bábrdl
Generální žvanilka 23882 příspěvků 13.06.19 10:55
@Ravedd píše:
Zkušenost nemám ale myslím si že pokud její partner ví jak pije a záleží mu na dítěti mohl by dítě chtít do péče a pak by teda asi dal podnět na socialku že ona pije. Určitě by jí víc hlídali ale jak to měření alkoholu to netuším :nevim: v okolí jsem se s takovým případem nesetkala

Každý druhý chlap při rozvodu tvrdí, že matka dítěte pije, užívá nebezpěčně psychiatrické léky a vůbec „je blázen“. Zatímco každýá druhá ženská tvrdí, že ji chlap psychicky týral, někdo přidá i fyzicky a někdo ho oklikou obviní i z „divného chování při koupání dětí“.

Socprcky to nemůžou všechno brát vážně, to by se z toho zbláznily.

pikola
Generální žvanilka 21073 příspěvků 13.06.19 10:59

Tak nikde není dáno, že matka nesmí pít alkohol, jde o to jak se stará o dítě a jak se chová. Jednou dychnout nic nevyřeší, co tím chceš dokázat :nevim:

Ravedd
Kecalka 186 příspěvků 13.06.19 10:59

@Bábrdl no mě ex při rozchodu mockrát narknul že holku tyram a nestarám se o ní a další a další výmysly a socka to vždycky řešila :nevim: měla jsem je doma tak 3× týdně. Potom co se to táhlo několik měsíců tak mi i na sociálce řekla že ví že to není pravda ale prosetrit musí každý udání :nevim: dokonce obihali i po sousedech, každou chvíli volali k dr jestli holka vypadá že je tyrana, atd atd dr psala během 5 měsíců 3× posudek :roll:

Bábrdl
Generální žvanilka 23882 příspěvků 13.06.19 11:04
@Ravedd píše:
@Bábrdl no mě ex při rozchodu mockrát narknul že holku tyram a nestarám se o ní a další a další výmysly a socka to vždycky řešila :nevim: měla jsem je doma tak 3× týdně. Potom co se to táhlo několik měsíců tak mi i na sociálce řekla že ví že to není pravda ale prosetrit musí každý udání :nevim: dokonce obihali i po sousedech, každou chvíli volali k dr jestli holka vypadá že je tyrana, atd atd dr psala během 5 měsíců 3× posudek :roll:

Jasně, že to musí „řešit“. Ona to taky někdy může být pravda, že. Nepsala jsem, že to neřeší, ale že to nemůžou brát všechno vážně.

Všechno musí prošetřit, ale nepřistupují k tomu rozhodně tak jako že: cože? tak vy říkáte že vaše ex pije? Berem hlídku a na majáky jedeme tam.

To by se fakt zbláznily. Stížnosti prý podává víc rodičů než nepodává :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.06.19 11:12

Díky za odpovědi, její přítel je cca o deset let mladší a co vím, tak když se odloučí, tak spí po kamarádech a nejspíš nemá kde pořádně bydlet a ona žije u matky :nevim: kde matky přítel taky pije dost. No nic :zed:

Ravedd
Kecalka 186 příspěvků 13.06.19 11:15

@Bábrdl to ne tak jsem to určitě nemyslela :) spíš že pokud opravdu hodně pije a on na to poukaze tak by se na to mohlo přijít :)

Filipina
Zasloužilá kecalka 651 příspěvků 13.06.19 11:28

Já osobně si myslím, že někdy lehce napitá maminka je lepší, než žádná maminka. Resp. ústavy a možná ještě horší prostředí. Kdo ví, možná kamarádka dočasně řeší nějaké problémy, psychické, upíná se k pití jako k berličce. Což rozhodně není dobře, ale pokud dítě půjde od mámy, nepomůže to ani jí, ani tomu dítěti.
Každé pití má nějaký spouštěč. Pokud je to kamarádka, zkus jí pomoct. Zjistit proč to tak je, jak často pije, co pije, event. jí pomoz do prostředí, kde se alkohol nepodává. Pokud si dá odpoledne s kamarádkou nebo s maminkou lahvinku napůl a pocucává ji celé odpoledne, je to určitě něco jiného, než kdyby vysedávala po hospodách, míchala pivo s kořalkou a pak byla ráda, že se nějak dopotácela domů a uložila dítě. I když samozřejmě i ta lahev vína s kamarádkou denně by už asi byla problém.
Zkus jí pomoci. Je to těžké, musí chtít. Ale určitě lepší řešení, než sociálka, úřady atd…

Petula306
Kecalka 418 příspěvků 13.06.19 11:45

To že se hádá s partnerem, přece ještě neznamená, že je špatná matka. A pokud dítě alkoholem neohrožuje, je to taky její věc. Mě dítě usne ve 23, taky si občas otevřu lahvinku a užívám si klid.

Váš příspěvek
Reklama