Opožděné přihlášení dítěte k pojišťovně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.17 23:59
Opožděné přihlášení dítěte k pojišťovně.

Dobrý večer maminky. Malá se mi narodila 27.10.2016 a 31.10.2016 jsem posílala on-line přihlášku malé k pojišťovně. Nepřišel mi žádný email. Tudíž jsem čekala do nového roku po novém roce sem poslala přihlášku znovu, a tentokrát přišel email že mi přidělili indikátor. Mám teď strach že dostanu tu pokutu. A kartička už je potřeba kvůli očku atd. Nevíte jestli nějaký orgán např. Matrika co vydává rodný list dala vědět mojí pojišťovně že mám dítě? Zítra tam musím zavolat a mám. celkem vítr.

Reakce:

xjuklickova
Kelišová 5119 příspěvků 1 inzerát 16.01.17 00:56
@Anonymní píše:
Dobrý večer maminky. Malá se mi narodila 27.10.2016 a 31.10.2016 jsem posílala on-line přihlášku malé k pojišťovně. Nepřišel mi žádný email. Tudíž jsem čekala do nového roku po novém roce sem poslala přihlášku znovu, a tentokrát přišel email že mi přidělili indikátor. Mám teď strach že dostanu tu pokutu. A kartička už je potřeba kvůli očku atd. Nevíte jestli nějaký orgán např. Matrika co vydává rodný list dala vědět mojí pojišťovně že mám dítě? Zítra tam musím zavolat a mám. celkem vítr.

Co to je za blbost? Karticka je potreba vsude kam se jde k doktorovi, v 6 tydnech na kyclich ji nechteli? To je divny, na jakou pojistovnu to asi vykazali? Nikdo dite za tebe neprihlasi, staci zvednout telefon a zavolat na pojistovnu, do tydne je to vyrizene.

Aletheia
Kelišová 6323 příspěvků 16.01.17 01:37

Dítě na pojištovnu nahlásila už porodnice, dítě je automaticky v tvojí pojištovně ale je třeba tam zajít a nějak to potvrdit nebo tak něco.
Já jsem tak šla taky docela pozdě, teda ne zase tak pozdě… asi měsíc a půl po porodu a v pohodě. Nikdo to moc neřešil, všude jsem předkládala rodný list pokud si pamatuju. Žádnou pokutu jsem nedostala.

Zorbas
Ukecaná baba ;) 1854 příspěvků 16.01.17 02:51

Ja jsem tam sla az po mesici- to teda neni tak ppzde jsko ty, ale nic mi nerekli ;)
Divny, ze po tobe dr nechtela karticku driv, i na kyclich…

LuciaP
Kecalka 147 příspěvků 16.01.17 03:33
:think:

Jogrr
Závislačka 4325 příspěvků 16.01.17 06:11

Nevim, ale mam v papirech do porodnice napsano, ze nemocnice dite neprihlasuje automaticky k pojistovne, kde je pojistena matka. A ze je treba dite prihlasit do 8 dnu od narozeni.
V realu nevim, mam jeste tyden do porodu.

Svetlussska
Kecalka 333 příspěvků 16.01.17 06:18

Po porodu nahlásí porodnice na matriku, že se dítě narodilo a ta Ti domů pošle Rodný list. Ten list pak pošleš na pojistovnu, aby měli z čeho vyrobit tu kartičku a tu ti pošlou domu. (zkušenost teď z listopadu). P. S. je jedno že logicky musíš porušit tu „lhůtu 8 dnů“, protože čekáš na rodný list.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17432 příspěvků 20 inzerátů 16.01.17 06:32

Dite ma po porodu automaticky stejnou pojistovnu jsko matka. Jen je pojistovny treba co nejdrive nahlasitvrodne cislo ditete. U obou dětí jsem ho diktovala telefonický hned po obdržení RL, karticka pojistovny byla doma do tydne.

Janli
Kelišová 6037 příspěvků 9 inzerátů 16.01.17 13:47

Já jsem dostala rodný list dítěte po 3 týdnech. Takže na pojišťovnu jsem šla až poté. Nedělo se vůbec nic, oni vědí, že matriky posílají RL později a bez RČ ti dítě stejně nezaregistrují. Navíc mi pak více než dva měsíce posílali kartičku. U lékařky jsem vždycky nahlásila rodné číslo a pojišťovnu. Takže se opravdu nemáš čeho bát.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Změna, co šetří. Přechodem k Bohemia Energy můžete získat měsíc energií zdarma

Energie stále zdražují a na lepší časy se, bohužel, neblýská. Přesto lze... číst dále >

Články z Expres.cz

Zkušený demonstrant a tichá „rebelka“! Poznejte dvojici, která hodila kytky do koše

Občané České republiky si v sobotu 17. listopadu připomínali výročí sametové... číst dále >

Bratr Václava Neckáře: Skladatele dnes nikdo nechce, to nejlepší už bylo složeno

Přestože víc se mluví o jeho bratrovi, herci a zpěvákovi Václavu Neckářovi... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >