Oploštělá kyfóza, lordosa důchod

63
29.7.20 11:29

Oploštělá kyfóza, lordosa důchod

Dobrý den už více jak 3 roky docházím na ortopedii s bolestmi zad, nyní se mi stalo že se to o dost zhoršilo bolesti trvají stále, mám problém i s úklidem doma. Na neurologii mi bylo řečeno že mám oploštělou kyfózu nevratně už, lordosu bederní páteře a cc syndrom(to nevím co je). Prý je to nemoc sportovců, jediné co mi zbývá docházet ke sportovnímu fyzioterapeutovi aby mi pomáhal alespoň od bolestí. Nevím co mám momentálně dělat pracovat se s tím údajně moc nedá že se mi přenáší zátěž na jiná místa která se mi neustále budou blokovat a zhoršovat. Nedovedu si tedy představit jak mám po mateřské chodit s tím to do práce. Má s tím někdo zkušenost lze žádat o důchod invalidní? prosím o rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3981
29.7.20 11:51

Dle mých informací lékaři s ID na hlavu a na záda dost šetří. O dítě se starat zvládáš? To je často horší než leckterá práce. Nebala bych se toho, jen si prostě budeš muset vybírat. Taky mám problémy se zády, k tomu i s nohou, je spousta věcí, co nebudu moct dělat, ale ID mě nikdy nenapadl. Pořád je spousta věcí, co dělat můžu. Docházel k tomu fyzio a kdo ví, třeba se ti to pak zlepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
63
29.7.20 12:01
@chaela píše:
Dle mých informací lékaři s ID na hlavu a na záda dost šetří. O dítě se starat zvládáš? To je často horší než leckterá práce. Nebala bych se toho, jen si prostě budeš muset vybírat. Taky mám problémy se zády, k tomu i s nohou, je spousta věcí, co nebudu moct dělat, ale ID mě nikdy nenapadl. Pořád je spousta věcí, co dělat můžu. Docházel k tomu fyzio a kdo ví, třeba se ti to pak zlepší.

Zvládám musím i když kolikrát je to opravdu těžký, já si nevymýšlím mě by to taky nikdy nenapadlo ale ty bolesti jsou opravdu silný že mám s toho nevolnosti i migrény. Akorát že když je nejhůř tak si mohu lehnout a dceři pustím pohádku a vydržím než přijede přítel z práce. Nejsem žádný hypochondr ani líná a nikdy sem se neválela doma, ráda zahradničím normálně se starám o domácnost, dítě ale poslední dobou se to zhoršilo a fakt to jde těžce. Docházela jsem na rehabilitace několikrát a stejně mi nepomohly. Kdyby to nebylo tak hrozné určitě bych se tu neptala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3981
29.7.20 12:08

@Ssamarka já netvrdím, že jsi líná nebo že simuluješ, jen píšu že podle toho, co vím, tak na záda moc rádi ID nedávají. Určitě ne plný, takže tak i tak bys do práce musela. Určitě se najde něco, co dělat můžeš. Administrativa třeba. Sezení u pc nic moc, ale kdykoliv se můžeš zvednout, 3 minuty cvičit a pak pokračovat v práci. Tu fyzio bych nezatracovala, není to to stejně co rehabilitace a sportovní fyzio je zase něco jiného, fakt to zkus. Samozřejmě si klidně může si požádat o ten ID, nic horšího než zamítnutí se ti stát nemůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
63
29.7.20 12:12

@chaela Fyzio určitě zkusím, cokoli co mi pomůže od bolesti. Určitě se po něčem podívám jen nevím jakou práci dělat s tímhle. Ptám se protože se bojím co dál

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3981
29.7.20 12:18

@Ssamarka tak se zeptej toho doktora, jestli je šance na toto získat ID nebo ne. Taky s jeho zeptej, jakou práci by ti doporučil, ale stejně si budeš muset vybrat sama. Podle svého aktuálního stavu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3342
29.7.20 12:20
@chaela píše:

Souhlas, hlavne s I na pohybovy aparat dost setri, to ma v haji v republice totiz defakto kazdy. To si mysli subjektivne kazdy pacient ze nemuze pracovat. Urcite bych doporucila zakladatelce zkusit si zazadat, ale vic jak prvni stupen z toho dle mych zkusenosti nebude, coz je nula nula prd, takze stejne bude muset jit pracovat. Jiste se neco mene narocneho na pohyb najde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
447
29.7.20 12:31

Já mám mnohočetné postižení páteře + artrozy. Žádala jsem 2×, 2× po sobě jsem dostala 30bodů, na 1 stupeň je 35 bodů. Posudkový mi řekl, že mám ty záda hodně špatný, že to můžu do budoucna zkusit znova. Upřímně už nemám odvahu. Žádala jsem hlavně kvůli očím, řekla mi to doktorka, abych si požádala. Dostala jsem 20bodů na záda a 10 na oči. Na ty záda to bylo, nějak disbalance svalová tipu vrstvovytého, nevím, jak se to přesně píše…Taky kyfozu, lordosu, skoliozu… úbytek kostí…Zkusit to můžeš :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
63
29.7.20 12:34

@Luska Tak to je hezký teda, to mě mrzí. Co má pak člověk dělat že jo :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
63
29.7.20 12:37

@Mysticlipstick No mě právě že přímo ta doktorka řekla, když sem se jí ptala co s tím mám tedy dělat jestli není fakt možnost to nějak léčit řekla mi že ne, A že jí to mrzí že se s tím nedá ani moc pracovat, kort když mám tyhle stavy. Tak sem s toho nesvá, skusím se zeptat na ortopedii doktora co je teda vhodné a jestli má cenu žádat. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35733
29.7.20 12:46

S tím lidi pracujou klidně v 80, když chtějí, protože vědí, že pracovat jim dělá dobře a klidový režim jim to jen zhorší. jenom se vyhni sedavému zaměstnání. Sportuj. Jestli jsi ještě neměla ani fyzio, tak jsi se ještě vůbec neléčila. Ale trochu to bolet bude vždycky. Ty plochý křivky ale bolí méně, než ty prohloubené.

CC sy je cervikokraniální syndrom, neboli bolest hlavy od krční páteře. Cvičit. Jo a v tomto smyslu jóga není cvičení, ne že by škodila, ale nestačí. Musíš být zpocená a zadýchaná 3× týdně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
591
29.7.20 13:08

Fyzioterapeut na tebe mrkne, zhodnotí, co je kde zkrácené apod., ukáže cviky, které budeš poctivě cvičit a za nějakou dobu uvidíš zlepšení. Ale nebude to do týdne, ani do měsíce. Vždycky jsem si myslela, že mám Lordozu vrozenou a až před rokem mi fyzio ukázala co s tím a pomalu ale jistě se mi pateř rovná. Ale je fakt, že jsem měla tak půl roku, kdy mě záda bolela víc než kdy jindy a chtěla jsem se na to vykašlat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3342
29.7.20 20:23
@Ssamarka píše:
@Mysticlipstick No mě právě že přímo ta doktorka řekla, když sem se jí ptala co s tím mám tedy dělat jestli není fakt možnost to nějak léčit řekla mi že ne, A že jí to mrzí že se s tím nedá ani moc pracovat, kort když mám tyhle stavy. Tak sem s toho nesvá, skusím se zeptat na ortopedii doktora co je teda vhodné a jestli má cenu žádat. :zed:

Doktori toho reknou spoustu. Bude to chtit neco v kanclu, nenarocneho, idealne zkraceny uvazek, nevim co mas vystudovano a kde si delala pred materskou. Zadost bych urcite zkusila podat, aspon uvidis na cem jsi, ale moc bych nepocitala s uspechem a na treti stupen to urcite nebude, ptz teprve az u tretiho stupne se pocita ze makat nebudes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama