Opravdu jsem byla při porodu tak nemožná?

Anonymní
5.3.21 14:05

Opravdu jsem byla při porodu tak nemožná?

Holky, potřebuji se někam vypsat. Je tomu pár dní, co na svět přišel nás malý uzlicek štěstí. Porod byl náročný. Prďolka byl hodně veliký a byl sice hlavičkou dolů, ald byl špatně nasměrovány. Po dobu celého porodu jsem měla pouze křížové bolesti, žádné kontrakce do břicha, ani po podání oxytocinu. Tlačila jsem jak mi bylo řečeno, akorát jsem měla neustále problém se špatným dýcháním.. Hlavička nesestupovala.. Stále jsem slyšela, tlacte, tlacte.. Ale jak, když bolesti vystrrelovaly pouze do zad a žádné do břicha. Asistentka mi začala pomáhat tak, že mi skákala na břicho. Když už se mi podařilo směřovat dech do břicha, skočila na něj a já měla dech a tlačení opet do hlavy. Nakonec mi obrovsky nastrihli hráz a mimi pomohli vytáhnout kleštěmi. Naštěstí jsme oba v pořádku. Ale teď jsme byli na kontrole u dětské doktorky, která malého shledla, vše v pořádku.. Ale neodpustila si poznámku: je vidět, že byl malý vytazen kleštěmi, když neumíte tlačit.. Měla pravdu, ale v té chvíli jsem myslela, že se rozbrecim. Představa, že malý mohl vylézt normálně podle ní i když byl na mé poměry tak veliký, že to ani lékaři nečekali.. Začínám si to vyčítat. Jediné co mě utesuje, je to, že je malý v pořádku! Začínám tak nějak přemýšlet nad tím, že jsem opravdu neschopná rodicka..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
36668
5.3.21 14:06

Neumíte tlačit, hmmmm…jak by si to člověk asi tak měl nacvičit? třeba ti to u desateho porodu už půjde líp.

neřeš… to je bezvyznamna věc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1266
5.3.21 14:08

To je fakt hrozný. Jak přístup dětské doktorky tak i v porodnici. Nechápu jak si dětská doktorka může něco takového dovolit říct. A skákání na břicho také není normální postup.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1101
5.3.21 14:08

Nejsi neschopná rodicka. Máš neschopnou doktorku. Hned od začátku bych ji srovnala, že takovéto chování k sobě nestrpim, i když chápu, že v sestinedeli a s takovými zážitky to není jednoduché.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1675
5.3.21 14:11

Poslala bych jí někam..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6670
5.3.21 14:11

Prosimtě vykašli se na pitomou pediatru. Jak neumíte tlačit? Ono se to jako dá někde 100% dobře naučit? Je to k*Ava místo, aby tě povzbudila ti udělá komplex. Vůbec si nic nevycitej. Kamarádka chodila vs všechny možné kurzy a přesto ji dítě vzali vaxem. Prostě to jinak nešlo. Lepší kleště než aby se stalo neco hrozného. Na miminku to brzy nebude ani poznat. :kytka: raduj se z krásného zdravého miminka a na tyhle řeči kašli. :kytka: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1842
5.3.21 14:12

Teda… Nejsi vůbec neschopná, jsou věci co prostě nenatrenujes. Doktorka je drzá, nechápu co si to dovoluje za poznámky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1901
5.3.21 14:14

Pamatuji se že u třetího porodu mi sestra vysvětlovala jak mám tlačit :lol:
Byla jsem tak unavená a bolavá, že jsem netušila co dělám špatně :)
Neřešila bych to. Už je po všem a teď se jen radujte z toho krásného miminka co máte u sebe :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
634
5.3.21 14:15

Co na to říct. Doktorka mega neempatická. :roll:
Kašli na to. Malej je v pořádku a nic jinýho neni důležitý. :hug:
Hlavně žádné výčitky. Dělala jsi to nejlepší, co jsi mohla.

Příspěvek upraven 05.03.21 v 14:16

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1303
5.3.21 14:15

Uf, to mě moc mrzí, že ti personál takhle zpackal porod :,( Tak za prvé, ty jsi neudělala špatně vůbec nic. Porodní asistentka ti při špatné poloze miminka měla pomoci - existují metody (např. rebozzo, polohování rodičky), pomocí kterých lze miminko do pánve správně nasměrovat. Skákáním na břicho na tebe použili „non lege artis“ metodu Kristellerovu epresi (dnes se ji moderně říká „přidržení fundu“, ale je to úplně stejná prasácká zakázaná praktika).
Pediatru bych změnila a podala na ni stížnost. Takovéhle neprofesionální poznámky, ať si nechá od cesty :roll:
Příště zkus zvážit soukromou porodní asistentku nebo dulu, která by ti v porodnici byla k dispozici a pomohla, aby druhý porod byl lepší ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
213
5.3.21 14:17

Tak to je totální kráva, která asi nikdy nerodila velké miminko v zadním postavení. Taky nezapomen ze pediatra není gynekolog. U porodu prece kazda dela co muze… vypust to z hlavy :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.3.21 14:18

Jsi máma a máš zdravé dítě. Porod neřeš. Já se při porodu složila, měla jsem nepostupující porod, kontrakce po 2 minutách snad 16 hodin a nic. Nakonec to skončilo akutním císařem. V papírech mám napsáno nepostupující porod, strach rodičky o život dítě a nespolupracující rodička (mám za sebou 5 potratů a hlava byla fakt špatná). Taky jsem to obrečela, ale teď už se tomu směju druhé dítě šlo rovnou císařem. Taky jsem si od pár sestřiček vyslechla, jedna měla fakt super den a místo psaní alergii atd si na mě docela chladila žáhu.
Je blbé, že se takhle někdo dokáže k rodičce či čerstvé mamině chovat, ale hod to za hlavu. Nikdy se tyhle chvilky s miminkem nevrátí, tak si je nenech kazit a užívej si je.

• Citovat
  • Nahlásit
139
5.3.21 14:19

Ahoj zakladatelko,
takže za prvé:Doktorka je kráva. Změnila bych jí, říct něco takového mamince je hnus. S mimčem bych k ní nechodila, našla bych si jinou, nebudeš se u ní cítit dobře a rozhodně nebude profesionální ani v dalších oblastech, nemohla bych jí věřit. Vím, že je těžké najít pediatra, ale opravdu radši jezdit 30 km dál, než chodit k někomu takovému.

No a za druhé:
Přečti si tohle, citaci ze článku: Opakované studie ukazují, že pouze 17.4% prvorodiček, které mají miminko v zadní pozici, má spontánní porod bez medicínských zásahů (oproti 76.2% předních pozic), 64.7% žen dokončí svůj porod miminka ze zadní pozice císařským řezem (oproti 6.3% miminkům v přední pozici, Lieberman). Pár dalších procent vaginálních porodů dětí ze zadních pozic navíc ještě skončí kleštěmi či vexem. Tedy celé 2/3 žen, prvorodiček s miminkem v zadním postavení, nedokončí svůj vaginální porod. A to je sakra hodně!

Případně si přečti článek celý, uleví se ti, že opravdu nejsi nemožná, ale nemožní jsou v porodnici, kdy pořád nutí prvorodičky se zadním postavením miminka rodit vaginálně a pak porod,,řeší´´ skákáním na břicho, nástřihem až na záda, kleštěmi apod.
https://porodnitrauma.cz/…aveni-plodu/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2016
5.3.21 14:21

Doktorka je (ani to nejde vyslovit aniž bych použila sprostý slovo…) úplně mimo. Neřeš, porod je něco tak náročného, že říct mi do očí takovou hovadinu, neudržela bych se a jednu bych ji vtlačila mezi oči. Buď ráda za zdravé dítě a na sebe buď pyšná!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8959
5.3.21 14:21
@Anonymní píše:
Holky, potřebuji se někam vypsat. Je tomu pár dní, co na svět přišel nás malý uzlicek štěstí. Porod byl náročný. Prďolka byl hodně veliký a byl sice hlavičkou dolů, ald byl špatně nasměrovány. Po dobu celého porodu jsem měla pouze křížové bolesti, žádné kontrakce do břicha, ani po podání oxytocinu. Tlačila jsem jak mi bylo řečeno, akorát jsem měla neustále problém se špatným dýcháním.. Hlavička nesestupovala.. Stále jsem slyšela, tlacte, tlacte.. Ale jak, když bolesti vystrrelovaly pouze do zad a žádné do břicha. Asistentka mi začala pomáhat tak, že mi skákala na břicho. Když už se mi podařilo směřovat dech do břicha, skočila na něj a já měla dech a tlačení opet do hlavy. Nakonec mi obrovsky nastrihli hráz a mimi pomohli vytáhnout kleštěmi. Naštěstí jsme oba v pořádku. Ale teď jsme byli na kontrole u dětské doktorky, která malého shledla, vše v pořádku.. Ale neodpustila si poznámku: je vidět, že byl malý vytazen kleštěmi, když neumíte tlačit.. Měla pravdu, ale v té chvíli jsem myslela, že se rozbrecim. Představa, že malý mohl vylézt normálně podle ní i když byl na mé poměry tak veliký, že to ani lékaři nečekali.. Začínám si to vyčítat. Jediné co mě utesuje, je to, že je malý v pořádku! Začínám tak nějak přemýšlet nad tím, že jsem opravdu neschopná rodicka..

Jaká poloha byla při porodu? skákat na břicho jje zakázáno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat