Oprava šití hráze po šestinedělí

120
29.9.07 22:25

Oprava šití hráze po šestinedělí

Ahojky,

jsem 2 měsíce po druhém porodu a ještě jsem z důvodu dovolené mého gynekologa nebyla na kontrole po šestinedělí. Ale už teď vím, že bude nějaký problém.

Nevím jestli mi prasklo šití nebo je hráz nějak špatně sešitá, zkrátka vše u mě vypadá tak nějak jinak, navíc mám pocit, že se mi vyhřezla poševní sliznice nebo něco jiného tam dole.

Opravovali vám některé šítí ještě po šestinedělí? a jak to příp. probíhá(doufám, že v narkóze).

Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
29.9.07 23:12

Tak přesně takové pocity jsem měla po porodu - prvním. 8O S velkými obavami jsem šla na prohlídku a Mudr. mi řekl, že se to krásně zahojilo a
všechno je v pořádku. 8O :? :wink:
Jo, a taky mi to jěště k tomu v šestinedělí hnisalo.
Tak třeba to taky nic vážného nebude ! Asi si byla pěkně po porodu pěkně potrhaná, že jo !

• Nahlásit
  • Citovat
120
29.9.07 23:43

Ahoj,
nevím jestli jsem byla potrhaná, normálně mě nastřihli, ale porod byl hóóódně rychlý, tak je možné , že jsem se i potrhala.
Každopádně při šití po prvním porodu jsem rozesílala SMS :) (bolelo to jen trochu) a při tomhle šití na mě jen doktor šáhl a já myslela, že vyletím z kůže. :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55
30.9.07 00:05

Ano. Ano. Když mě zašívali, tak na mne doktor řval, že když sebou pořád tak škubu (bolestí), tak že on to nemůže zašít.
Po porodu jsem šílela bolestí dvě noci, a nebyla jsem ani se sehnout pro mobil.
Celé pětinedělí jsem nemohla sedět, a tam „dole“, to vypadalo dost děsivě. Též jsem si myslela, že mám vyhřezlou pochvu. Na škole jsme měli veterinu, tak jsem si na ty obrázky hned vzpoměla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55
30.9.07 00:07

Jo. To jsem já, ta anonymní. Zapoměla jsem se asi přihlásit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1762
30.9.07 12:06

Ahoj,
nechci tě děsit, ale já musela po prvním porodu na čištění dělohy, bylo to v narkoze, takže pohoda, ale při tom popraskaly všechny stehy, takže nové šití, pevnou nití, která nevypadne sama. Největší bolest, kterou jsem kdy zažila byla po probrání z narkozy. Tekly mi slzy a prosila jsem o nějaká analgetika. Pak to bolelo ještě asi 14 dní a musela jsem na vyndavání stehů. Musím říct, že celý porod proti tomu byl procházka růžovou zahradou.
Ale jak vidíš, tak od druhého mě to neodradilo, i když jsem se toho děsila, ale asi to tak hrozné zase nebylo.
Snad budeš v pohodě a když ne, tak to asi bolet bude, ale těch pár dní to určitě vydržíš.
Moc držím palce.
Halka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
166
28.12.07 23:19

já jsem na tom podobně. Díky svátkům mě vezmě doktor až téměř 3 měsíce po porodu. Jizva z venku není už skoro vidět, ale taky koukám, že je to jiné. Nejhorší je, že člověk nemá představu, jak by to mělo vypadat. :? Dříve nebyla vidět ta sliznice a teď je - je to normální? 8O

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3826
28.12.07 23:42

já měla po porodu velké šití. nejen nastřižené hráze,ale byla jsem potrhaná hodně dovnitř.
po zašití mě cca za půl hodinky začaly hrozné bolesti,museli mě rychle uspat a šití předělávali.
nemohla jsem v porodnici sedět jinak než na nafukovacím kruhu,bolelo to fakt dost. jěště doma dlouho jsem seděla jen na boku a stát delší dobu jsem také nemohla.
při kontrole po šestinedělí jsem zažila další šok,když se do mě dr.nedostal ani těma nejmenšíma zrcadlama.
prostě mě tam k sobě srostli dvě sliznice. musela jsem do nemocnice na zákrok koagulační jehlou (nevím jestli píšu dobře),bylo to v narkoze a vůbec to nebolelo. ted je vše ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
28.1.08 11:03

Holky, vám nedal doktor žádné lokální umrtvení před tím šitím? 8O Na to máte právo… Dá se to pak dobře zvládnout a i prvních pár hodin (tak 2 hod.) jsou po porodu zvládnutelné. Celé místo je mírně utlumené. Horší je, když se vše probere do plného vědomí :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2748
30.1.08 22:53

Valentine!
Já se tak cítím(že dole není něco v pořádku)také.Po porodu jsem byla na revizi dělohy, ale ještě před tím mě praskly stehy- to jsem cítila. Takže mě přešívali, ale zdá se mi, jako by mne zašili nějak moc, právě se chystám ke gyn.-v nejhorším si prhnu trapas, ale co…
Po šestinedělí mi gyn.řekla akorát, že jsem ve vnitř malinko potrhaná, ale to se prý srovná…
Já mám pocit, že se to nějak celé nesrovnalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.2.08 20:52

moje troska do mlyna

ahoj holky, neodolala jsem a pridavam taky neco k dobru :) asi 5 tydnu po porodu, pri kontrole stavu zrcatkem :D jsem objevila presne to, co popisujete - cosi, co vyleza ze mne ven a navic celej ten " otvor" nezvykle velkej a nepeknej. Tak jsem si stanovila diagnozu ( vyhrezla deloha :D ) a vyrazila na gyndu. Pan doktor se tim docela pobavil a pak mi vysvetlil, ze se jedna o ochablou posevni stenu, „vytahanou“ porodem a pry se to casem zlepsi. Jak moc to povyleze ven zavisi na tom, jak moc tlaci okolo ostatni organy, napr. naplneny mocovy mechyr…atd. Upozornil me taky na to, ze to tam dole uz nikdy nebude vypadat stejne jako pred porodem a ujistil me, ze tak, jak to mam, je to naprosto v poradku a normal. Takze co z toho plyne: 10 mesicu po porodu to stale vypada
jinak", posevni stena porad jeste trochu vyleza, hlavne kdyz dele stojim, nebo chodim, ale je to uz lepsi. Pritel me ujistil, ze pri milovani rozdil takrka neciti. Takze: posilovat panevni dno, zvykat si pomalu na svy „novy“ telo a brat to s nadhledem :D K.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
4.9.09 16:50

taky jsem se ted po porodu zhrozila,jak to tam dole vypada, vsechno je vetsi, nejak od sebe, proste dira jak vrata:(
za jak dlouho se vam posevni vchod dostal vicemene do normalu?? ja mam pocit, ze pri sexu si to ani jeden neuzijeme, jak je to tam volny:(

• Nahlásit
  • Citovat
2616
3.2.10 18:58

:mrgreen: Musím se smát sama sobě, když si to tady čtu. Myslela jsem si, že jsem divná, když mám pocit, že jsem „dole“ poněkud nevzhledná :lol: Vrata jsou skutečně přiléhavý výraz, je to fakt díra jak blázen. Všude se píšou všelijaká moudra o šestinedělí, ale jak má po porodu vypadat tak důležitá část těla nikde ani slovo. Jsem ráda, že to neřeším jediná. Provozní vlastnosti jsme ještě neměli tu čest vyzkoušet, včera jsem teprv byla na kontrole a hned jsem dostala menstruaci… Manžel už je celej zvědavej, prej to nemůže bejt tak hrozný, ale zatím jsem neměla chuť mu něco ukazovat :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mercedes
9.2.10 13:20

Ahoj,jsem natom stejně mam dvě děti a při prvnim mě nenastřihla doktorka tak jsem byla praskla jak zvenku tak i zevnit doktorma mě asi špatně zašila a nějaky ten steh se vykašlala a muj prvni sex byl takovi že jsem jen brečel no prostě už to nebylo tak krasny jako před porodem prostě jsem roztahla chtěla bych jit na plastiku oprait hraz

• Nahlásit
  • Citovat
Rejčl
22.2.10 11:26

Rozpadlé šití po porodu

Čau holky,taky mám takový podobný problém.Jsem po prvním porodu a dost mne šili jak ze vnitř tak z venší až na prdel (měla jsem na moji postavu vetší dítě)jenže se mi šití za týden rozpadlo a chytla jsem zánět tak mě čistili a pak znovu sešívali ale rozpadlo se to znova tak jsem nezašitá a mám dole takovou velkou díru jak vrata na náklaďák.Je to už dva měsíce a přijde mi že to vůbec nechce srůst k sobě jak tvrdili tak nevím co s tím taky jsem přemýšlela nad plastikou ale dr. mi řekl že ta se dělá až tak za půl roku od porodu že do té doby se to možná ještě zahojí a sroste ale nějak tomu nevěřím a už mně taky nebaví co chvíli chodit do sprchy a máčet v řepíku krom toho že se mi v dubnu vdává ségra a na svatbě bych chtěla být fit a moci si normálně sednout.Kdyby jste někdo něco zjistili o té plastice tak se zase ozvěete zatím čau a držím všem palce

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama