Opožděné přihlášení dítěte k pojišťovně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.17 23:59
Opožděné přihlášení dítěte k pojišťovně.

Dobrý večer maminky. Malá se mi narodila 27.10.2016 a 31.10.2016 jsem posílala on-line přihlášku malé k pojišťovně. Nepřišel mi žádný email. Tudíž jsem čekala do nového roku po novém roce sem poslala přihlášku znovu, a tentokrát přišel email že mi přidělili indikátor. Mám teď strach že dostanu tu pokutu. A kartička už je potřeba kvůli očku atd. Nevíte jestli nějaký orgán např. Matrika co vydává rodný list dala vědět mojí pojišťovně že mám dítě? Zítra tam musím zavolat a mám. celkem vítr.

Reakce:
xjuklickova
Kelišová 5246 příspěvků 1 inzerát 16.01.17 00:56
@Anonymní píše:
Dobrý večer maminky. Malá se mi narodila 27.10.2016 a 31.10.2016 jsem posílala on-line přihlášku malé k pojišťovně. Nepřišel mi žádný email. Tudíž jsem čekala do nového roku po novém roce sem poslala přihlášku znovu, a tentokrát přišel email že mi přidělili indikátor. Mám teď strach že dostanu tu pokutu. A kartička už je potřeba kvůli očku atd. Nevíte jestli nějaký orgán např. Matrika co vydává rodný list dala vědět mojí pojišťovně že mám dítě? Zítra tam musím zavolat a mám. celkem vítr.

Co to je za blbost? Karticka je potreba vsude kam se jde k doktorovi, v 6 tydnech na kyclich ji nechteli? To je divny, na jakou pojistovnu to asi vykazali? Nikdo dite za tebe neprihlasi, staci zvednout telefon a zavolat na pojistovnu, do tydne je to vyrizene.

Aletheia
Kelišová 6323 příspěvků 16.01.17 01:37

Dítě na pojištovnu nahlásila už porodnice, dítě je automaticky v tvojí pojištovně ale je třeba tam zajít a nějak to potvrdit nebo tak něco.
Já jsem tak šla taky docela pozdě, teda ne zase tak pozdě… asi měsíc a půl po porodu a v pohodě. Nikdo to moc neřešil, všude jsem předkládala rodný list pokud si pamatuju. Žádnou pokutu jsem nedostala.

Zorbas
Ukecaná baba ;) 1895 příspěvků 16.01.17 02:51

Ja jsem tam sla az po mesici- to teda neni tak ppzde jsko ty, ale nic mi nerekli ;)
Divny, ze po tobe dr nechtela karticku driv, i na kyclich…

LuciaP
Kecalka 147 příspěvků 16.01.17 03:33
:think:
Jogrr
Závislačka 4523 příspěvků 16.01.17 06:11

Nevim, ale mam v papirech do porodnice napsano, ze nemocnice dite neprihlasuje automaticky k pojistovne, kde je pojistena matka. A ze je treba dite prihlasit do 8 dnu od narozeni.
V realu nevim, mam jeste tyden do porodu.

Svetlussska
Kecalka 333 příspěvků 16.01.17 06:18

Po porodu nahlásí porodnice na matriku, že se dítě narodilo a ta Ti domů pošle Rodný list. Ten list pak pošleš na pojistovnu, aby měli z čeho vyrobit tu kartičku a tu ti pošlou domu. (zkušenost teď z listopadu). P. S. je jedno že logicky musíš porušit tu „lhůtu 8 dnů“, protože čekáš na rodný list.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17701 příspěvků 13 inzerátů 16.01.17 06:32

Dite ma po porodu automaticky stejnou pojistovnu jsko matka. Jen je pojistovny treba co nejdrive nahlasitvrodne cislo ditete. U obou dětí jsem ho diktovala telefonický hned po obdržení RL, karticka pojistovny byla doma do tydne.

Janli
Kelišová 7223 příspěvků 16.01.17 13:47

Já jsem dostala rodný list dítěte po 3 týdnech. Takže na pojišťovnu jsem šla až poté. Nedělo se vůbec nic, oni vědí, že matriky posílají RL později a bez RČ ti dítě stejně nezaregistrují. Navíc mi pak více než dva měsíce posílali kartičku. U lékařky jsem vždycky nahlásila rodné číslo a pojišťovnu. Takže se opravdu nemáš čeho bát.

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Překvapení, které vylezlo z tanečnice Lálové: Nevypadám, ale dělám MMA!

Krásná tanečnice Veronika Lálová (27) vypadá něžně až křehce, ale v rozhovoru... číst dále >

Zavřená komnata Jitky Zelenkové: Proč zůstala na „stará kolena“ úplně sama?

Láska k jednomu muži dostala zpěvačku Jitku Zelenkovou (68) až na samé dno.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >