Opravdu lze o všechno přijít?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.11.14 01:20
Opravdu lze o všechno přijít?

Ahojky maminky, ženy, slečny. Je to trochu téma na zamyšlení, nehledám rady či zkušenosti. Jde mi o to. Opravdu je život takový? Opravdu může člověk v jednu chvíli mít partnera, děti, přátele, rodinu, vztahy, de facto štěstí a vzápětí už mu zbydou,, jen" ty děti? Asi jsem rozmazlená a zhýčkaná a nechápejte mě špatně, své děti miluju a nechtěla bych život bez nich, ale nikdy mě nenapadlo, že tak člověk může zůstat. Sám, sice s dětma, ale sám. Nezměnila jsem se, nijak zásadně, vlastně stále slýchám:To jseš celá ty! Ale ono to asi nestačí. Být to stále já. Asi pro ně už nejsem dost dobrá, nebo jsou lidi takový svině? Tomu se mi nechce věřit. Holky co tohle má být? Vím, nenapsala jsem vlastně nic konkrétního, ale ono ani není co, protože jsem nic neudělala a lidi kolem mě vlastně taky. Jen oni všichni někoho mají a já ne a nejsem schopná pochopit jak a proč…

Reakce:
kristyn.g
Závislačka 3047 příspěvků 03.11.14 01:47

Nemyslím že lze jen tak o vše přijít… a ne ráz na ráz. Nedokážu si takovou situaci ani představit. O partnera ano ale o přátele, rodinu… to ne. To by se muselo dít dlouhodobě, například nekomunikování s rodinou a přáteli dlouhodobě a soustředění pouze na partnera. To si dokážu představit že nějaký člověk závislý na partnerovi když o něj přijde zjistí že je „sám“. :think:

Malaga
Nadpozemská drbna 25350 příspěvků 03.11.14 07:27

Ano, život takový opravdu je. Člověk může přijít o všechny kolem. Nicméně většinou si za tento stav velkou měrou může ten dotyčný sám. Možná si jen on myslí, že se nezměnil, ale okolí to vnímá jinak. Může za tím být třeba i nějaká ošklivá pomluva nebo trestný čin. Těch možností je mnoho.Ono to možná vypadá, že se jedná jen o okamžik - máš všechno a najednou nemáš nic, jenže ono to spíš dlouho bublá pod povrchem. Vše má svoji nějakou příčinu.

Zupa
Ukecaná baba ;) 2338 příspěvků 03.11.14 07:46

Záleží jak to myslíš přijít o všechno. O rodinu a dobré přátelé ze dne a den nepřijdeš pokud o to vysloveně neusiluješ. O partnera ale klidně ze dne a den přijít můžeš :(
Stejně tak o práci a následně třeba o střechu nad hlavou, takže já rozhodně nepovažuju všěchno co mám za samozřejmost.

Příklad z naší ulice:
Soused jel z nějaké oslavy a asi si tam připil alkoholem, dle svědků si jen decentně cucnul. Po cestě domů to do nich ale našilo auto a jeho dcera i manželka zemřeli. Byla to obrovská tragédie pro celou jejich rodinu a i když pak z krevních testů zjistili že opilí nebyl a jeho vina to taky nebyla, rodina se k němu otočila zády i většina kamarádů mu to dávala zavinu. Takže se dostal do pro mě dost nepředstavitelné situaci, kdy sám potřeboval podporu okolí se na něj vykašlali. Odstěhoval se a žije novýživot, ale tohle člověka poznamená na celý život :(

Janha
Ukecaná baba ;) 2422 příspěvků 03.11.14 07:46

No tak zivot spravedlivy v mnoha pripadech neni, bohuzel. Sama jsem se kolikrat v nejtezsich chvilich ptala, co jsem komu udelala. Nikdy jsem nezustala uplne sama. Mam rodinu, sourozence, drzime pospolu, ale uz jsem byla v situaci, kdy se to sypalo jedno za druhym. Nejdrive se rapidne zhorsil zdravotni stav meho otce, potom zkrachovala firma, kde jsem pracovala, bez varovani jsem prisla o praci, otehotnela jsem po dohode s partnerem a on si to rozmyslel, zustala jsem tehotna sama, nastesti jsem si nasla praci jako osvc a jeste neco pracovala a vydelala na vybavicku a mohla se o sebe postarat. Po porodu jsem vlastne zustala bez kamaradek, ktere jsou bezdetne, protoze jsme si nemely tolik co rict a uz jsem s nima nemohla behat po barech. Rodina pri me stala, takze sama s ditetem jsem defacto nezustala. Nicmene nebudu lhat, mela jsem slabe chvile, kdy jsem byla hodne nestastna s pocitem, ze jsem uplne sama jen s deckem. A nemyslim si, ze bych si to zaslouzila, jak uz tu zaznelo.

Riky69
Závislačka 4973 příspěvků 03.11.14 08:04

Ano lze přijít o všechno a člověk se nemusí ani nijak změnit, nebo udělat něco špatného. Můj bratr se sám zabil. A od toho dne se změnil celý můj život i mé rodiny. Co se týče přátel, začali se vyhýbat a pak už nezůstal žádný. Manželství se rozpadlo a rodina, myslím tím moje rodiče a sestra se z toho nedostala už nikdy. Rodiče se přestěhovali radši do jiného města a to vše změnilo jedno rozhodnutí mého bratra odejít z tohoto světa. Bylo to jeho rozhodnutí a ne naše. Ano prostě život je takový na tvojí otázku zakladatelko.

ynax
Extra třída :D 13126 příspěvků 03.11.14 08:19

Ano, můžeš přijíš o všechno… v práci se může přestat dařit, s tím souvisí případné problémy v rodině, stačí pak už jen třeba jedna osoba v rodině, která zaviní rozkol v blízké rodině a najednou budeš zírat, jak se všechno sype

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Odvážná Jitka Schneiderová: Na Lvy přišla bez podprsenky, odkryla pevná ňadra

Krásná herečka Jitka Schneiderová (46) jako vždy na červeném koberci... číst dále >

Kopřivová a Šafářová ve společné lóži: Holky si předávaly rady a zkušenosti

Obě žily v jiných světech, jedna profesionálně hrála tenis, druhá se snažila... číst dále >