Oplachovani pusy po cisteni zoubku-jak naucit?

25
15.2.07 11:35

Oplachovani pusy po cisteni zoubku-jak naucit?

Ahoj,

chtela jsem se zeptat, jestli oplachujete detem po cisteni zoubku pusu, aby se ten plak a spinka a zbytek pasty dostalo z pusy ven a dite to nepolykalo ?

Jak jste deti naucily vyplivovat ten obsah /nevim, jak lepe to nazvat/?

Male to nazorne predvadim, ale jen na me kouka, co mi to leze z pusy :-)).

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

468
15.2.07 11:53

Chce to trpelivost, ale rozhodne vytrvej a predvadej. Lenka zpocatku taky obsah polykala, asi ve dvou letech na to prisla a od te doby se vyplachovani pusiny stalo zabavou. Poridili jsme ji i hezky barevny kalisek, do ktereho si nacepuje vodu a vyplachne pusinu. Jo a jeste tip. Kamoska mela hrozny problem se svym synem a naucil se vyplachovat pusinu nakonec tak, kdyz byli na spolecne dovolene se svymi pribuznymi, kde si cistili spolecne zuby se svym bratrankem a to pro nej byl veliky vzor. Treba najdes v rodine lepsi vzor nez maminu (neber to ve zlem :D )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
15.2.07 12:18

Ahoj, taky to ještě neumíme. Já mu zase vyčistím zoubky pastou a pak asi čtyřikrát (+čtyřikrát opláchnutí kartáčku) jen vodou, aby se zoubky opláchly. pak má v puse celkem čisto (myslím od pasty) :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24896
15.2.07 12:33

Ahoj, synovi budou dva a taky ještě vyplachovat neumí. Ani mě nenapdlo, že bych ho to už měla učit. Já mu vyčistím zuby nejdřív pastou, a pak dvakrát, třikrát čistý a opláchnutým kartáčkem. Ale určitě hned kupuji kelíme a budem trénovat.
Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
551
15.2.07 13:15

Ahoj,

u nás naučil kluka plivat pastu a vodu tatínek - během léta po klukově jednom roku. Trénovali to s čistou vodou na zahradě (a se šťávou a při koupání…) - prostě nabrat tekutinu do pusy a udělat PFUUUJ!!! Hrozně se u toho vyblbli, trénovali to skoro pořád a do dvou týdnů to kluk uměl. :P :P :P

Pak ještě nějakou dobu místo do umyvadla vyplivoval do vany - asi se líp trefoval či co… Teď už mu to jde krásně. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
236
15.2.07 14:11

aAhojky, my to trénovali taky ve vaně a šlo to pěkně rychle. Ale s maminkou pořád vymrzoval , mám pěknýho mamana. Tak ať to zkusí tatínek, nemusí „jen“učit čurat ve stoje!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
236
15.2.07 14:12

aAhojky, my to trénovali taky ve vaně a šlo to pěkně rychle. Ale s maminkou pořád vymrzoval , mám pěknýho mamana. Tak ať to zkusí tatínek, nemusí „jen“učit čurat ve stoje!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25
15.2.07 16:49

Tak jo, ja budu zkouset. /teda radeji to necham na tatkovi, toho nase mala miluje…/

Verca je docela ucenliva, ale hlavne dela rada blbinky, tak si dovedu predstavit, jak to s tatinkem budou zkouset a jak potom bude vypadat koupelka. No, ale pokud by to pomohlo, tak proc ne. V tom celkovem neporadku se „par“ kapek vody ztrati :-) .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama