Opravdu extrémně zvětšená uzlina na krku

saminomimino
1.6.12 15:07

Opravdu extrémně zvětšená uzlina na krku

Maminky,nemáte někdo zkušennost??Dceři se se udělali za oběma ouškama uzliny,na jedné straně jsou velké větší dvě asi velikost třešně,ale za druhým ouškem má opravdu bouli a o velikosti ořechu možná i více,je to jasně viditelné,samozřejmně vše viděl doktor a provedl odběry a stěr z krku,až na nedostatek některých vitamínů v krevním obraze,vyšli testy v normě,ještě jen čekáme na výsledky tstů na zvířecí nemoci,jako např.toxoplazmoza apod.
Nutno dodat že dcera prodělává už druhou rýmu v řadě a nachlazení,byla bez teplot,je více spavá,jí v celku dobře a e přes den bývá více protivná..
Doktor říká,že takové zvětšení uzlin může způsobyt i nachlazení,já se ale přiznám že jsem z toho docela vyděšen,je to opravdu dost velké a moc se bojím aby to nebyla rakovina nebo něco podobného,ale to si myslím že by ukázali ty krevní testy,nebo se pletu??Příští týden budou zbylé výsledky a pak jdeme na kontrolu,nemáte s tímto někdo zkušennost??Moc děkuji :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10596
1.6.12 15:08

priusnice to byt mohou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
kerrankin
1.6.12 15:13
@pipiinka píše:
priusnice to byt mohou

Ty mě taky napadly, ale doktor snad není debil, ne? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
muffinka89
1.6.12 15:17

Co příušnice?

• Citovat
  • Nahlásit
887
1.6.12 15:21

ahojda,priusnice bych to nevidela,muze to byt mononukleoza,to takhle probiha,a i by odpovidaly ty unavy a nachlazeni…vyckejte a pak uvidite pokud se potvrdi budete mit jaterni dietu.neni to nic drastickeho,ja sama ji prodelala,a je fakt ze clovek je uplne unavenej,ale brzy se z toho dosta´va,zvlaste deti.pak dej vedet ahoj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2047
1.6.12 15:21

Kamarádky chlapeček měl zvětšené uzliny, myslím, že také za ušima. Ale úplně podrobnosti nevím, to se omlouvám. Každopádně nakonec se u něj prokázala ta toxoplazmóza. Ještě tedy měl prý hodně vysokou sedimentaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4132
1.6.12 15:28

S uzlinami za ušima zkušenost nemám, ale manžel měl zvětšené uzliny na krku pod bradou a v podpaží. Po různých krevních testech mu vyšla silně pozitivní toxoplasmoza(žádné jiné potíže neměl). Byl přeléčen antibiotiky, ale uzliny jsou stále dost zvětšené, chodí na hematologii na odběry krve, všechno je v normě, ale uzliny zůstávají. Věřím, že máš strach, já se taky obávala, co všechno by to mohlo být :hug: .

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
teresa20
1.6.12 15:41

já když měla zvětšenou uzlinu, ale jinde, tak se mě ptali, jestli jsem neměla klíště a dělali mi testy na boreliozu :think:

• Citovat
  • Nahlásit
26589
1.6.12 15:53

Takhle jsem vypadala s příušnicemi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4854
1.6.12 16:03

Ahoj,tak kluk ma normalne viditelne uzliny na krku za usima.Pri jakekoli nemoci se mu hodne zvetsuji.Vzdycky mu je dr. prohmatala (nemely by byt bolestive :nevim: ) a zvetsuji se pri celkovych infekcnich onemocnenich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10596
1.6.12 16:35
@Vlkoška píše:
S uzlinami za ušima zkušenost nemám, ale manžel měl zvětšené uzliny na krku pod bradou a v podpaží. Po různých krevních testech mu vyšla silně pozitivní toxoplasmoza(žádné jiné potíže neměl). Byl přeléčen antibiotiky, ale uzliny jsou stále dost zvětšené, chodí na hematologii na odběry krve, všechno je v normě, ale uzliny zůstávají. Věřím, že máš strach, já se taky obávala, co všechno by to mohlo být :hug: .

tchan ma taky boulicku-myslim ze uzlinku zvetsenou- pod bradou :roll: asi ho vyzenem k dr

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3803
1.6.12 16:47

no moje mamka měla bouli za uchem a zjistili jí toxoplazmózu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10596
1.6.12 17:06
@Untouchables píše:
no moje mamka měla bouli za uchem a zjistili jí toxoplazmózu :nevim:

jak se leci?a pripadne neleceni jsou nasledky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6265
1.6.12 17:12

NO to drzim palce. Muj syn mel extreme zvetsenou jednu uzlinu na krku, kdyz mel spal. Ja jako dite mela obrovske uzliny za usima pote, co me pichla vcela do hlavy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3803
1.6.12 17:15

tak pokud vím,tak brala nějaké prášky,ale ona měla toxoplazmozu,která se projevila jen těmi boulemi a jinak neměla žádné příznaky,tímpadem to odeznívá samo a nijak zvlášť se neléří a musela jíst hodně ovoce,žádná fyzická zátěž a odpočívat…ale brala i nějaké prášky…no vzhledem k věku,ve kterém ji měla (40 let),tak už nemůže mít děti,protože by dítě bylo postižené…ale to je snad i normální riziko bez toxoplazmozy v tomhle věku,ne? :nevim: ale u mladších lidí vím,že kdo onemocní touhle nemocí tak už jí nikdy nedostane,protože si tělo utvořilo protilátky na tuhle nemoc..takhle m ito bylo vysvětleno :-) někdo vlastně ani neví,že toxoplazmozu měl,jelikož neměl žádné příznaky..takže tak nějak :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat