Opotřebované tělo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.11.18 20:27
opotrebovane telo

Stydim se, proto anonym:)
Nevedela jsem jaky nazev diskuze 8)
Damy, asi to trapi kazdou, nicmene treba mi (nebo nektere z vas) vase rady pomuzou.Je mi 32 a jsem skoro rok od porodu, jsem fit, jsem minus deset 11 kg od sve puvodni vahy a jakoby se zacaly objevovat neresti, kamaradka mi ted naznacila cosi o propadlych tvar (nevsimla jsem si), stale kojim-prsa by mohly vypravet :,( (ale plastiku nechci), mohe kuze je silene sucha..az vrascita, svrastela, oblicej je bez jiskry, vlasy po kojeni hruza.Je mi jasne, ze za to muze kojeni, ale moje telo se skutecne jevi jako opotrebovane a tak o deset let starsi.Jim vitaminy, mazu se olejcikama, delam si masky..co vic??Asi jak jsem zhubla, ne cilene, ale proste kojeni, dite, prochazky, tak ta kuze takto reagovala, plus vek, co si budeme povidat.
Dekuji za tipy :kytka:

Reakce:
Helileli
Závislačka 3040 příspěvků 03.11.18 20:33

Kontrolovali ti teď někdy z krve štítnou žlázu? Hubnutí, suchá kůže, špatný stav vlasů, to všechno by na ni ukazovalo.

Baramaam
Povídálka 12 příspěvků 03.11.18 21:01

Ahoj, mě je 33, kojím s půl roční přestávkou (odstavení dcery a teď syn) 3,5 roku, ale vlasy i kůži mám v pohodě, tedy krom klasických projevů věku :).

elibro
Zasloužilá kecalka 703 příspěvků 03.11.18 21:15

Jaký má jako mít kojení vliv na stav kůže a vlasů? O_o úplně náhodou, když tak pěkně hubneš, nebude to spíš dietou? Celkově to že všeho nejvíc zní jako podvýživa - propadlost tváří, žádná jiskra, špatná kůže i vlasy.

Jinak je mi 30, děti mám dvě, jsem z nich unavená, pravda, ale holt se občas musím donutit víc spát. Procházky mi jdou k duhu a kojím už 3 roky v kuse a žádné neblahé vlivy nepozoruji…

Veveří
Ukecaná baba ;) 2011 příspěvků 03.11.18 21:25

@Helileli to je pravda :think:

Pesimistaa
Závislačka 3115 příspěvků 03.11.18 21:40
@Anonymní píše: Stydim se, proto anonym:) moje telo se skutecne jevi jako opotrebovane a tak o deset let starsi.Jim vitaminy, mazu se olejcikama, delam si masky..co vic??

seber se, nechej si udelat krevni testy, dnes maji dost ruznych parametru, ze kterych ti reknou, co nemusi byt v poradku a jak to resit, nepisi lecit, to bude jen neco mimo bezne hodnoty, jak @Helileli opravdu to vypada na stitnou zlazu, ale bez dukledne kontroly se takhle neda delat diagnoza,
jen to chce trochu stesti na doktora, ktery je sdilny a rekne vic, nez je jen jeho povinnost,,
ja mam dukladny zdravotni test, jako podminku k praci, kazdy rok, tak vim, ze docela dobre ty hodnoty kopiruji stav, kdyz jsem mel nejakou infekci, i po vyleceni tam byla nejaka odchylka od normalu, dalsi po roce ukazalo navrat blizko k normalu

Pesimistaa
Závislačka 3115 příspěvků 03.11.18 21:45
@elibro píše: Jaký má jako mít kojení vliv na stav kůže a vlasů?

ja sice nikdy nekojil, nemam to v popisu prace, ale jednu vec jsem vypozoroval, stav organismu presne odrazi stav vlasu a nehtu,
nehty mohu nekdy pouzivat misto neze, po nejake dobe se jevi slabe a obras se lamou, asi to bude stravou a prisunem vitaminu, fyzickym zatizenim i psychikou

elibro
Zasloužilá kecalka 703 příspěvků 04.11.18 00:05

@Pesimistaa ehm, ano, právě to říkám. Že symptomy sedí nejvíc na podvýživu, což - krom obrazu anorektičky - může znamenat taky dietní chybu nebo (skrytou) nemoc a tím pádem nedostatek nějaké živiny… Zleva či zprava, normální vedlejší příznak kojení to fakt není.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.18 05:40

Nee…vy jste me vydesili..tak podvyziva asi ne,vsak jim,jim sladke,vsechno,d­iety nedrzim,hubnuti jsem prilozila kojeni a pohybu ktery ted mam denne oproti normalu,a stav ookozky zase vytahane kuzi..ze neni napnuta apod.,jiskra ze nejsem dostatecne vyspala,preci jen se prcek vzbudi jeste 2× za noc.
Ale v pondeli volam praktikovi teda.dekuji

Pesimistaa
Závislačka 3115 příspěvků 04.11.18 07:18
@Anonymní píše: Nee…vy jste me vydesili..tak podvyziva asi ne,vsak jim,jim sladke,vsechno,d­iety nedrzim,hubnuti jsem prilozila kojeni a pohybu ktery ted mam denne oproti normalu,a stav ookozky zase vytahane kuzi..ze neni napnuta apod.,jiskra ze nejsem dostatecne vyspala,preci jen se prcek vzbudi jeste 2× za noc.
Ale v pondeli volam praktikovi teda.dekuji

ja osobne poznal dve anorekticky, tedy posuzovano dle vyzablosti, jedna vypadala, az na tu kostnatost a studene ruce zdrave, druha vypadala od prvniho pohledu o dvacet az tricet let starsi, mela vecne nejake problem, nemohla nic nez neco sucheho, navic muslimka, takze predstava kusu veproveho ji pusobila malem mdloby, skutecna vizaz byla takova reclama na spital, zjevne mela nejaky problem s metabolismem a urcite neco vice,
jinak si nemyslim, ze by to byly typky, ktere mjely tu moderni „mentalni anorexii“,
studene ruce a zimomrivost byly u obou

Nika079
Zasloužilá kecalka 688 příspěvků 04.11.18 10:56

Podvyziveni muzou byt i lidi s nadvahou - jde o kvalitu jidla, ne kvantitu. Napadlo me,jestli dost pijes, mohla bys byt dehydrovana. Myslim,ze kvalita vlasu muze souviset i s hormonama,ja mela pri kazdem diteti obdobi padani vlasu,kratke,ale bylo. Naopak v tehotenstvi se mi zlepsila plet a vlasy zhoustly. Ale vysetreni,zda to neco nechybi,urcite nenjde od veci.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >