Opožděný vývoj u dvouletého dítěte

96
13.7.21 23:34

Opožděný vývoj u dvouletého dítěte

Ahojky mamky,
Tak to nějak rychle shrnu.
Syn měl teď dva roky. Mame opožděný vývoj tj. Teď se snaží stát bez opory, ale má strach. jinak za ruku chodí není to pevná chůze ale je.
Neukazuje nerozumí tak jako ostatní dvouleté. Doktoři se shodli na tom že je teď tak na těch 10.mesicich takže mimi.
Ale co mě zajímá máme za sebou genetické testy na svaly vše je ok. Teď další genetika na chromozony, ty vysli dobre jen jeden gen je trošku zvedli, ale to zatím nic moc neznamená, musíme jít i my s manželem na genetiku aby věděli. Každý měsíc máme eeg,
Spíš vlastně jen že opožděný vývoj tedy nemá z neurologické ho problemu. Že se uvidí během 5,az 6roka. Máte někdo něco podobného? Ptz nevím na čem teda jsme nebo čeho se mám nebo nemám obávat, rekla ze jsou děti které to dozenou a pak sou děti které tak zůstanou..jen jestli, to nemá někdo podobné.. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
665
13.7.21 23:41

Má to tak kamarádky syn. Dohnal vývoj někdy kolem 7-8 roku. Dneska má 11 a v ničem nezaostává.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
96
13.7.21 23:53

@nikinnna děkuji moc takže určitě jestli chodil do školky tak nějaká speciální? Máme i cviceni je to spíše takové hraní a o motorické atd..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
665
14.7.21 00:15
@15Amy píše:
@nikinnna děkuji moc takže určitě jestli chodil do školky tak nějaká speciální? Máme i cviceni je to spíše takové hraní a o motorické atd..

Ano, chodil do speciální školky a navštěvoval i první třídu ve škole zaměřené na logopedii, protože měl problémy například i se slovosledem ve větách. Do druhé třídy šel už na běžnou ZŠ, bez asistentky a vše v pořádku. Učí se dobře a do kolektivu se taky začlenil na jedničku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
96
14.7.21 08:06

@nikinnna děkuji alespoň vím trosku, no od příštího roku máme Hypoterapii, určitě se na to naší fizio zeptám jelikož sou zaměřené na opožděný vývoj a děti s tělesným i mentálním postižením. Jen mi nejde do hlavy že jsme měli tolika vyšetření skoro od 7 měsíců jsem pořád nemocnicich a teď nám, stejně řeknou že máme počkat do toho 5 roku kdybych tohle věděla, což nejde vědět že tak to neabsolvujeme maly má takovy stres I z obchodaku :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
190
14.7.21 08:07

@15Amy Syn od jedné známé taky ve 2 letech ještě nechodil, mluvit začal něco málo asi ve 4 letech. Už jsme si říkali, že je něco špatně… Ale všechno dohnal, v 8 letech běhá jak drak a pusu nezavře. Ve škole je na tom velice dobře. Je potřeba to nezanedbat, pro jistotu zkontrolovat, co jde. Ale některé děti mají na všechno času dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
96
14.7.21 08:31

@km2018 taky Vam děkuji ano maly taky nemluví rika jen 3 slova a z toho máma nahradil teď hmm máma Zapoměl, ale to chce čas máme 3 řeči takže to bude určitě pro něj těžší. Tak jsem ráda máme určitě naději že se to zlepší 🙏

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2026
14.7.21 08:45

Mamcina kolegyně z práce má podobnou dceru. Chodit začala ve 2,5 letech, mluvit někdy po pátém roce. Do školy šla v 8 letech, po 2 odkladech a šla do logopedicke. Teď půjde do 2. třídy, je šikovná, všechno dohnala až na tu řeč, ale i ta se lepší, prý by od 3. třídy mohla přestoupit na klasickou školu, když to půjde dobře. Nikdy nezjistili, proč byl / je její vývoj takto zpomaleny a opožděný. Já mám zase problém s nohou a rukou, dle neurolozky jasne příznaky obrny, ale všechna vyšetření mám v normě. Dále se moje tělo chvostu jako po obrne, ale žádné vyšetření nikdy nic neukázalo. Doktorka nechápe, pozvala i kolegy, chodili se na mě koukat jak do zoo, prý to se fakt nestává… No na něco je medicína prostě krátká. Přeji, aby syn všechno časem dohnal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.7.21 08:49

Byla by bych zatím v klidu. Můj synovéec ve 4 letech ani nemluvil, možná mama, tata a teprve trochu pochopil nočník. Chodit tedy začal normálně v roce. Od 4 do 7.5 roku chodil na logo. Výslovnost mu nešla dlouho. Teď má 8, 5 roku, pujde do druhé třídy a vše dohnal, ve škole mu to jde vše perfektně, mluví krásně čiste, je jako ostatní děti. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
96
14.7.21 08:51

@Midaku to je mi líto, děkuji no u nás to s tou řeči bude asi podobně akorát je to někdy těžké když maly neukáže co chce a nemůže si říct i při bolestech třeba že,, no maly, má za, sebou i MRT a vše v pořádku je možné kvůli febrilni křečím, by se mohl takhle opozdovat no nevím je to složité, ale už ho nikam nedam máme toho prave dost prostě pockame vše má, svůj čas. Jeďte tedy, nechámes manželem udělat testy na naší genetiku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2026
14.7.21 08:59

@15Amy pokud máte za sebou vsecns možná i nemožná vyšetření, tak bych ho už taky nechala, musí z toho chudák dost nenávidět doktory a nemocnice. My teď s jedním synem taky běháme sem a tam, ale aspoň to má výsledky. Když jsme kvůli jinému problemu obešli několik doktorů a nikde nic, tak jsme se rozhodli taky čekat. Do roka se asi zase k nějakému lékaři dostaneme, ale to je zatím čas. Třeba vás někdy někdo nasmeruje, uvidíte. Speciální školka určitě bude chtít vyjádření odborníků, diagnozu nebo alespoň nějaké podezření. Pak taky ty „tety“ tam viděly kde co, tak třeba budou mít nějaký nápad, zkušenosti… uvidíte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
96
14.7.21 09:18

@Midaku no prašné tak já z toho mám už týden dopředu stres jak to malý da nemůže ani do lékárny :,(
Doufám že vám co nejdřív řeknou nějaký výsledek a odpočinete si konečně trosku je to psychicky náročné,, no myslím že nam ji nejspíš schválí když jsme v tom centru je to něco jako rána péče ale jezdím my cvicit, byli I společně cviceni s ostatními detmy ale zkrz covid není myslím že by nám to i pomohlo jelikož vidí jen mě a manžela, jen tedy jeví Vás maly zájem s dětmi? Náš třeba ani ne koukne že tam sou a hotovo jen když mají nějakou hráče nebo dudlik tak to chce jinak se mě zdá trosku nervózní když je třeba se šetřeníci stejně starou tak si chce hrát a navazovat kontakt a on ne ale má to jen u dětí u dospělých ne.

A když jedem k nasim na pár dní tak přestane jist, papa jen suche tj. Rohlík krupky atd..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2026
14.7.21 09:24

@15Amy nás syn děti miluje, jen se k nim moc neumí chovat, ale on má úplně jiné potíže než ten váš. Nicméně mám stejně starou dceru, ta bude mít dva roky teď v srpnu, je zcela zdravá a o děti žádný zájem nejeví. Když si s ní někdo chce hrat, jde prac nebo brečí. Takže zrovna toto bych neřešila, to má každé dítě jinak. Některé brečí bez kamarádů, jiné brečí, když se k nim někdo přiblíží…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
96
14.7.21 09:38

@Midaku dobře tak to děkuji, ptz každý něco říká a jakto ze toto atd.. Ale to je mi upřímně jedno :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat