Opravdu dobrý klinický logoped na těžké vady řeči

619
25.5.12 08:44

Opravdu dobrý klinický logoped na těžké vady řeči

Dobrý den,
můžete mi prosím doporučit opravdu dobrého logopeda (nebo jiného odborníka), který se zabývá těžšími poruchami řeči (ne nikoho, kdo s náma bude dělat výslovnost atd. !!!)? Synovi už je sedm let a vypadá to zatím, že máme buď receptivní vývojovou dysfázii nebo eventuelně PAS, ale potřebuju někoho, kdo nám už natvrdo stanoví diagnózu, o kterou se budeme všichni opírat. Zatím mám pocit, že si nás všichni přehazujou jako horký brambor a nic pořádného a konkrétního z nikoho zatím nevylezlo. Chápu, že tyhle věci je fakt těžké diagnostikovat, ale někdo to snad v téhle zemi umět musí, ne?
Na místě nezáleží, jsme ze severních Čech, ale do Prahy v pohodě dojedem a třeba i někam dál.
Moc děkuji. Lenka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
201
25.5.12 08:49

Poradila bych ti kolegyni a kamarádku, která se mnou studovala a je odbornicí na afázii, nicméně i jako klinický logoped ti určitě poradí, napiš mi SZ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
25.5.12 09:01

Dobrý den. Mohu doporučit PhDr. Márii Jancíkovou. Má ordinaci v Jablonci nad Nisou. Dlouhá léta se věnuje nejen dětem s poruchami řeči, ale i dětem s postižením, takže má opravdu bohaté zkušenosti. Z vlastní zkušenosti vím, že je velmi dobrá.
Kontakt: Mária Jancíková, Boženy Němcové 7, Jablonec nad Nisou +420 605 230 152
www.logopedie-jancikova.cz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3207
25.5.12 09:43

Ahoj, v Brně je soukromé pracoviště které dělá milion vyšetření na vadu řeči. Chtějí tam děti i týden aby se udělalo vše najednou a mohlo se pokračovat. Zjišťuju adresu. Ještě napíšu.

K

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3207
25.5.12 09:46
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
149
25.5.12 10:02

Špička v oboru je PhDr. Krejčířová z Thomayerovy nemocnice v Praze. Je to dětská psycholožka, zabývá se právě dysfázií i autismem a její diagnóy jsou většinou absolutně přesné. Má sice velmi dlouhé objednací doby, ale zkus jí napsat - dana.krejcirova@ftn.cz - vzhledem k věku syna, kdy by už opravdu bylo třeba, aby diagnózu měl stanovanou, vás třeba někam vmáčkne. Pokud budete mít doporučení od dr., pak je vyšetření hrazené pojišťovnou.
Pokud neuspějete, pak můžu doporučit její žačku, Mgr. Kamilu Wawroszovou http://www.detsky-klinicky-psycholog.cz/kontakt.html, tam zaplatíte 500, ale zase vás objedná velmi rychle.
POkud nemáte diagnózu, šla bych nejdřív raději k psychologovi, než k logopedovi. S logopedem začnete spolupracovat pak.
Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
619
25.5.12 11:24

Mockrát děkuji, zrovna na tu p. Krejčířovou jsem nedávno narazila někde na netu, tak jsem ráda, že mi další nezávislý zdroj potvrdil, že je dobrá. Asi to zkusím nejdříve u ní, třeba nás fakt někde vmáčkne. Uvidíme. Každopádně mockrát děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1876
29.5.12 20:44

Mý máme dysfázii také si nás přehazují jako horký brambor.jdeme na týden na vyšetření do brna na dětskou neurologii.tam mu udělají celkové vyšetření syn má 8 let a absolvoval základní školu 1 rok.sice bude mít z českého jazyka za 3

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat