Opravdová kamarádka nebo potvora?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
1.10.21 23:18

Opravdová kamarádka nebo potvora?

Ahojky všem, asi se potřebuji jen vypsat, možná i slyšet názor někoho nestranného.. Mám kamarádku, se kterou se bavím už spoustu let, chodíme s dětmi ven, občas samy na kafíčko. Ale až teď jsem si poradně začala něčeho všímat. 3 měsíce zpátky jsem začala znovu pracovat, jenže jednoho dne mi v práci proste a jednoduše oznámili, že mi konci zkušební doba a že už tu pracovat nemůžu. Propustili dalších 42 lidi kvůli snižování stavu, takže jasne, ze někdo ve zkušební době poletí jako první. No, co už. :nevim:
Ten den, jsem z toho byla opravdu na švestku, tak jsem se chtěla sejít s NÍ a popovídat si. Řekla, ze vše bude ok, ze si brzy najdu něco nového.. svěřila jsem se ji, ze se bojím, jak to bude z financemi, než nastoupim někde jinde. Ano, manžel má příjem, ale vzhledem ke skončení rodičovské a dalšímu výpadku příjmu to šlo opravdu znát. No a od te doby den co den (OPRAVDU KAŽDÝ DEN NĚKOLIKRÁT DENNĚ) mi začala vypisovat, kolik drahých věci si koupila, ze jedou na dovolenou za 70 tisíc, ze dětem koupila cely nový pokojíček, ze se oblékla i s manželem za 10 tisíc a já nevím co vše. Tohle začalo opravdu až po tom, co mi vypadl prijem. Je to fakt taková potvora co tohle dela aby ukázala, ze ona má a já ne? Znam ji opravdu xxx let, nevím, co to najednou je. Mi vždy byli také více při penězích, měli jsme vše co jsme potřebovali, v tu dobu tohle nedělala, až teď, když jsem se ji svěřila, ze mám strach. Děkuji :pocitac:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8121
2.10.21 00:09

Byla taková vždy, jen Tobě to tak nepřišlo, protože jsi peníze neřešila a teď to víc vnímáš. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
104
2.10.21 01:21

Pokud to děla naschvál, je to mrcha a honí si na tobě ego. Pokud ji to nedochází, tak nemá žádnou empatii. Tak jako tak kamarádka asi nic moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.10.21 06:37

Jojo, to znám taky. Kdyz jsem se kamaradce svěřila, že máme s manželem potíže, řekla ji vše do detailu, neudržela jsem se slzám a ona mi následně v ten den večer napsala, jak s mužem sedí na terase u vinka, povídají si, smějí se, koukají na hvězdy a jak je to úžasné. :D

Je to asi rok zpátky. Já bych jí tohle Teda neudělala. Ať to nevyzno někomu jako závist, ale v takových chvilich to není vhodné..a bylo to víckrát v podobnem duchu. A teď se rozvádí…

• Citovat
  • Nahlásit
1079
2.10.21 06:57

Podle me je kamaradka,,trochu omezena”, asi i zahledena trochu do sebe, kdyz si neuvedomuje ani situaci svoji dobre kamosky.
Jestli jsou za vodou delsi dobu, nebude mit asi potrebu to nekde ventilovat, podle me to schvalne nerika. A jak tady nekdo psal, drive jste to tolik nevnimala. Nebyla jste na reci o penezich a materialnich vecech tak precitlivela, coz ted pri vasi situaci chapu.
Je to vase kamaradka, normalne bych ji to rekla, ze mi to vadi takovy reci, jestli vase kamaradstvi stoji za to, tak se to mezi vami vyjasni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8034
2.10.21 07:11

No a co jí to říct narovinu?* Hele my to máme s financemi teď nic moc, už jsem ti o tom říkala. Proč se od té doby chováš jako milionářka?* Co je na tom tak těžkýho? Jinak si myslím že se tak moc nezměnila, jen ty finance resis teď daleko víc, tak to víc i vnímáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12656
2.10.21 07:55

Tyhle chlubilky co ještě mají potřebu říkat částky dane věci úplně nesnášim :?
Snad jsi nebyla podobná když jste peníze měli. Kazdopadne ne.„Opravdova“ (pro mě ani jiná)kamarádka to fakt není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
883
2.10.21 08:19

Požádala bych ji o půjčku deseti tisíc a sledovala, co se stane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18721
2.10.21 08:30

A proč jí proboha něco neřekneš, proč se nezeptáš co se děje a že teda bys potřebovala aby ti nesypala sůl do ran?

Pak celkem jasně poznáš, jestli jí zajímají tvoje potřeby a nebo je lepší se jí začít vyhýbat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.10.21 09:30
@Anonymní píše:
Ahojky všem, asi se potřebuji jen vypsat, možná i slyšet názor někoho nestranného.. Mám kamarádku, se kterou se bavím už spoustu let, chodíme s dětmi ven, občas samy na kafíčko. Ale až teď jsem si poradně začala něčeho všímat. 3 měsíce zpátky jsem začala znovu pracovat, jenže jednoho dne mi v práci proste a jednoduše oznámili, že mi konci zkušební doba a že už tu pracovat nemůžu. Propustili dalších 42 lidi kvůli snižování stavu, takže jasne, ze někdo ve zkušební době poletí jako první. No, co už. :nevim:
Ten den, jsem z toho byla opravdu na švestku, tak jsem se chtěla sejít s NÍ a popovídat si. Řekla, ze vše bude ok, ze si brzy najdu něco nového.. svěřila jsem se ji, ze se bojím, jak to bude z financemi, než nastoupim někde jinde. Ano, manžel má příjem, ale vzhledem ke skončení rodičovské a dalšímu výpadku příjmu to šlo opravdu znát. No a od te doby den co den (OPRAVDU KAŽDÝ DEN NĚKOLIKRÁT DENNĚ) mi začala vypisovat, kolik drahých věci si koupila, ze jedou na dovolenou za 70 tisíc, ze dětem koupila cely nový pokojíček, ze se oblékla i s manželem za 10 tisíc a já nevím co vše. Tohle začalo opravdu až po tom, co mi vypadl prijem. Je to fakt taková potvora co tohle dela aby ukázala, ze ona má a já ne? Znam ji opravdu xxx let, nevím, co to najednou je. Mi vždy byli také více při penězích, měli jsme vše co jsme potřebovali, v tu dobu tohle nedělala, až teď, když jsem se ji svěřila, ze mám strach. Děkuji :pocitac:

Osobní údaje o příbuzném Říct na přímo nebo omezit kontakt.
My máme takového podobného v rodině to je ještě asi horší.
Koupil jsem to a to za tolik a tolik tisíc, rozhazovat tisíce mu nevadí. Ale pak se rozčiluje a uráží pana na parkovišti, že přeci nebude platit 20 kč za parkoviště, to je moc peněz…
Tisíce vyhazovat mu nevadí, ale pro korunu si nechá vrtat koleno.
My peníze máme, ale na rozhazování to není. Samozřejmě by nikdy peníze nepůjčil a to je moc blízký příbuzný…
Ale pořád říká - měli by jste na domě udělat nové okna, takovou a takovou fasádu, koupit si to a to pořád něco…
Když mu člověk řekne, že třeba budeme mít nová okna. Tak než by byl rád a bylo ticho ne. Celou dobu od doby co mu to řekneme než máme okna vyměněné nebo cokoliv jiného. A proč máte takové okna a proč si nedáte takové, měli by jste to udělat tak a tak.
Velmi chytrý člověk, vše ví nejlíp, ale leze tímhle tím chováním šíleně na nervy :pocitac:

• Citovat
  • Nahlásit
2.10.21 09:37

Pokud je to tak jak píšeš tak si osobně myslím že to není dobrá kamarádka ale egocentrická mrcha která si potřebuje na někom honit ego a dokazovat si že prostě ona je ta hvězda. :roll: jako já sama za sebe říkám že bych ten kontakt asi omezila ne-li úplně zrušila :nevim: jako Každý jsme jiný já jsem v tomhle možná asi víc razantní ale pro mě by asi takováhle kamarádka neměla cenu. Jako já chápu že se třeba chce pochlubit ale je divné že to začala dělat až teď :think: měla by být víc empatická a uvědomit si že to opravdu pro tebe v téhle chvíli není vhodné aby ti den co den volala že si koupila kabelku za 10 a botičky za 11… určitě bych s ní ten kontakt omezila a myslím si že pak by časem to asi vyprchalo úplně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.10.21 09:39
@ametyst píše:
Tyhle chlubilky co ještě mají potřebu říkat částky dane věci úplně nesnášim :?
Snad jsi nebyla podobná když jste peníze měli. Kazdopadne ne.„Opravdova“ (pro mě ani jiná)kamarádka to fakt není.

Jo tohle taky úplně nesnáším. Je to úplně trapné. A nejlepší jsou ještě takové typy chlubilek které si ty částky vymýšlí a hodně nadsazují :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.10.21 10:49

Dobré rano holky, tak mě v osm rano probudil hovor, jestli s ni nechci jít ke kadernici na prodloužení a zahuštění vlasů, ze ceny jsou od 5 tis. více a ze bych to docela už potřebovala a ze nás objedná… rozespala jsem zrovna moc nereagovala, ale za 5 minut mi přišla sms “Jo vlastně, ty si to teď nemůžeš dovolit, tak já napisu **** jestli si nechce udělat holcici den a pokecat.” Takže pro mě konečná, už jsem nereagovala.

• Citovat
  • Nahlásit
2.10.21 11:26
@Anonymní píše:
Dobré rano holky, tak mě v osm rano probudil hovor, jestli s ni nechci jít ke kadernici na prodloužení a zahuštění vlasů, ze ceny jsou od 5 tis. více a ze bych to docela už potřebovala a ze nás objedná… rozespala jsem zrovna moc nereagovala, ale za 5 minut mi přišla sms “Jo vlastně, ty si to teď nemůžeš dovolit, tak já napisu **** jestli si nechce udělat holcici den a pokecat.” Takže pro mě konečná, už jsem nereagovala.

Doteď jsem se snažila najít nějaké vysvětlení, ze kterého by ona nevyšla negativně, ale po tomhle to už fakt nelze!

Myslím, že z tebe doteď musela mít nějakej mindrák, záviděla ti, vřelo to v ní… a teď se chopila příležitosti ti info o finančních potížích dát pořádně vychutnat!

Věř, že se ti strašně uleví, až zmizí z tvého života, i když ti ze začátku bude asi i chybět. Drž se! :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7265
2.10.21 11:54
@Anonymní píše:

Je to blběna :roll:. Takhle se chovaj chudý lidi s mindrákem, když najednou čuchnou k penězům, nebo když jim někdo půjčí pětikorunu. :roll: Bych řekla, že chemlon na hlavě nepotřebuju 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat