Reklama

Opožděná hrubá motorika - nechodí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucka13
Zasloužilá kecalka 894 příspěvků 26.11.17 21:01
Opožděná hrubá motorika - nechodí

Ahoj maminky, dlouho jsem s tímhle váhala, ale přišel čas. Můj syn, téměř už 21 měsíců nechodí. Jeho vývoj je od začátku tak nějak opožděný. Máme za sebou spoustu vyšetřeních, konzultací s neurology, fyzioterapeuty. Vyšetření vyšla všechna dobře. Je svalově hypotonní. Jemná motorika a jeho uvažování je na super úrovni naopak. Ale leze od 17.měsíce, stopnul si poprvé před 14 dny a to tak, že to ten den dělal pořád a vylezl i na schod k palandě kde si vítězoslavně sedal. Hrozně ho to bavilo. Od té doby pár dní nic, pak si zase sem tam stoupnul a ted zas týden vůbec, ani to nezkouší. Nakračoval si hezky nožičkou a ted to tahá rukama. Proč píšu. Jen mě zajímá pokud nemá někdo podobnou zkušenost s takovým opožděním. Co jste dělali? CO vám pomáhalo a tak. My cvičíme vojtu, 1× týdně jezdíme k fyzio a jinak doma max.1× denně. Je to s ním hrozně těžký už jak je velký a i organizačně a časově náročné protože mám ještě další dvě celkem malé děti. Moc ráda si přečtu vaše zkušenosti. Děkuju :srdce:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Hobitka
Závislačka 3260 příspěvků 26.11.17 21:05

Ja Ti moc neporadim, jen napisu, ze moje teta ma 5 deti a vsechny zacaly chodit az okolo 2 let, jsou z nich zdravi dospelaci (teda jedno jeste neni dospele, ale zdrave jo). Pokud maji lekari vse pod kontrolou, tak bych pokracovala dle doporuceni. Co treba bazen, nepomohl by :think:?

Lucka13
Zasloužilá kecalka 894 příspěvků 26.11.17 21:09
@Hobitka píše:
Ja Ti moc neporadim, jen napisu, ze moje teta ma 5 deti a vsechny zacaly chodit az okolo 2 let, jsou z nich zdravi dospelaci (teda jedno jeste neni dospele, ale zdrave jo). Pokud maji lekari vse pod kontrolou, tak bych pokracovala dle doporuceni. Co treba bazen, nepomohl by :think:?

No tak možná děkuju za malé uklidnění:-). Bazén neuškodí ale výrazně prý nepomůže. Jako diskutujeme ještě trochu na téma lázně, ale to by manžel musel zůstat třeba 3 týdny doma s těmi dalšími dětmi. Názory jsou takové, že má kifozu, je svalově hypotnní a je prý svůj! Jenže to, že je svůj mě moc neuklidňuje. Je na něm hlavně už dost vidět, že mentálně už by potřeboval se zase v tom vývoji posunout. Je veselý chytrý dítě, ale to, že „jen“ leze mu už nestačí a dost se i vzteká. O tom jak na pytel je to pro mě psychicky ani nemluvím.

Helileli
Závislačka 2865 příspěvků 26.11.17 21:12

Důležité je, že nějaké pokroky dělá, i když pomalu a že po psychické stránce to vypadá dobře. Určitě chodit jednou bude, jen to nebude zítra, když si teprve před dvěma týdny stoupnul.

Pomka
Kelišová 7319 příspěvků 26.11.17 21:12

@Lucka13 Mám taky hypotonní dceru, ale chodí od 19 měsíců. Docela mě zaráží, že s tak velkým dítětem cvičíš Vojtovku :think: Nám už zhruba v jejím roce, kdy jsem si vydupala vyšetření, doporučili posilovat a to chozením na hřiště, doma vylézat schody apod. Různě na gauč, „opičí“ dráhy…

Pomka
Kelišová 7319 příspěvků 26.11.17 21:13
@Helileli píše:
Důležité je, že nějaké pokroky dělá, i když pomalu a že po psychické stránce to vypadá dobře. Určitě chodit jednou bude, jen to nebude zítra, když si teprve před dvěma týdny stoupnul.

Tak nějak… moje dcera od prvního stoupnutí po chůzi absolvovala 5 měsíců :)

ka2ka
Extra třída :D 12814 příspěvků 1 inzerát 26.11.17 21:13

Tak pokud jste prošli všechny mudr a všude dobrý tak se rozchodí, a to že se jeden den něco naučí a pak to pár dní nedělá je normální to neřeš

Lucka13
Zasloužilá kecalka 894 příspěvků 26.11.17 21:16
@Pomka píše:
@Lucka13 Mám taky hypotonní dceru, ale chodí od 19 měsíců. Docela mě zaráží, že s tak velkým dítětem cvičíš Vojtovku :think: Nám už zhruba v jejím roce, kdy jsem si vydupala vyšetření, doporučili posilovat a to chozením na hřiště, doma vylézat schody apod. Různě na gauč, „opičí“ dráhy…

NO to je právě ono, mě to cvičení hrozně demotivuje a hodn se k němu přemlouvám, jedna fyzio tvrdí, že je to důležitý, jedna zase, že cviky, tkeré máme jsou hlavně pro mimina, neurolog zase jestli mu vojtovka vůbec něco dává nebo mi u toho jen řve…a já jsem už mimo. Stále nad tím přemýšlím a nevím co s tím. Překážky, které jsou na zemi tak zdolává. Je celkem obratný, leze přes nás, přes svoje segry:-). ke mě přileze, vyleze na mě a sedne si. Ale jinak když ho fakt jako motivuju k tomu aby si stoupnul, aby na něco došáhnul, tak to vůbec nereaguje anebo tak, že se vzteká a udělá ze sebe hadrovou panennku. Už v srpnu na tom vyšetření v nemocnici nám řekli, že vývoj tam je a pokračuje, ale celkově že jsme prostě určitě tak půl roku pozadu.

Lucka13
Zasloužilá kecalka 894 příspěvků 26.11.17 21:22
@Pomka píše:
Tak nějak… moje dcera od prvního stoupnutí po chůzi absolvovala 5 měsíců :)

No tak to u nás bude tak na jaře 8o. Holky mi začaly chodit ve 14 a v 15 měsících.

ewelinka
Kecalka 217 příspěvků 26.11.17 21:27

A když jej držíš za ruce, tak stojí?

Lucka13
Zasloužilá kecalka 894 příspěvků 26.11.17 21:29
@ewelinka píše:
A když jej držíš za ruce, tak stojí?

Ne. Vůbec. Jako když sám chce a fakt stojí a drží se o mý nohy, tak to je výjimečnej stav, ale když bych ho chtěla já postavit a držet za ruce, tak jakoby nohy ani neměl

ewelinka
Kecalka 217 příspěvků 26.11.17 21:34

A co chodítko nebo hopsadlo, zkoušeli jste?

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15378 příspěvků 26.11.17 21:39
@ewelinka píše:

A cemu by tyto dve zatracovane veci mely pomoci?

Lucka13
Zasloužilá kecalka 894 příspěvků 26.11.17 21:40
@ewelinka píše:

Chodítko takový to tlačící před sebou jsme ještě nezkoušeli, máme ho po holkách ale upřímně si vůbec nedovedu předsatvit, že by se o něco pokusil. On má i levou nožičku horší v používání. Spíše stojí na nějš hraně než na chodidle. Hopsadlo a takový to chodítko jak je dítě uvnitř, to na kolečkách to nemáme a nevím jestli je to dobrý nápad. I když manžel o něm mluví už asi týden jesti by mu to nepomohlo

Uživatel je onlineSvistice
Neúnavná pisatelka 17178 příspěvků 27 inzerátů 26.11.17 21:43

@Lucka13 Žádné choditko! Musi se zpevnit obchazenim do strany podel nabytku. Zakazane veci typu mobil, ovladac nebo jídlo ho nemotivuji?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Největší Zemanův fanoušek: Zavařuje mu okurky a tapetuje si jeho fotkami pokoj

Pokoj, ve kterém žije, si tapetuje fotkami hlavy státu. K poslednímu září... číst dále >

V rodině Štikových jsou na nože, matka a dcera se nesnášejí kvůli kočce

Na konci září si Ornella Koktová posteskla, že její matka Monika Štiková... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >