Reklama

Opoždění motorického vývoje - 10 měsíců

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.18 14:38
Opoždění motorického vývoje - 10 měsíců

Prosím anonymně - informace o zdr. stavu syna.

Syn narozený normálně, žádné komplikace, prospívá. Predilekce, rehabilitace Vojtovou metodou od 3 měsíců věku, skončena v 6 měsících se závěrem že je v pořádku. Neurologický nález ve 4 měsících taky v pořádku.
Nyní - 10 měsíců, neleze, nestrká kolena pod sebe, neotáčí se z bříška na záda. Neplazí se. Nesedne si. Nestoupá.
Co umí: přetočí se na bříško, pivotuje rychle na obě strany. Když ho posadíme, sedí dlouho a stabilně, jde do šikmého sedu a zpět. Když ho postavím s oporou stojí (chvilku).
Po psych. stránce je zatím v mezích normy.

Obdrželi jsme znovu poukaz na rhb, ale děti jsou nemocné, vše se odsouvá a já začínám být na nervy zda to nebude něco vážného. Zda bude syn chodit? Už mám všelijaké myšlenky, přitom mám odvojtovkované obě děti.

Prosím pište maminky, jejichž děti byly také podobně „líné“ a následně se rozhýbaly. Ať již samy nebo s dopomocí fyzioterapie. Uvítám i jiné postřehy, nápady jak stimulovat k žádoucímu pohybu. Děkuji. Zakl. A.

Reklama

Reakce:

Svistice
Neúnavná pisatelka 17169 příspěvků 26 inzerátů 10.10.18 15:05

Proč ho posazuješ a postavuješ? Tím mu nepomáháš, naopak spíš demotivuješ, proč be se snažil sám.
Na záda se přetáčet nemusí umět (respektive to nemusí aktivně dělat), některé děti jsou prostě rádi na břiše, tak proč by se otáčely zpátky, kde prd uvidí.

P4ja
Kelišová 5776 příspěvků 10.10.18 15:22

No,je potřeba jo motivovat a ne ho posazovat a nebo tahat do stoje. Vždyť ho tím ještě víc ničíš. :zed:

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2338 příspěvků 10.10.18 15:37

Ahoj, otáčení na záda nikdy nikdo neřešil.Nas se začal otáčet na bříško na konci 8.m,až po té pivotovat, plazit asi v 10.m, lézt a stat až kolem 13.m, chodit v 17.m.Natrapila jsem se dost,ale teď je mu 3,5 a všechno dohnal,je to šikovnej kluk.

Amandine
Neúnavná pisatelka 16053 příspěvků 34 inzerátů 10.10.18 16:06

@P4ja @Svistice Dovysvětlím.
Popíšu genezi sedu/posazování. Strašně se přitahuje do sedu, jakmile jsme ho chovali ne zcela na plocho tak se nutil do sedu. To samé v kočáře - nespokojenost, jen malinko jsme polohování zad přizvedli a už seděl. Samozřejmě tady jsme udělali chybu že jsme ho v tom podporovali. Dcera byla to samé, ta takto „seděla“ od půl roku, přesto ji to nebrzdilo v dalším vývoji. Navíc babičky klasicky postaru nutí do sedu, ale na to se nechci vymlouvat, většina je na mě. Zkrátka kdo by chtěl mít iks hodin denně vřeštící dítě, tak jsem posadila a jemu se samozřejmě líbilo, byl klid.

S tím postavováním - už s ním z nervů zkouším ledacos, tak jsme zkusila postavit asi 3× víceméně jen „co to udělá“. Jinak nepostavuji a nehodlám.

Otáčení záda/břicho. Na bříšku je spokojený někdy 5 minut,někdy 15. Pak začne brečet, pokládá si hlavu, zdá se unavený. Kdy ho překulím zpět na záda (třeba i s nějakou hračkou) tak je během pár vteřin opět na břiše ale řve. Už jsem i zkusila ho tak nechat, ale vydržela nejdéle 3 dny. Řve a řve a leží rozpláclý apaticky. O nic se nesnaží. Po pár minutách řevu pár minut leží, odpočine si, zvedne hlavu a zase řve. Takto to jde třeba několik hodin. Přiznávám nemám na to nervy, vidouc že to nikam nevede.

Jak mám motivovat? Samozřejmě dávám před něj hračky, ale akorát řve že na ně nemůže. Na koberci jen pivotuje, dopředu to nejde. Na plovoucí podlaze couvá a řve.

Amandine
Neúnavná pisatelka 16053 příspěvků 34 inzerátů 10.10.18 16:08

@Svistice jak popisuji on na břiše až tak rád není. To by 80% času neprobrečel :nevim: Proto řeším otáčení na záda, že by se mohl aspoň koulet a tím se někam dostat (a zároveň posilovat záda).

Koukám, že už nejsem anonymní…no to je jedno :oops:

ZZloba89
Kecalka 332 příspěvků 10.10.18 16:10

Já bych mu taky neulehčovala posazováním ani postavováním. Takhle nemá šanci posílit břišní svaly..

Svistice
Neúnavná pisatelka 17169 příspěvků 26 inzerátů 10.10.18 16:16

@Amandine Existuje cičení, tzv. diagonály, kde se dítě „přiměje“ nakročit v poloze na břiše a pak jsou vysoké diagonály, kdy se tak „přinutí“ dostat se na kolínka a tím vlastně na čtyři. Ale to ti musí ukázat rehábka. dá ce to dělat i na gymnastickém balonu, stejně jako pasení koní. Dělala jsem to s oběma dětma, není to složité. Ručičky (vzpřímení se na nich) se dají posilovat na overbalu.
To překulování na záda jste cvičili? Ditěti se dá noharu ruka, trochu se mu podsekne,(doufám, že si to pamatuju správně) a ono by se mělo dotočit samo. Všechno co popisuju jsou jen motivační cviky, žádná vojtovka.
Na tom břiše vydrží na svůj věk opravdu málo.

Amandine
Neúnavná pisatelka 16053 příspěvků 34 inzerátů 10.10.18 16:45

@Svistice překulování jsme cvičili vojtovkou. Na gymn. Míči ty diagonály také v tom půl roce. Ty vysoké nevím o co jde. Na overbalu udělá to, že jak je podepřen pod bříškem, zvedne ruce za hlavu (jako když mimino spí). Na rukou se právě nevzpírá.

Amandine
Neúnavná pisatelka 16053 příspěvků 34 inzerátů 10.10.18 16:47

@Svistice já mohu porovnávat jen s dcerou, ta na břiše vydržela jen pár sekund a přesto lezla, seděla, stále v 9 a chodila ve 12. Syn oproti ní tráví na břiše spoustu času a nic :nevim:

Johánek17
Nováček 8 příspěvků 15.10.18 15:43

@Amandine To Vás úplně chápu. Náš malý je na tom stejně :( Zrovna to taky řeším… Syn má teď 10m a nesedí, neleze ani se neplazí. Jen leží na zádech a na břiše a točí se dokola. Většinu dne taky probrečí a že to je opravdu o nervy. Kdo to nepozná, nepochopí. Věčně nespokojené dítko které jen brečí a motoricky se nesnaží někam posunout ať se rodič snaží jak může :zed:

Amandine
Neúnavná pisatelka 16053 příspěvků 34 inzerátů 15.10.18 15:55

@Johánek17 a co vaše pediatra na to? Budete cvičit?

Jinak u nás posun, sice malinký ale ano. Neposazuji krom chvilky těsně po jídle, takže na břiše tráví dlouhé hodiny. Někdy ok někdy mrčí ale už neřve. Včera už jsem zachytila malý náznak kolen pod sebe. Nafoukla jsem znovu gymn. míč a posiluje aspoň na něm. Termín na rhb nám totiž dali až na 1.listopadu. :roll: to bude mít již 11 měsíců.

Johánek17
Nováček 8 příspěvků 16.10.18 21:11

@Amandine Náš malej bude mít 6. listopadu 11m, takže jsme Vám v patách :D Dětská doktorka samozřejmě spokojená není, chce nás poslat na rehabilitaci jinam, to se mi ale moc nechce. Také Vám syn dělá „letadlo“? Jako že leží na břiše a ruce i nohy ve vzduchu? Náš jo, sice už míň, ale stejně… Ale je dobrý že během měsíce se tak zlepšil, když jste psala že nevydrží na břiše, jen chvilinku a najednou na něm tráví dlouhé hodiny.? 8o :potlesk:

Amandine
Neúnavná pisatelka 16053 příspěvků 34 inzerátů včera v 12:31

@Johánek17 letadlo nikdy nedělal, ale je to ok kolem půl roku myslím. U nás další úspěch, dnes se poprvé sám posadil. Takže pomalu kupředu. Kolena již také více využívá ale do lezení to má stále hodně daleko.
Vymyslel si „své“ plazení, přitahuje se rukama za chlupy na koberci, takže se dostane o kus dál a to se mu líbí. Na podlaze se neplazí jen točí…

Amandine
Neúnavná pisatelka 16053 příspěvků 34 inzerátů včera v 17:15

Jen to napíšu tak se začal plazit i po podlaze :D

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Mišíka a Arichtevu podržely divačky: Kdyby Bagárová hrála v seriálu...

Zatímco si publikum pochvaluje nadupadný ročník, soutěžící StarDance 2018... číst dále >

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >