Oplodnění pár dnů po menstruaci

Anonymní
6.4.21 22:25

Oplodnění pár dnů po menstruaci

Dobrý den chci se zeptat menstruace mi skončila 28.3 s manželem jsme měli 3× nechrání sex tak po 3-4 dnech menstruaci mám nepravidelnou někdy po 27 dnech nebo po 33 je možné že bych otěhotněla? bolí mě v podbřišku 3 den mám pocit na zvracení na test je ještě brzy je to teprve 10 dní mohla jsem mít plodné dny dřív než mi ukazuje kalendář? :) děkuji za odpověď

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
317
6.4.21 22:30

Plodné dny jsou plodné dny, od toho se tak nazývají!!! :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7630
6.4.21 22:33

Ano, když máš sex tak můžeš otěhotnět, zvlášť když se řídís podle kalendáře, který je jen orientační.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52946
6.4.21 22:39

Plodné dny se neřídí kalendářem. Nepíšeš, kdy byl 1. den cyklu a jak dlouho MS trvala, ale jinak ano. U 27denního cyklu může (veeelmi orientačně!) být ovulace kolem 12.-14. dne cyklua spermie vydrží čekat v pohodě 3, někde uvádějí až 5 dní. Takže při MS třeba 5 dní a sexu 4 dny po ní, čili 9.DC, ovulaci 12. DC - jo, to můžeš otěhotnět celkem v klidu. Pravděpodobnost nějakých 15-20 %.
Ale jinak - pokud byl sex někdy kolem 1.4., tak dnes, tedy 6.4. by vajíčko tak sotva doputovalo dělohy a o těhotenství se ještě mluvit nedá, natož aby byly cítit nějaké příznaky. Vyčkej do termínu MS a když nedorazí, zkus test.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.21 22:39

@JancaS84 podle kalendáře mi plodné dny začaly teprve včera a naposled jsme měli sex 3.4 že by to bylo takhle rychlé 😃

• Citovat
  • Nahlásit
7630
6.4.21 22:42
@Anonymní píše:
@JancaS84 podle kalendáře mi plodné dny začaly teprve včera a naposled jsme měli sex 3.4 že by to bylo takhle rychlé 😃

Tak za a) spermie vydrží klidně 5 dní čekat a za b) kalendář to počítá z průměru, skutečnost může být úplně jiná

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.21 22:43

@ugluk první den cyklu začal 25.3 a trval 4 dny 🙂

• Citovat
  • Nahlásit
1278
6.4.21 22:44
@JancaS84 píše:
Tak za a) spermie vydrží klidně 5 dní čekat a za b) kalendář to počítá z průměru, skutečnost může být úplně jiná

A za c) na všechny příznaky je stejně ještě brzo :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1872
6.4.21 22:47
@Anonymní píše:
@ugluk první den cyklu začal 25.3 a trval 4 dny 🙂

No, tak pokud jsi měla 1DC 25.3. a nechráněný sex 3.4., to je 10 DC, tak to není po menstruaci, ale těsně před ovulací. Takže ano, otěhotnět jsi mohla, ale příznaky bys asi ještě neměla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.21 23:50

Nejmladší dítě máme z 8 DC.

• Citovat
  • Nahlásit
2907
6.4.21 23:50
@Anonymní píše:

Ja bych rekla, ze s touto „antikoncepcni“ metodou, pokud jsi neotehotnela tento mesic, tak se ti to brzy podari :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52946
7.4.21 00:31

Ano, při 1.DC 25.3. a sexem 3.4. je na těhotenství velmi solidní šance.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4268
7.4.21 04:28
@Anonymní píše:

Neupínej se na to. Při krátkých cyklech teoreticky tak brzo po menstruaci otěhotnět můžeš, ale to, co cítíš, stoprocentně nejsou těhotenské příznaky. Vždyť by to vajíčko ještě ani nebylo uhnízděné. Jsi dneska nějakých 11DC, podle mě ty tvoje „těhotenské“ příznaky jsou spíše příznaky ovulace, která teprve bude/byla třeba včera. Pro začátek by to chtělo umět se trochu lépe orientovat ve svém cyklu. Neříkám blbnout od prvního měsíce s teploměrem a fotit si hleny, ale jen tak základně orientačně na sobě rozeznávat fáze do ovulace/po ovulaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4268
7.4.21 04:33
@ugluk píše:
Plodné dny se neřídí kalendářem. Nepíšeš, kdy byl 1. den cyklu a jak dlouho MS trvala, ale jinak ano. U 27denního cyklu může (veeelmi orientačně!) být ovulace kolem 12.-14. dne cyklua spermie vydrží čekat v pohodě 3, někde uvádějí až 5 dní. Takže při MS třeba 5 dní a sexu 4 dny po ní, čili 9.DC, ovulaci 12. DC - jo, to můžeš otěhotnět celkem v klidu. Pravděpodobnost nějakých 15-20 %.
Ale jinak - pokud byl sex někdy kolem 1.4., tak dnes, tedy 6.4. by vajíčko tak sotva doputovalo dělohy a o těhotenství se ještě mluvit nedá, natož aby byly cítit nějaké příznaky. Vyčkej do termínu MS a když nedorazí, zkus test.

Tak pokud by zakladatelka ovulaci měla 12DC, tak ta spermie, která by mohla čekat na vajíčko, ještě ani s tím vajíčkem nesplynula, protože je 11DC a vajíčko by bylo někde ve folikulu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
197
7.4.21 06:18

Můžeš být těhotná, my to s přítelem zkusili jednou jedinkrát bez ochrany a „se vším všudy“ a to, 4.den moji menstruace, už byla jen slabá, ale ještě neskončila. A je z toho dvouleťák :D plodné dny mi vycházely až někdy 14 dní potom :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat