Opožděný vývoj u 3 a půl letého dítěte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.17 16:44
Opožděný vývoj u 3 a půl letého dítěte?

Dobrý den, prispivam sem velmi málo, ale toto téma je celkem dost osobní, proto raději anonym. Mám 3 a půl letou dceru a už delší dobu si dělám obavy o její vývoj. Moc nemluví - na svůj věk velmi málo. Komunikuje stylem 2 - 3 slovne věty, ještě hodně používá hatmatilku, takže ji mnohdy ani nerozumíme. Nechce moc spolupracovat a moc neposlouchá. Nerozumí všemu, co se po ní chce. Každodenní pokyny zvládá bez problémů, ale když se třeba zeptám, co dělala u babičky, tak nerozumí. Jinak je chytrá - má dobré logické myšlení. Pozná a pojmenuje barvy, tvary, čísla, písmena… Pojmenuje v pohodě členy rodiny, činnosti, věci, ale neumí to používat v kontextu. Motoricky je na tom také dobře. Jen prostě ta komunikace vazne. Měli jste to někdo s dítětem podobne? U odborníka jsme již byli a diagnózu si zatím netroufne dat, tak mě spíš zajímají zkušeností ostatních maminek s "nestandardním " dítětem. Děkuji.

Reklama

Reakce:

marcellia
Ukecaná baba ;) 1551 příspěvků 28.12.17 17:02

Dceri strasne pomohl nastup do skolky, kde byla „donucena“ vic komunikovat. Tam nastoupila ve 3 letech, s tim, ze skoro nemluvila. Ve 4 letech po tom jednom roce skolky zacala podstatne vic mluvit, a zacala jsem s ni pravidelne chodit na logopedii. Ted uz „keca“jedna radost, ale porozumeni musime trenovat neustale. Nejdriv mela diagnozu opozdeny vyvoj reci, nyni je to vyvojova dysfazie. Musi se sni porad pracovat, vysvetlovat, opravovat chybky. Ale neda se to vubec srovnat s tim, jak to bylo driv. Je to lepsi a lepsi.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.17 17:05

Mám něco podobného doma, možná i horšího. Zatím má opožděný vývoj řeči. Mluví hodně, ale nepoužívá slovesa a má velice omezený slovník. Neumí tvary, barvy a ani nic jiného, zvířata se mu pletou a patlá tak, že mu rozumím jen já. Aktuálně začíná opakovat, ale výslovnost je děs - čom = strom, čop = strop, íjó = letadlo… Hodně jedeme pantomimu a citoslovce, nová slova prakticky nepoužívá. Trvá dlouho, než něco zařadí. Ale už se aspoň domluvíme.
Je tu skupina , tam můžeme popovídat víc.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Jde to!

Naučte se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy. Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

„Jouda“ Youd chtěl zabít ženu a dítě: V letadle, kterým vletěl do domu, uhořel sám!

Některé věci vám prostě hlava nebere. Člověk ještě pochopí, že se někdo po... číst dále >

Šinkorová ve StarDance „hodně bude někde“: Dočkala se po deseti letech!

Desátou soutěžící, která zkusí štěstí v deváté řadě StarDance, je herečka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dress code nemusí být v létě peklo. Pět tipů, jak na něj vyzrát

Formální oblečení může být pro někoho v parném horku jako noční můra. Dlouhé... číst dále >

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Reklama